Trzy nagrody targów TRAKO dla ŁKA – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Trzy nagrody targów TRAKO dla ŁKA

Aż trzy nagrody 12. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO trafiły do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Spółka otrzymała nagrody: im. E. Malinowskiego, Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie oraz MediaKreator. ŁKA zdobyła najwięcej nagród spośród wszystkich przewoźników kolejowych w Polsce.

Targi TRAKO w Gdańsku to największe wydarzenie branży kolejowej w Polsce i Europie. Bierze w nich udział 700 wystawców spośród 25 krajów. Łódzka Kolej Aglomeracyjna w TRAKO uczestniczy po raz drugi. Podczas Gali Targów, która odbyła się 26 września w Filharmonii Bałtyckiej otrzymała dwie prestiżowe nagrody:

Nagrodę im. Ernesta Malinowskiego za innowacyjny system zarządzania taborem w zakresie jego dysponowania, utrzymania technicznego i kontroli kosztów. Dzięki temu systemowi pociągi ŁKA są wykorzystywane w maksymalny sposób do realizacji przewozów. Nagrodę podczas Gali odebrał Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Nagrodę Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie. Jury doceniło starania ŁKA w zakresie obsługi osób niepełnosprawnych oraz z ograniczeniami ruchowymi. Do najważniejszych udogodnień wprowadzonych przez Spółkę należą: wideotłumacz dostępny w pociągach i kasach, oznakowanie językiem Braille’a w pociągach, pętle indukcyjne we wszystkich kasach oraz pełna dostępność strony internetowej (potwierdzona audytem UTK).

Łódzka Kolej Aglomeracyjna odebrała również nagrodę MediaKreator w kategorii Event&Konferencja za przejazd gwiazd z Warszawy do Łodzi na premierę filmu „Powidoki” oraz „chrzciny” pociągów „Powidoki”, „Fabrykant” i „Syrena”.

12. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku odbywają się w dniach 26-29 września.