Taryfy, regulaminy, przepisy prawne – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Taryfy, regulaminy, przepisy prawne

Administratorem danych osobowych jest „ŁKA” sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Piłsudskiego 12, 90-051 Łódź, NIP: 7252025842, REGON: 100893710.

Wszelkich informacji w sprawach związanych z danymi udziela Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem e-mail: iod@lka.lodzkie.pl.

 

Informujemy, iż przetwarzanie danych osobowych w „ŁKA” sp. z o.o. odbywa się zgodnie z postanowieniami art. 6 ust. 1 lit. a – c i lit. f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informujemy, że od 7 czerwca 2023 r. obowiązuje Rozporządzenie (UE) 2021/782 dotyczące praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym.

JAKI JEST CEL ROZPORZĄDZENIA?

KLUCZOWE ZAGADNIENIA

Niniejsze rozporządzenie ma zastosowanie do międzynarodowych lub krajowych podróży kolejowych w całej Unii Europejskiej (UE) wykonywanych przez jedno lub większą liczbę przedsiębiorstw kolejowych. Obejmuje ono szereg nowych i ważnych funkcji.

Taryfa przewozowa (ŁKA-TP)

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r. w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. z 2023 r., poz. 1118), z dniem 1 lipca 2023 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej odwołuje się stan zagrożenia epidemicznego. W związku z powyższym uprawnienie do ulgi 33 % dla honorowych dawców krwi, którzy oddali co najmniej 3 donacje krwi lub jej składników, w tym osocze po chorobie COVID-19 przysługuje na podstawie zaświadczenia wydanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub Wojskowe Centrum lub Centrum MSWiA wystawione najpóźniej w dniu 30 czerwca 2023 r. Uprawnienie przysługuje przez okres 6 miesięcy od dnia wystawienia zaświadczenia.

Taryfa przewozowa (ŁKA-TP) ze zmianami nr 1-28 obowiązująca od 12 stycznia 2024 r.- plik PDF
zmiana nr 28 Taryfy przewozowej (ŁKA-TP) - plik PDF
załącznik do zmiany nr 28 Taryfy przewozowej (ŁKA-TP) - plik PDF
 

Regulamin obsługi osób z niepełnosprawnościami i osób o ograniczonej możliwości poruszania się

Regulamin obsługi osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowejRegulamin obsługi osób z niepełnosprawnościami i osób o ograniczonej możliwości poruszania się - tekst w prostym języku
 

Warunki taryfowe oferty specjalnej "Wspólny Bilet" - obowiązujące od 1 lutego 2024 r.

Regulamin sprzedaży przez BILKOM biletów ważnych na przejazdy pociągami „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej” sp. z o.o. (Regulamin BILKOM-ŁKA)

Regulamin sklepu internetowego E-PODRÓŻNIK

Regulamin sklepu internetowego mPay

Regulamin usługi "Bilet elektroniczny SkyCash" w "Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej" sp. z o.o.

Regulamin sprzedaży przez KOLEO biletów ważnych na przejazd pociągami „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjne” sp. z o. o. - KOLEO - ŁKA

Regulamin korzystania z sieci punktów dostępowych w pociągach ŁKA

Regulamin Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA

Regulamin Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA - plik PDF

W okresie obowiązywania bezpłatnych przejazdów autobusem ŁA opłata zostanie pobrana tylko za część przejazdu pociągiem na podstawie obowiązujących opłat taryfowych albo warunków ofert specjalnych albo pozataryfowych oraz ulg zgodnie z indywidualnym uprawnieniem podróżnego.

Bilety wydane na przejazd zintegrowany autobusem ŁA + pociągiem ŁKA będą honorowane w pociągach uruchamianych przez „POLREGIO” sp. z o.o., Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. oraz „PKP Intercity” S.A. zgodnie z zakresem obowiązywania biletu ważnego w części odpowiadając za przejazd pociągiem „ŁKA” sp. z o.o.

Opłaty za przejazd:

W okresie od 12 listopada do 30 czerwca 2024 r. będą obowiązywały nieodpłatne przejazdy autobusami ŁA na podstawie pobranego biletu na jednorazowy przejazd „tam” w ramach oferty specjalnej „Po drodze z koleją”.

Warunki obowiązywania oferty specjalnej „Po drodze z koleją”

Oferta obowiązuje od 12 listopada do 30 czerwca 2024 r. przy przejazdach KKA.
Przejazd autobusem ŁA może się odbyć na podstawie nieodpłatnego biletu jednorazowego.

Podróżny może nieodpłatnie przewieźć bagaż i zwierzęta zgodnie z warunkami określonymi w Regulaminie obsługi podróżnych, odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt (RPO-ŁKA).

Przepisy obowiązujące w autobusie ŁA:

Regulamin Przewozu Kolejową Komunikacją Autobusową uruchamianą przez „Łódzką Kolej Aglomeracyjną” sp. z o.o., Taryfa przewozowa (ŁKA-TP), Regulamin obsługi podróżnych, odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt (RPO-ŁKA) oraz regulaminy sprzedaży internetowej.

Regulamin Zastępczej Komunikacji Autobusowej 

Warunki taryfowe oferty "Bilet ŁKA"

Regulamin Przewozu Zastępczą Komunikacją Autobusową obowiązujący od 12.11.2023 r.
 

Przepisy prawne

Wszelkie informacje na temat praw pasażera w zakresie korzystania z usług kolejowych można uzyskać za pośrednictwem Urzędu Transportu Kolejowego:

Urząd Transportu Kolejowego
Aleje Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
e-mail: pasazer@utk.gov.pl
infolinia: 801 044 080 i 22 460 40 80

ARCHIWUM DOKUMENTÓW

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.