Zajrzyj w Łódzkie 2024 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Zajrzyj w Łódzkie 2024

Majówka to najlepszy moment na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z partnerami z województwa łódzkiego przygotowała specjalne oferty, z których będzie można korzystać aż do końca października.  

Celem akcji „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA” jest zachęcenie pasażerów do podróży po naszym regionie, a także promocja atrakcji turystycznych. Z roku na rok - dzięki kolejnym instytucjom, które dołączają do współpracy - możemy zaproponować naszym pasażerom coraz bardziej atrakcyjną formę poznania regionu.

Zapraszamy do poznawania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, nieskażone, idealne do aktywnego wypoczynku środowisko naturalne oraz liczne zabytki. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny tabor, który gwarantuje bezpieczne i komfortowe podróże. Liczne udogodnienia, w tym dla rodzin z dziećmi, krótkie czasy przejazdu  oraz atrakcyjna oferta biletowa  i wielokanałowy system sprzedaży biletów to nasze atuty, dzięki którym podróżowanie staje się przyjemnością. Do większości atrakcji turystycznych w regionie, dojazd ŁKA zajmuje maksymalnie godzinę.

Zniżki na bilety wstępu do atrakcji obowiązują przy posiadaniu ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego". 

Dowiedz się więcej o ofercie "Wspólny Bilet Samorządowy".

Obejrzyj folder "Zajrzyj w Łódzkie 2024"

Miejscowości z atrakcjami w ofercie:

 1. Skierniewice
 2. Lipce Reymontowskie
 3. Rogów
 4. Drzewica
 5. Spała
 6. Kutno
 7. Tomaszów Mazowiecki
 8. Atrakcje ziemi łęczyckiej
 9. Koluszki
 10. Łódź

SKIERNIEWICE

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - lokomotywę parową i elementy sterowania ruchem na terenie parowozowni w Skierniewicach.

Parowozownia w Skierniewicach - Oferta specjalna ”Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice" - powrót gratis. 

Terminy zwiedzania:

Aby skorzystać z oferty, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie).  

Regulamin oferty - plik pdf


LIPCE REYMONTOWSKIE

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - muzeum regionalne, muzeum czynu zbrojengo oraz galerię staroci w Lipcach Reymontowskich.

Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich

jest instytucją kultury powiatu skierniewickiego. Placówka gromadzi, opracowuje i udostępnia dawne stroje, tkaniny, hafty, wyposażenie wnętrz chałupy lipieckiej, narzędzia rolnicze, a także pamiątki i materiały związane z postacią Władysława St. Reymonta.
Od 1989 r. siedzibą Muzeum jest dawna manufaktura włókiennicza Winklów powstała w XIX wieku. Obecnie jest to unikatowy obiekt przemysłowy wsi polskiej. W całości zachowały się budynki wraz z kompleksem maszyn i urządzeń produkcyjnych do pełnego cyklu technologicznego, pochodzące z XIX i XX wieku.

Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich
ul. Wiatraczna 10
96-127 Lipce Reymontowskie

Z biletem ŁKA 50% zniżki na wstęp

Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich

powstało w 1988 roku, w oparciu o prywatne zbiory militariów związane z historią walk o niepodległość w rejonie Lipiec Reymontowskich i najbliższej okolicy. Placówka eksponuje zabytki związane głównie z walką mieszkańców powiatu skierniewickiego w okresie II wojny światowej oraz z powojenną historią Wojska Polskiego. Jednocześnie gromadzone są i opracowywane eksponaty dotyczące powstań narodowych, walki o niepodległość i granice w latach 1914-1921 oraz historii 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.

Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich
ul. Reymonta 22
96-127 Lipce Reymontowskie

Z biletem ŁKA 50% zniżka na wstęp

Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich

powstała w 2010 roku w oparciu o zbiory Zbigniewa Stania. Eksponaty rozmieszczone są w ośmiu izbach, spichrzu oraz w plenerze. Przedmiotem zainteresowań kolekcjonerskich właściciela placówki jest historia najbliższego regionu. W Galerii obejrzeć można dawne sprzęty gospodarskie, powozy, warsztaty rzemieślnicze, wyposażenie chałup, przedmioty obrzędu religijnego, stroje ludowe i różnorodne regionalia związane z folklorem Księstwa Łowickiego.

Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich
ul. Lipowa 12
96-127 Lipce Reymontowskie

Z biletem ŁKA 20% zniżka na wstęp


ROGÓW

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - kolej wąskotorową na szlaku i widok na teren arboretum z kwitnącymi krzewami i drzewami.

Oferta specjalna „Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa”

Pociągi kolei wąskotorowej kursują w każdą niedzielę od 21 kwietnia do 29 września 2024 r. oraz dodatkowo w dni:

Oferta uprawnia pasażerów do przejazdów na preferencyjnych warunkach, na podstawie ważnego danego dnia biletu jednorazowego na pociąg ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z/do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz pociąg FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąskotorowy – Jeżów. Podróżni korzystający z ww. oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość (do 20%) będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości.

Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć:

Regulamin oferty - pdf   

Tańsze bilety dla pasażerów ŁKA do Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie

Dzięki współpracy ŁKA z Leśnym Zakładem Doświadczalnym SGGW w Rogowie, pasażerowie z biletem ŁKA w relacji do Rogowa*  mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką: 

Arboretum:

Muzeum Lasu i Drewna:

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje  do 31 października 2024 r. 


DRZEWICA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - zbiornik wodny z rowerami wodnymi i kajakami na nim i budynek RCK w Drzewicy.

 

Lokalne połączenia autobusowe realizowane na terenie Gminy Drzewica skomunikowane są z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę kolejową Łódź – Drzewica / Drzewica – Łódź.  Autobusy zatrzymują się na przystanku przy ul. Kolejowej w Drzewicy - ok. 200 m od stacji kolejowej.

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W DRZEWICY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na wypożyczanie sprzętu wodnego - deski SUP, kajaki, rowery wodne wynoszące 20% ceny normalnej. 

Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie ważnego danego dnia biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r. 

REGIONALNE CENTRUM KULTURY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na koncerty, kabarety, spektakle teatralne, wydarzenia artystyczne – cena biletu niższa o 10,00 zł.

Zniżka dla pasażerów ŁKA na seanse kinowe - cena biletu niższa o 2 zł.

Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r. 


SPAŁA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - płytę lodowiska, budynek młynyu w skansenie i podziemną trasę w grocie nagórzyckiej.

 

JARMARK SPALSKI

Sezonową atrakcją adresowaną przede wszystkim do kolekcjonerów i zbieraczy przedmiotów zabytkowych i staroci, producentów zdrowej żywności jest Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego. Impreza odbywa się nad stawem w centrum Spały.
Terminy jarmarków w 2024 roku: 9 czerwca, 14 lipca, 11 sierpnia, 8 września, 6 października. 

Z biletem ŁKA powrót z Jarmarku w Spale gratis*
* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA 

Link do oferty: „Nieodpłatny powrót ŁKA z Jarmarku w Spale"

Oferta obowiązuje w terminach wskazanych powyżej.


KUTNO

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - płytę lodowiska, budynek młynyu w skansenie i podziemną trasę w grocie nagórzyckiej.

PAŁAC SASKI 
To dawny pałac podróżny Augusta III Sasa, który często zatrzymywał się tutaj w drodze z Warszawy do Drezna. Ta jedyna w swoim rodzaju budowla w Europie posiada dwa pawilony boczne oraz niewielki ogród. W epoce napoleońskiej ze względu na strategiczne położenie Kutna, w pałacu gościło wiele osobistości, w tym Napoleon Bonaparte. Obecnie mieści się tu muzeum,  które prezentuje historię w przystępny sposób, z użyciem najnowszych technik audiowizualnych. Pałac Saski to nie tylko eksponaty, ale także interesująca opowieść oparta o efekty multimedialne, grę świateł i dźwięk. Bardzo ważnym elementem ekspozycyjnym jest prezentacja multimedialna w postaci mappingu.  Druga część ekspozycji stałej jest poświęcona dziejom Kutna, które są przedstawione na tle wydarzeń  z dziejów ogólnopolskich. Cennym wyposażeniem sal muzealnych są XVIII-wieczne meble ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Z biletem ŁKA bilet normalny do Pałacu Saskiego w cenie ulgowego.*

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r. 


TOMASZÓW MAZOWIECKI

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - płytę lodowiska, budynek młynyu w skansenie i podziemną trasę w grocie nagórzyckiej.

Posiadacze ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA w relacji z/do Tomaszowa Mazowieckiego mogą podróżować komunikacją miejską w Tomaszowie Mazowieckim bezpłatnie.

ARENA LODOWA 

Tomaszowskie Centrum Sportu przygotowało zniżki na pełną ofertę Areny Lodowej dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Pasażerowie mogą zakupić bilety wg oferty realizowanej dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie „Karty Tomaszowianina”. Od niedawna w Arenie działa tor kartingowy, a pasażerowie ŁKA mogą skorzystać ze zniżki na ofertę gokartów w wysokości 5 zł od ceny ogólnopolskiej. Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*.

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r. 

SKANSEN RZEKI PILICY I PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „GROTY NAGÓRZYCKIE”

Miejskie Centrum Kultury  wprowadziło zniżki na bilety wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie” dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Cena biletu normalnego została obniżona do ceny biletu ulgowego.

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r. 


ŁĘCZYCA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - bramę wejściową do grodziska i młyn w skansenie.

GRODZISKO W TUMIE I SKANSEN "ŁĘCZYCKA ZAGRODA CHŁOPSKA" W KWIATKÓWKU K. ŁĘCZYCY

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach współpracy wprowadza zniżki dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Łęczycy*. Cena biletu normalnego zostaje obniżona do ceny biletu ulgowego. 

 * Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r. 


KOLUSZKI

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - baseny i plaże w Lisowicach.

MUZEUM KOLUSZEK

Muzeum Koluszek to najnowsza atrakcja turystyczna, udostępniona zwiedzającym w marcu 2024 r. Wystawy prezentują wojenną i powojenną historię miasta, a także koluszkowskiego węzła kolejowego. Nie mogło zabraknąć eskpozycji poświęconej Władysławowi Strzemińskiemu i Katarzynie Kobro oraz cennych judaików.

Muzeum Koluszek mieści się w pobliżu dworca kolejowego przy ul. 3 Maja 17. Pasażerowie ŁKA z ważnym biletem na przejazd w relacji do Koluszek* mogą zwiedzić muzeum nieodpłatnie.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

ZBIORNIK WODNY W LISOWICACH

Lokalne połączenia autobusowe realizowane na terenie Gminy Koluszki są skomunikowane z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę kolejową Łódź – Koluszki/ Koluszki – Łódź. Autobusy zatrzymują się na przystanku przy ul. 3 Maja, ok. 200 m od stacji kolejowej.

Lisowice są zieloną dumą Koluszek; jest to niezwykłe, krajobrazowe miejsce, któremu dodatkowego uroku dodaje zbiornik wodny. Na terenie kompleksu znajdują się baseny zewnętrzne, plaża  i boiska do piłki plażowej oraz park linowy. Kolejną atrakcją jest Wake park składający się z dwóch torów o długości ponad 150 m każdy.

Gmina Koluszki  przygotowała zniżki na wypożyczenie sprzętu wodnego – kajaki, rowery wodne oraz bilety wstępu na baseny zewnętrzne dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji do Koluszek*. Pasażerowie mogą zakupić bilety wg oferty realizowanej dla mieszkańców Koluszek na podstawie „Karty Koluszkowianina”.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r.


ŁÓDŹ

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - centralną halę aquaparku z basenami.

AQUAPARK FALA

Tańsze o 12% bilety wstępu czekają na miłośników wodnych atrakcji oferowanych przez aquapark ( baseny i sauny). Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie w kasie ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego". 

Oferta obowiązuje do 31 grudnia 2024 r.  

ŁÓDŹ SKATE CLUB

Kryty skatepark o powierzchni 500m2oraz szkółka. Miejsce spotkań, jazdy, dobrej zabawy i rozwoju lokalnej sceny entuzjastów deskorolki. To nie tylko szkółka deskorolki, czy miejsce do jazdy, to swoisty social-club, miejsce które łączy ludzi z pasją. Zaangażowanie oraz wieloletnie doświadczenie , a także oryginalny sposób nauczania dają gwarancję przekazania wiedzy na najwyższym poziomie. Klub oferuje zajęcia indywidualne i grupowe na każdym poziomie umiejętności.  W zespole są doświadczeni instruktorzy i mistrzowie Polski z aktualną licencją PSF.

Bezpłatne wejście na 3 h wolnej jazdy oraz rabat w wysokości 15 zł na zajęcia grupowe. 
*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r.  

 


MOBILNY EKO PUNKT ŁKA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - przyczepę wysawienniczą i ludzi korzystających z zawartych w niej atrakcji.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego mobilnego stoiska podczas wybranych wydarzeń plenerowych, które będą odbywać się na terenie województwa łódzkiego.

O terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco w mediach społecznościowych.  Eko punkt jest wyposażony w interaktywne urządzenia, dzięki którym mieszkańcy naszego regionu mają dostęp nie tylko do oferty ŁKA, ale także otrzymują informacje na temat atrakcji turystycznych regionu oraz ekologicznych aspektów podróżowania. Na stoisku odbywają się warsztaty edukacyjne i quizy skierowane do różnych grup odbiorców. 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.