Wrześniowa korekta rozkładu jazdy – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Wrześniowa korekta rozkładu jazdy

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej od 02 września 2018 r.

Od dnia 02 września 2018 r. do 20 października 2018 r. będzie obowiązywać czwarta w rocznym rozkładzie jazdy 2017/18 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej znacznie zmniejszy się przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola, jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji Łask i Zduńska Wola. Będzie to przyczyną wprowadzenia Zastępczej Komunikacji Autobusowej pomiędzy Łaskiem i Sieradzem.

Najważniejsze zmiany to:

- od 2 września ze względu na intensywne prace modernizacyjne pomiędzy Łaskiem i Zduńską Wolą, a także ze względu na przebudowę stacji Łask i Zduńska Wola w bezpośredniej relacji z Łodzi do Sieradza i z Sieradza do Łodzi przejedzie 8 pociągów. 4 w godzinach porannych do Łodzi i 4 w popołudniowych i wieczornych do Sieradza. Wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa za wszystkie pozostałe pociągi, a dodatkowo za 10 pociągów o największej frekwencji podróżnych pojadą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Ze względu na wnioski podróżnych, autobusy zwykłe zatrzymają się również w pobliżu przystanku kolejowego Sieradz Męka. W pociągu spółki PKP InterCity 1611 pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Sieradz będą honorowane bilety ŁKA, co zapewni możliwość bezpośredniego dojazdu do Sieradza na godzinę 8:00

- z powodu przerw nocnych w ruchu pociągów związanych z przebudową stacji Kutno ostatni pociąg z kierunku Łodzi będzie również od 2 września do 20 października kursował do Witonii, a dalej pojedzie autobus

Poniżej przedstawiamy szczegóły rozkładu na wszystkich liniach:

Linia Łódź – Warszawa

Ze względu na ukończenie najważniejszych prac torowych na linii kolejowej nr 1 ściśle związanych z całkowitym zamknięciem linii kolejowej nr 447 pociągi ŁKA Sprinter pomiędzy Łodzią a Warszawą ponownie pojadą w czasie około 75-80 minut.

Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice

Ze względu na trwającą przebudowę ulicy Rokicińskiej w porozumieniu z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi zostanie uruchomionych 14 dodatkowych pociągów pomiędzy Łodzią Fabryczną przez Łódź Widzew do Łodzi Andrzejowa. Pociągi te skończą bieg w Koluszkach, a w drodze powrotnej rozpoczną swój bieg również na tej stacji. Odjazdy z Łodzi Fabrycznej zaplanowano o godzinach: 7:48, 9:16, 15:13, 16:10, 17:13, 17:37, 19:27, natomiast z Łodzi Andrzejowa o godzinie 8.49, 16.42, 17.19, 18.19, 19.01 i z Łodzi Widzewa do Łodzi Fabrycznej o 7.18 i 14.53.

Linia Łódź Widzew/Kaliska – Sieradz

Na odcinku Łódź – Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA odjazdy z Łodzi Kaliskiej  o godzinie 15:22, 15:40, 15:58, 20:00, natomiast z Sieradza również 4 o godzinie 4:00, 4:22, 5:28 i 6:04. Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce (również w pobliżu stacji) i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482 – szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Aby zapewnić dojazd na godzinę 8:00 z Łodzi do Sieradza wprowadzone będzie honorowanie biletów ŁKA w pociągu PKP IC 1611 ASNYK na odcinku Łódź Chojny – Sieradz odjazd z Łodzi Chojen o 6:20, z Pabianic 6:40, przyjazd do Sieradza o godzinie 7:28. Z Łodzi Kaliskiej podjazd do Pabianic pociągiem Ł 11227 o godzinie 6.10, przyjazd do Pabianic 6:27. Ze względu na zmianę układu połączeń regionalnych i dalekobieżnych ponownie udało się zapewnić skomunikowanie porannego pociągu relacji Sieradz-Zgierz (przyjazd do Łodzi Kaliskiej 6.43, odjazd 6.49) z pociągiem relacji Łódź Widzew – Łask (przyjazd Łódź Kaliska 6.44), co umożliwi szybki dojazd z Łodzi Widzewa do stacji Łódź Żabieniec.

Linia Łódź – Kutno

Od 2 września do 20 października z powodu przerw nocnych w ruchu pociągów na stacji Kutno ostatni pociąg z Łodzi dojedzie do Witonii, a dalej pojedzie autobus, który odjedzie sprzed stacji PKP i dodatkowo zatrzyma się na przystanku autobusowym w Witonii przy ul. Centralnej.

Linia Łódź – Łowicz

Z powodu przebudowy stacji Łowicz Główny zmienią się godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów z zachowaniem kursowania wszystkich pociągów do i ze stacji Łowicz Główny.

Linia obwodowa

Dodatkowo, we współpracy z Zarządem Dróg i Transportu część pociągów ze stacji Łódź Widzew i z kierunku Łodzi Kaliskiej zostanie skomunikowanych z nową linią autobusową B, która połączy przystanek osobowy Łódź Dąbrowa z zakładami przemysłowymi położonymi przy ulicy Jędrzejowskiej.

Rozkłady w formacie pdf dostępne są pod tym łączem.