Oferta specjalana - 1 czerwca dzieci i młodzież do 16 lat jeżdżą pociągami ŁKA za darmo.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

INFOLINIA telefon 703 203 020 opłata 1,29 zł/min Nie możesz się dodzwonić? Sprawdź status blokady usług premium swojego operatora.

Wyniki badania satysfakcji - jesień 2018 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Pasażerowie coraz wyżej oceniają Łódzką Kolej Aglomeracyjną – tak wynika z ostatniego badania satysfakcji klienta. Spółka w 10-stopniowej skali uzyskała ogólną ocenę 8,13. To wynik lepszy od poprzedniego badania zrealizowanego wiosną 2018 roku (7,89). Pasażerowie najbardziej zadowoleni są z komfortu w pociągach, dostępności biletów i realizacji usługi.

Ankietę przeprowadzono w pociągach ŁKA pod koniec 2018 roku na próbie 2500 osób. W ramach badania w poszczególnych blokach oceniane były:
Jakość informacji o podróży – 8,17
Dostępność informacji na temat podróży – 7,91
Dostępność biletów – 8,45
Realizacja usługi – 8,24
Komfort w pociągu – 8,56
Stacje i przystanki kolejowe – 7,61

Wyniki wszystkich bloków są wyższe w porównaniu do badania przeprowadzonego wiosną. Zdaniem pasażerów najbardziej poprawiła się jakość informacji na temat podróży (wzrost o 0,51). Ankietowani bardziej zadowoleni są także z dostępności biletów (wzrost o 0,37).

W ramach pytań szczegółowych w badaniu niżej oceniona została liczba miejsc siedzących w stosunku do liczby pasażerów (spadek o 0,70). Jest to zrozumiałe mając na uwadze fakt, iż w 2018 roku ŁKA przewiozła 4 692 230 osób, o 22% więcej niż w roku 2017. Problem braku miejsc siedzących mają rozwiązać nowe pociągi, które zamówiła Spółka. Uruchomione zostaną także dodatkowe połączenia.

Ankietowani wskazywali także na potrzebę lepszej integracji rozkładów jazdy komunikacji publicznej z kolejowym rozkładem jazdy.

W ramach badania ŁKA zbadała także współczynnik rekomendacji (NPS), który wyniósł 56 punktów. Oznacza to, iż ponad połowa badanych poleciłaby Łódzką Kolej Aglomeracyjną swoim znajomym/kolegom z pracy czy członkom rodziny.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.