Zajrzyj w Łódzkie 2023 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

zbliżenie na sylwetkę Flirta 3 ŁKA na nim ikony zalet ŁKA komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Zajrzyj w Łódzkie 2023

28.04.2023 r.

Zajrzyj w Łodzkie 2023 - oferta turystyczna 2023 i element graficzny: mozaika zdjęć z atrakcji opisanych poniżej

Majówka to najlepszy moment na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z partnerami z województwa łódzkiego przygotowała specjalne oferty, z których będzie można korzystać aż do końca października.  

Celem akcji „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA” jest zachęcenie pasażerów do podróży po naszym regionie, a także promocja atrakcji turystycznych. Z roku na rok - dzięki kolejnym instytucjom, które dołączają do współpracy - możemy zaproponować naszym pasażerom coraz bardziej atrakcyjną formę poznania regionu.

Zapraszamy do poznawania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, nieskażone, idealne do aktywnego wypoczynku środowisko naturalne oraz liczne zabytki. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny tabor, który gwarantuje bezpieczne i komfortowe podróże. Liczne udogodnienia, w tym dla rodzin z dziećmi, krótkie czasy przejazdu  oraz atrakcyjna oferta biletowa  i wielokanałowy system sprzedaży biletów to nasze atuty, dzięki którym podróżowanie staje się przyjemnością. Do większości atrakcji turystycznych w regionie, dojazd ŁKA zajmuje maksymalnie godzinę.

Zniżki na bilety wstępu do atrakcji obowiązują przy posiadaniu ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego". 

Dowiedz się więcej o ofercie "Wspólny Bilet Samorządowy".

Miejscowości z atrakcjami w ofercie:

  1. Skierniewice
  2. Rogów
  3. Drzewica
  4. Tomaszów Mazowiecki
  5. Atrakcje ziemi łęczyckiej
  6. Łódź

SKIERNIEWICE

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - lokomotywę parową i elementy sterowania ruchem na terenie parowozowni w Skierniewicach.

Parowozownia w Skierniewicach - Oferta specjalna ”Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice" - powrót gratis. 

Terminy zwiedzania:

Aby skorzystać z oferty, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie).  

Regulamin oferty - plik pdf


ROGÓW

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - kolej wąskotorową na szlaku i widok na teren arboretum z kwitnącymi krzewami i drzewami.

Oferta specjalna „Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa”

Pociągi kolei wąskotorowej kursują w każdą niedzielę od 23 kwietnia do 1 października 2023 r., oraz dodatkowo w dni:

Oferta uprawnia pasażerów do przejazdów na preferencyjnych warunkach, na podstawie ważnego danego dnia biletu jednorazowego na pociąg ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z/do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz pociąg FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąskotorowy – Jeżów. Podróżni korzystający z ww. oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość (do 20%) będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości.

Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć:

Regulamin oferty - pdf   

Tańsze bilety dla pasażerów ŁKA do Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie

Dzięki współpracy ŁKA z Leśnym Zakładem Doświadczalnym SGGW w Rogowie, pasażerowie z biletem ŁKA w relacji do Rogowa*  mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką: 

Arboretum:

Muzeum Lasu i Drewna:

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje  do 31 października 2023 r. 


DRZEWICA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - zbiornik wodny z rowerami wodnymi i kajakami na nim i budynek RCK w Drzewicy.

 

Lokalne połączenia autobusowe realizowane na terenie Gminy Drzewica skomunikowane są z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę kolejową Łódź – Drzewica / Drzewica – Łódź.  Autobusy zatrzymują się na przystanku przy ul. Kolejowej w Drzewicy - ok. 200 m od stacji kolejowej.

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W DRZEWICY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na wypożyczanie sprzętu wodnego - deski SUP, kajaki, rowery wodne wynoszące 20% ceny normalnej. 

Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie ważnego danego dnia biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2023 r. 

REGIONALNE CENTRUM KULTURY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na koncerty, kabarety, spektakle teatralne, wydarzenia artystyczne – cena biletu niższa o 10,00 zł.

Zniżka dla pasażerów ŁKA na seanse kinowe - cena biletu niższa o 2 zł.

Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2023 r. 


TOMASZÓW MAZOWIECKI

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - płytę lodowiska, budynek młynyu w skansenie i podziemną trasę w grocie nagórzyckiej.

Posiadacze ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA w relacji z/do Tomaszowa Mazowieckiego mogą podróżować komunikacją miejską w Tomaszowie Mazowieckim bezpłatnie.

ARENA LODOWA 

Tomaszowskie Centrum Sportu przygotowało zniżki na pełną ofertę Areny Lodowej dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Pasażerowie mogą zakupić bilety wg oferty realizowanej dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie „Karty Tomaszowianina”.

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2023 r. 

SKANSEN RZEKI PILICY I PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „GROTY NAGÓRZYCKIE”

Miejskie Centrum Kultury  wprowadziło zniżki na bilety wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie” dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Cena biletu normalnego została obniżona do ceny biletu ulgowego.

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2023 r. 


ŁĘCZYCA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - bramę wejściową do grodziska i młyn w skansenie.

GRODZISKO W TUMIE I SKANSEN "ŁĘCZYCKA ZAGRODA CHŁOPSKA" W KWIATKÓWKU K. ŁĘCZYCY

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach współpracy wprowadza zniżki dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Łęczycy*. Cena biletu normalnego zostaje obniżona do ceny biletu ulgowego. 

 * Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2023 r. 


ŁÓDŹ

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - centralną halę aquaparku z basenami.

AQUAPARK FALA

Tańsze o 12% bilety wstępu czekają na miłośników wodnych atrakcji oferowanych przez aquapark ( baseny i sauny). Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie w kasie ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego". 

Oferta obowiązuje do 30 grudnia 2023 r.  


MOBILNY EKO PUNKT ŁKA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - przyczepę wysawienniczą i ludzi korzystających z zawartych w niej atrakcji.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego mobilnego stoiska podczas wybranych wydarzeń plenerowych, które będą odbywać się na terenie województwa łódzkiego.

O terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco w mediach społecznościowych.  Eko punkt jest wyposażony w interaktywne urządzenia, dzięki którym mieszkańcy naszego regionu mają dostęp nie tylko do oferty ŁKA, ale także otrzymują informacje na temat atrakcji turystycznych regionu oraz ekologicznych aspektów podróżowania. Na stoisku odbywają się warsztaty edukacyjne i quizy skierowane do różnych grup odbiorców.  

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.