Taryfy, regulaminy, przepisy prawne – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Obraz przedstawia pociąg oraz napis Warszawa- Łódź i Warszawa- Łódź. Zawarta jest informacja o ofercie 45 zł za podróż tam i z powrotem w dwa rożne dni weekendu

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 703–203–020 opłata 1,29 zł/min Nie możesz się dodzwonić? Sprawdź status blokady usług premium swojego operatora.

Taryfy, regulaminy, przepisy prawne

Informujemy, iż przetwarzanie danych osobowych w „ŁKA” sp. z o.o. odbywa się zgodnie z postanowieniami art. 6 ust. 1 lit. a – c i lit. f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Administratorem danych osobowych jest „ŁKA” sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Piłsudskiego 12, 90-051 Łódź, NIP: 7252025842, REGON: 100893710.

Wszelkich informacji w sprawach związanych z danymi udziela Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem e-mail: iod@lka.lodzkie.pl.

W związku z zagrożeniem epidemicznym, decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ważność legitymacji studenckich i doktoranckich została przedłużona do 31 maja 2020 r. Bilety ulgowe wydane na podstawie tych dokumentów są honorowane w pociągach ŁKA.

Taryfa przewozowa (ŁKA-TP)

W związku z wprowadzonym stanem epidemii zostały zmienione przepisy dotyczące ważności legitymacji studenckich i doktoranckich.

Legitymacje studenckie, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowują ważność do dnia 31 maja 2020 r., bez konieczności uzyskiwania fizycznej prolongaty (nowego hologramu). Legitymacje doktoranta, których ważność skończyła się w okresie od 1  marca do 30 kwietnia 2020 r. zachowują ważność do 31 maja 2020 r.

Podstawy prawne:

Regulamin obsługi podróżnych, odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt (RPO-ŁKA)

Od 1 lipca 2019 r. infolinia o usługach świadczonych przez „ŁKA” sp. z o.o. będzie pod numerem telefonu: 703 20 30 20 – 1,29 zł/min połączenia.
Powyższy numer telefonu dotyczy również powiadamiania o potrzebie udzielenia pomocy osobie niepełnosprawnej zgodnie z § 28 Regulaminu (RPO-ŁKA).

Regulamin obsługi osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej obowiązuje

Warunki taryfowe oferty "Bilet ŁKA"

Oferta pozataryfowa "Bilet Promocyjny"Warunki taryfowe oferty "Bilet ŁKA"

Warunki taryfowe oferty specjalnej "Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych"

Warunki taryfowe oferty specjalnej "Wspólny Bilet"

Od dnia 9 grudnia 2018 r. wchodzi w życie nowa oferta Wspólny Bilet. Warunki oferty zostały określone w Zasadach i Warunkach Stosowania Wspólnego Biletu (ZW-WB): 

Kanały sprzedaży Wspólnego Biletu - tabela pdf

"ŁKA” sp. z o.o. nie sprzedaje biletów na przejazd pociągiem uruchamianym przez Koleje Dolnośląskie.

Regulamin sprzedaży przez BILKOM biletów ważnych na przejazdy pociągami „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej” sp. z o.o. (Regulamin BILKOM-ŁKA)

Regulamin sklepu internetowego E-PODRÓŻNIK

Regulamin sklepu internetowego mPay

Regulamin usługi "Bilet elektroniczny SkyCash" w "Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej" sp. z o.o.

Regulamin sprzedaży przez KOLEO biletów ważnych na przejazd pociągami „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjne” sp. z o. o. - KOLEO - ŁKA

Regulamin korzystania z sieci punktów dostępowych w pociągach ŁKA

Regulamin Zastępczej Komunikacji Autobusowej Warunki taryfowe oferty "Bilet ŁKA"

Przepisy prawne

Wszelkie informacje na temat praw pasażera w zakresie korzystania z usług kolejowych można uzyskać za pośrednictwem Urzędu Transportu Kolejowego:

Urząd Transportu Kolejowego
Aleje Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
e-mail: pasazer@utk.gov.pl
infolinia: 801 044 080 i 22 460 40 80

ARCHIWUM DOKUMENTÓW

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.