Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów ŁKA sp. z o.o. od 12 marca 2017 r. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów ŁKA sp. z o.o. od 12 marca 2017 r.


INFORMACJA ARCHIWALNA


Od dnia 12 marca br. będzie wprowadzona druga w rozkładzie jazdy 2016/17 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Będzie ona obowiązywać do 10 czerwca i przyniesie korzystne  zmiany  i uruchomienie nowych połączeń. Prowadzone natomiast przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prace modernizacyjne na całej sieci kolejowej w Polsce,  spowodują jednocześnie konieczność wprowadzenia korekt, które będą miały wpływ na kursowanie pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na obsługiwanych przez nas liniach.
Poniżej przedstawiamy szczegóły:
Ze względu na występujące w godzinach porannych w dni robocze duże zapotrzebowanie na przewozy zostanie uruchomiony nowy pociąg relacji Łódź Radogoszcz Zachód – Łódź Kaliska odjazd o godzinie 7:17, co pozwoli również na odciążenie pociągów jadących z kierunku Kutna i Łowicza w zbliżonych godzinach.
 
Linia Łódź – Koluszki - Skierniewice
 1. Uruchomionych zostanie łącznie 18 pociągów kategorii ŁKA, które będą kursowały w dni robocze. 10 będzie kursowało do i z Koluszek, a 8 do i ze Skierniewic. Pociągi mają zapewnić przede wszystkim dojazdy i odwozy w godzinach porannych i popołudniowych szczytów przewozowych ze wszystkich miejscowości leżących na trasie ich przejazdu. Przejazd z Łodzi Fabrycznej
  do Koluszek potrwa 25 minut, natomiast do Skierniewic w zależności od kursu od 57 do 75 minut. Odjazdy w godzinach 13-17 będą realizowane około 50 minut po każdej pełnej godzinie. Z powodu prac modernizacyjnych i zmian godzin kursowania pociągów innych przewoźników jedna para pociągów pojedzie w relacji Łódź Fabryczna – Koluszki – Łódź Fabryczna, zamiast Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna. Odjazd z Łodzi Fabrycznej do Koluszek o godzinie 16:45, natomiast z Koluszek do Łodzi Fabrycznej o 18:24.
Linia Łódź – Warszawa
 1. Od 12 marca br. liczba pociągów kursujących w weekendy pomiędzy Łodzią a Warszawą pozostanie na niezmienionym poziomie i w każdy weekend oraz wybrane dni świąteczne będzie kursowało 10 pociągów. Trzy z pięciu par otrzymają nazwy. Na trasę wyjadą „Powidoki”, „Fabrykant” i „Syrena”. Wszystkie pociągi będą uruchamiane w kategorii ŁKA Sprinter z prędkością rozkładową 160 km/h. Ze względu na rozpoczynające się od 4 maja br. prace naprawcze mostów na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki zostanie wprowadzony ruch jednotorowy dwukierunkowy. Spowoduje to wydłużenie czasu przejazdu niektórych pociągów o kilka minut
  i zmianę godziny kursowania niedzielnego pociągu z Warszawy do Łodzi. ŁKA Sprinter „Powidoki” od 7 maja br. wyruszy z Warszawy Centralnej o godzinie 19:53 zamiast o 18:45.
Linia Łódź Fabryczna/Widzew – Zgierz przez Łódź Arturówek
 1. Nowością na tej linii będzie więcej o 12 pociągów na odcinku Łódź Fabryczna – Łódź Widzew – Łódź Fabryczna z czego dwa o godzinie 9:24 i 19:26 pojadą aż do Zgierza, a więc liczba bezpośrednich połączeń relacji Łódź Fabryczna – Zgierz – Łódź Fabryczna przez Łódź Widzew zwiększy się z 13 do 15. Pociągi na stacji Łódź Widzew będą skomunikowane z połączeniami w kierunku Koluszek, Skierniewic i Warszawy, natomiast na stacji Zgierz pociągi będą skomunikowane z pociągami do i z Łowicza oraz Kutna.  
 
Linia Łódź Kaliska - Sieradz
 1. Oferta przewozowa zakłada nadal kursowanie na tej linii 33 pociągów ŁKA. Ze względu
  na zmiany godzin kursowania pociągów z kierunku Łowicza i Kutna zmienią się godziny kursowania dwóch popołudniowych połączeń w kierunku Sieradza, które odjadą
  o godzinie 15:33 zamiast o 15:20 i 16:05 zamiast o 15:50. W celu równomiernego rozłożenia kursowania pociągów w soboty, niedziele i święta pociąg do Sieradza
  o godzinie 15:33 od dnia 18 marca pojedzie w dni świąteczne ze stacji Łódź Widzew (15:10) przez Łódź Kaliską, natomiast pociąg o godzinie 16:05 od poniedziałku do piątku oprócz świąt.
Uwzględnione zostały również napływające wnioski podróżnych i tak pociąg relacji Sieradz – Łódź Kaliska odjedzie z Sieradza o godzinie 16:35 zamiast o 16:49, natomiast pociąg relacji Łódź Kaliska – Sieradz o godzinie 20:15, a nie jak dotychczas o godzinie 20:00.
 
Linia Łódź - Kutno
 1. Zapewniono możliwość dojazdu do Łodzi na godzinę 9 i 10 oraz połączenie z Łodzi w soboty o godzinie 10.  Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie w Kutnie ważnych skomunikowań z pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi m.in. z Torunia, Płocka, Poznania, Szczecina i Berlina. Zmieni się również godzina odjazdu popołudniowego pociągu do Kutna, który odjedzie ze stacji Łódź Kaliska o godzinie 15:56 i ze Zgierza o godzinie 16:08 realizując na stacji Łódź Kaliska skomunikowanie z pociągiem z Sieradza, przyjazd 15:51 i na stacji Zgierz z pociągiem relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew – Zgierz przyjazd o godzinie 16:03. Ze względu na prowadzone prace remontowe w dniach 25 marca, 24-29 kwietnia oraz 15 maja do 9 czerwca w dni robocze wystąpią na tej linii zmiany godzin kursowania niektórych pociągów, natomiast dwa ostatnie kursy z Łodzi do Kutna i ostatni z Kutna do Łodzi na części trasy zostaną zrealizowane autobusami. 
 
Linia Łódź - Łowicz
 1. Trasę będzie obsługiwać 28 pociągów z czego, aż 25 pojedzie do i ze stacji Łódź Widzew przez Łódź Kaliską, a jeden w relacji Łowicz Główny – Sieradz przez Łódź Kaliską po godzinie 17. W godzinach popołudniowych zgodnie z sugestiami podróżnych pociągi po godzinie 15 i 16 odjadą z Łodzi Kaliskiej 30 minut po pełnej godzinie. W dniach 25 marca i 24-29 kwietnia ze względu na prace remontowe na stacji Zgierz i odcinku Zgierz – Łódź Żabieniec wystąpią zmiany godzin kursowania niektórych pociągów i wydłużenie o kilka minut czasu przejazdu na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Łódź Kaliska.
W załączeniu mapa obrazująca dokładne terminy i lokalizacje prac torowych prowadzonych przez PKP PLK S.A.
 
Pliki PDF do pobrania i wydrukowania:
- Lokalizacja prac torowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na liniach ŁKA w terminie od 12 marca do 10 czerwca 2017 r.
Rozkłady jazdy pociągów ŁKA obowiązujące od 12 marca 2017 r. do 10 czerwca 2017 r. w formacie A3
- Łódź - Kutno - Łódź
- Łódź - Łowicz - Łódź
- Łódź - Sieradz - Łódź
- Łódź - Koluszki - Skierniewice - Warszawa - Skierniewice - Koluszki - Łódź
- Łódź - Zgierz - Łódź (wszystkie pociągi na trasach Łódź Widzew - Łódź Kaliska - Zgierz oraz Łódź Fabryczna - Łódź Widzew - Zgierz)

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.