Wrześniowa korekta rozkładu jazdy – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia zdjęcia atrakcji turystycznych w województwie, do których można dojechać ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy

Grafika informująca o zmianie rozkładu jazdy

 

Od dnia 29 sierpnia do 6 listopada 2021 r. będzie obowiązywała czwarta zmieniona organizacja ruchu pociągów w rozkładzie jazdy 2020/2021.

Najważniejsze zmiany na liniach:

Linia obwodowa i kutnowska:

Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Łódź Kaliska nastąpią utrudnienia w obrębie stacji, a na szlaku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec będzie odbywać się ruch jednotorowy. Pomimo utrudnień, zostaną wprowadzone cykliczne odjazdy z Łodzi Kaliskiej do Zgierza 29 i 59 minut po pełnej godzinie od 9:00 do 20:30 oraz 32 minuty po pełnej godzinie ze Zgierza do Łodzi Kaliskiej od godziny 10:30 do 20:30. 
W weekendy ofertę przewozową uzupełnią cztery pary połączeń w relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz. 
Nadal kontynuowany będzie remont linii do Kutna. Na odcinku Zgierz -  Kutno za wszystkie pociągi pojadą autobusy ZKA. Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna, zostaną uruchomione trzy pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem a Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do tego sprzed remontu.

Linia sieradzka

Nadal kursować będzie para pociągów przyśpieszonych ŁKA jadących z Sieradza do Łodzi w godzinach porannych (7:22)  i z Łodzi w kierunku Sieradza w godzinach popołudniowych (16:19).
Popołudniowy pociąg przyspieszony pojedzie w relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew –Zgierz – Łódź Kaliska – Sieradz, zapewniając bezpośrednie połączenie w popołudniowym szczycie przewozowym, bez konieczności przesiadki podróżnych jadących w kierunku Zgierza na stacji Łódź Kaliska.


Linia łowicka


Kontynuacja modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów
i przyjazdów pociągów. Ze względu na remont sieci trakcyjnej i mostu, na odcinku Domaniewice – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze.  


Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno 


Nadal prowadzone będą prace związane z modernizacją linii i stacji na odcinku Kutno- Łowicz. Za większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno - Skierniewice pojadą na całej trasie autobusy zastępcze. Dwa połączenia - poranne - z Kutna do Skierniewic i popołudniowe ze Skierniewic do Kutna będą realizowane pociągami. 
Na odcinku Kutno – Łowicz Główny w pociągu „Mazovia” spółki Koleje Mazowieckie wyznaczone zostaną postoje na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz wprowadzone zostanie honorowanie biletów ważnych na przejazd pociągami ŁKA.

Linia Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz


Nastąpi przebudowa oferty, dzięki czemu pasażerowie będą mogli korzystać
w weekendy z trzech dodatkowych pociągów. Ponadto pociągi zostaną skomunikowane na stacji Łódź Widzew z pociągami ŁKA Sprinter do/z Warszawy.  


Linia Łódź Fabryczna – Skierniewice


Ze względu na prace modernizacyjne, które będą prowadzone w dniach 4-5 września br. (sobota – niedziela) pomiędzy stacjami Rogów - Płyćwia, za wybrane kursy na odcinku Koluszki – Skierniewice pojadą autobusy zastępcze.


Linia Łódź Fabryczna - Tomaszów Mazowiecki – Drzewica


Kontynuowane będzie połączenie kolejowo – autobusowe, które zapewni dojazd do Łodzi na godzinę 6:00 i powrót po godzinie 22:00. Na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Koluszki – Tomaszów Mazowiecki pojadą szybkie busy, które
w Koluszkach zostaną dogodnie skomunikowane z pociągami do/z Łodzi Fabrycznej przez Łódź Widzew. Utrzymane zostaną skomunikowania siedmiu pociągów ŁKA do/z  Drzewicy z pociągami spółki Koleje Mazowieckie w kierunku Radomia.
Ze względu na prowadzone przez PKP PLK S.A. prace modernizacyjne, na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Tomaszów Mazowiecki w dniach 15 – 18 września br. zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. 


Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia


W weekendy i święta linię będzie obsługiwać 18 pociągów ŁKA Sprinter. 
Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz dalekobieżnej linii średnicowej na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, sześć par pociągów pojedzie do Warszawy Głównej przez Warszawę Zachodnią. Dwie pary pociągów dojadą do stacji Warszawa Centralna, a jedna do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną. 
Pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów w pociągach spółki Koleje Mazowieckie. 
Dużym ułatwieniem dla pasażerów ŁKA, którzy planują kontynuować podróż po Warszawie  (tramwaje, autobusy, metro)  i po Łodzi (tramwaje i autobusy) są atrakcyjne oferty  „ŁKA łączy z Warszawą” oraz „ŁKA łączy z Łodzią” – na podstawie ważnego  biletu można podróżować komunikacją miejską odpowiednio przez 75 i 60 minut w tych miastach. Szczegóły ofert: https://lka.lodzkie.pl/Lodz-Warszawa-oferta-specjalna-ZTM-ZDiT/. 
W dniach 4 i 5 września br. ze względu na prace remontowe, jakie będą prowadzone pomiędzy stacjami Rogów – Płyćwia, pociągi ŁKA Sprinter pojadą ze zmienionym rozkładem jazdy.


Szczegółowe rozkłady jazdy są dostępne pod adresem: https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/ 
 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.