Stacja Kobiet 2019 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 Koszt jak za połączenie lokalne u danego operatora.

Stacja Kobiet 2019

Już 8 marca na dworcu Łódź Fabryczna kolejna edycja wydarzenia „Stacja Kobiet”

Święto kobiet jest doskonałą okazją do przeprowadzenia akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na zdrowy tryb życia, wykonywanie badań profilaktycznych i zapobieganie chorobom. Wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy wiele atrakcji, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy.

W specjalnie wydzielonej strefie w części wschodniej dworca będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów, a także wykonać badania medyczne. Porad będą udzielać specjaliści z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu (m.in. onkolog, kardiolog, nefrolog, pulmonolog).

Do dyspozycji odwiedzających będą dietetycy, którzy nie tylko udzielą porad dotyczących redukcji wagi i zdrowego odżywiania, ale także zaproponują dietę obniżającą ryzyko zachorowania na nowotwory  i przeprowadzą analizę składu ciała. Studentki z Uniwersytetu Medycznego będą edukować, jak poprawnie przeprowadzić samobadanie piersi, a także opowiedzą o profilaktyce w zakresie raka szyki macicy. Zainteresowane panie będą mogły wykonać badanie spirometrem, czyli zmierzyć objętość i pojemność płuc oraz porozmawiać z podologiem. Na pytania dotyczące profilaktyki raka jelita grubego będzie odpowiadał lekarz onkolog, a zainteresowane osoby będą mogły otrzymać bezpłatnie test na FIT (obecność krwi utajonej w kale). Jednym z wystawców będzie Ośrodek Dawców Szpiku zajmujący się szerzeniem idei honorowego dawstwa szpiku oraz rekrutujący dawców. W czasie trwania imprezy przed budynkiem dworca (od strony wschodniej) będzie stał mammobus, w którym będą wykonywane badania mammograficzne (bezpłatne w ramach NFZ dla pań między 50 a 69 rokiem życia). Uczestniczki Stacji Kobiet będą mogły bezpłatnie skorzystać z przesiewowego (komputerowego) badania wzroku. W ramach wydarzenia zapraszamy na bezpłatną konsultację trychologiczną oraz badanie stanu skóry głowy i włosów.

O tym, w jaki sposób skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych będą informować pracownicy łódzkiego oddziału NFZ. Panie będą miały możliwość złożenia wniosku na wydanie Karty Seniora Województwa Łódzkiego, która daje możliwość skorzystania z wielu zniżek m.in. na przejazdy ŁKA, do teatrów, za zajęcia fitness, na zabiegi rehabilitacyjne, czy pobyty wypoczynkowe. Informacji będą udzielać pracownicy Izby Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zaprezentują krótki kurs samoobrony.

O dobrą formę fizyczną kobiet zadbają trenerzy fitness, którzy przedstawią ofertę zajęć sportowych i relaksacyjnych.

W strefie urody będzie można uzyskać porady dotyczące makijażu i dobrać produkty kosmetyczne.

Nie zabraknie wiosennych inspiracji  - najnowsze modele bielizny i rajstop zaprezentują znane lokalne firmy. 

Na artystycznej scenie zaprezentują się artyści z Teatru Wielkiego w Łodzi, tancerze z Łódzkiego Domu Kultury, a Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich przedstawi „Wesele Łowickie”. Specjalna oferta wydawnicza będzie czekać na miłośniczki historii i architektury regionu łódzkiego.

Podczas tegorocznej edycji Stacji Kobiet gościć będziemy producentów zdrowej żywności, laureatów wielu nagród, którzy zaprezentują swoje produkty. Na stoiskach lokalnych grup działania z regionu łódzkiego nie zabraknie tradycyjnych potraw regionalnych i sztuki ludowej.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne niespodzianki, akcje promocyjne i kupony rabatowe, a także zdrowe przekąski. 

Wszyscy Pasażerowie, którzy przyjadą na dworzec Łódź Fabryczna pociągami ŁKA będą mogli wrócić do domu bezpłatnie (oferta specjalna ŁKA „Powrót gratis”).

„Stacja Kobiet” – 8 marca w godzinach 12.00 – 18.00, Łódź Fabryczna (hala wschodnia)

W PROGRAMIE:

Konsultacje i porady zdrowotne:
Kardiolog, pulmonolog, nefrolog, onkolog, dietetyk, trycholog, podolog, rejestracja dawców szpiku.

Badania:
Spirometria, mammografia, przesiewowe badanie wzroku, pomiar tkanki tłuszczowej, nauka samobadania piersi, dobór diety redukującej zachorowanie na nowotwory, test FIT.

Moda i uroda:
Porady kosmetyczne, wiosenne trendy w modzie.

Promocja zdrowego trybu życia:
Pokazy zajęć fitness, zdrowa żywność, produkty regionalne.

Program artystyczny:
Teatr Wielki w Łodzi, Amatorski Zespół Regionalny z Lipiec Reymontowskich.

Dodatkowo:
Niespodzianki, konkursy z nagrodami, oferta specjalna ŁKA - powrót GRATIS.

PARTNERZY WYDARZENIA:

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.