Spotkanie ws. bezpieczeństwa w pociągach – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Spotkanie ws. bezpieczeństwa w pociągach

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zainicjowała spotkanie mające zapewnić bezpieczeństwo pasażerów w okresie przejazdów kibiców na mecze piłkarskie.
 
W związku z organizowanymi meczami piłki nożnej w ramach rundy wiosennej sezonu 2016/2017, w dniu 16 marca 2017 r. w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej odbyło się robocze spotkanie z udziałem przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, na którym omówiono zasady organizacji przewozów kibiców oraz tryb postępowania w przypadku zaistnienia negatywnych zachowań na obszarach kolejowych i w pociągach ŁKA. Szczególną uwagę poświęcono meczowi otwarcia nowego stadionu Widzewa, który zostanie rozegrany w sobotę - 18 marca 2017 roku pomiędzy RTS Widzew Łódź a Motor Lubawa. Organizatorzy przewidują udział ponad 17 tys. kibiców.
Uczestnicy spotkanie zgodnie stwierdzili, że jednym z ważniejszych zadań będzie prawidłowa organizacja i zabezpieczenie przebiegu imprezy, jak również przewozu kibiców. Należy korzystać z dobrych praktyk i dotychczasowych doświadczeń w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przewozu kibiców koleją. 
 
Spotkanie przedstawicieli ŁKA, Policji i SOK na sali konferencyjnej ŁKA