Wystawa Makiet Kolejowych na Dworcu Łódź Fabryczna – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Wystawa Makiet Kolejowych na Dworcu Łódź Fabryczna

Wielka gratka dla pasjonatów modelarstwa kolejowego po raz drugi w Łodzi!

Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Łódzki Klub Modelarzy Kolejowych oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapraszają na II edycję Wystawy Makiet Kolejowych. Ubiegłoroczne wydarzenie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, zachęciło organizatorów do przygotowania dodatkowych atrakcji. Wystawę będzie można oglądać od 10 do 12 maja br. na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny, a każdy zwiedzający otrzyma pamiątkową ulotkę z mapką, na której zaznaczono wszystkie atrakcje. 
Celem organizowanego wydarzenia jest prezentacja modelarstwa kolejowego, promocja kolei oraz pokazanie jej rozwoju na przestrzeni lat. 

Pomysłodawcą i inicjatorem wystawy jest Zbigniew Szafrański, który wspólnie z Fundacją Polskich Kolei Wąskotorowych prowadzi spotkania edukacyjne dla młodzieży pn. „Tajniki i uroki kolei”. Makiety zostaną zaprezentowane w zachodniej oraz wschodniej części dworca, a stoiska partnerów i wystawców będą łączyć obie części od strony południowej.

Na dużej antresoli będzie można podziwiać makietę modułową w skali H0 (1:87) o łącznej długości modelowych torów 85 m. Normalizacja modułów makiet zbudowanych przez różnych modelarzy umożliwia łączenie ich w większą całość. Dzięki temu zwiedzający będą mogli obejrzeć prowadzenie ruchu modelowych pociągów na długim odcinku linii kolejowej, ze stacjami pośrednimi. 

Na małej antresoli zostaną zaprezentowane makiety pojedyncze w różnych podziałkach, m. in.: makieta w dużej skali I (1:32), 0 (1:45), model parowozu z zapałek 1:25 oraz model parowozu 1:35 i diorama wojskowa. 

W hali wschodniej dostępne będą: makieta modułowa w skali TT 1:120, makiety w skali TT 1:120, a także w pełni automatyczna makieta Metra Warszawskiego w skali H0 1:87 firmy RAIL-MlL. 

Najmłodsi odwiedzający przez cały weekend będą mogli skorzystać z przejażdżki wąskotorową koleją polową. W piątek odbędą się także warsztaty na temat bezpieczeństwa z udziałem Nosorożca Rogatka oraz przedstawienie „Stacja – Teatr Wielki w Łodzi”, połączone z warsztatami muzycznymi. 

W sobotę wieczorem, po godzinie 20:00, zaplanowano wyjątkową atrakcję - wystawa będzie oświetlona tylko światłem własnym makiet  i taboru. 

Wydarzenie uatrakcyjnią stoiska partnerów i wystawców oraz symulator kolejowy.  
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza do Centrum Obsługi Pasażera (hala wschodnia), które będzie otwarte również w sobotę w godz. 10.00 – 18.00. 

Godziny otwarcia wystawy dla odwiedzających:
10 maja (piątek)     godz. 10:00 – 18:00
11 maja (sobota)    godz. 12:00 – 23:00
12 maja (niedziela)    godz. 11:00 – 16:00
 

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z Wystawy Makiet Kolejowych na Dworcu Łódź Fabryczna 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.