Rozpoczęcie modernizacji linii sieradzkiej w maju – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Rozpoczęcie modernizacji linii sieradzkiej w maju

Szanowni Podróżni!

Od dnia 16 maja br. Zarządca Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna remont linii sieradzkiej. Prace będą przeprowadzone na odcinku Pabianice – Łask do 6 czerwca. W tym okresie zostaną wykonane inwestycje polegające na zabudowie rozjazdów na przystanku osobowym Dobroń, które pozwolą na sprawne prowadzenie ruchu pociągów na odcinku Pabianice – Łask w kolejnych etapach modernizacji linii, ponieważ obecny długi odcinek zostanie podzielony na dwa mniejsze Pabianice – Dobroń i Dobroń – Łask, co zwiększy przepustowość linii i pozwoli na możliwość mijania się pociągów w Dobroniu. Realizowane w tym okresie roboty torowe nie zostały ujęte we wcześniej zarządzonym rozkładzie jazdy od 11 marca do 9 czerwca 2018 r., a spowodują one poważne zmiany w rozkładzie jazdy wszystkich pociągów relacji Łódź – Sieradz – Łódź. Prace zostały podzielone na trzy fazy.

Faza I.

W dniach 16-19 maja będzie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:10, co będzie przyczyną zmiany rozkładu jazdy dwóch ostatnich pociągów z Łodzi do Sieradza i ostatniego pociągu z Sieradza do Łodzi.

Faza II.

Najtrudniejsza faza prac zostanie przeprowadzona od 20 do 29 maja. Przez te 10 dni na odcinku Pabianice – Łask będzie wprowadzony całodobowo ruch jednotorowy dwukierunkowy. Oznacza to bardzo duże ograniczenie przepustowości linii.
Z 34 pociągów w pełnej relacji przejedzie tylko 8 składów. Cztery w godzinach porannych z Sieradza do Łodzi i cztery w godzinach popołudniowych z Łodzi
do Sieradza. Pozostałe 26 pociągów na odcinku Pabianice – Łask zostanie obsłużonych Zastępczą Komunikacją Autobusową. Postoje będą zorganizowane
w Pabianicach i Łasku przy stacjach kolejowych, natomiast w Chechle, Dobroniu i Kolumnie w wyznaczonych miejscach w ciągu drogi wojewódzkiej 482.

Faza III.

Ostatnia faza prac potrwa od 30 maja do 6 czerwca – w tym terminie na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:00 zostanie wprowadzona całkowita przerwa w ruchu pociągów. Dwa ostanie pociągi w relacji Łódź – Sieradz i ostatni z Sieradza do Łodzi zostaną pomiędzy Pabianicami a Łaskiem obsłużone Zastępczą Komunikacją Autobusową.

Od dnia 10 czerwca 2018 r. rozpoczną się natomiast planowe prace remontowe linii Łódź Kaliska – Sieradz, które potrwają do grudnia 2019 r.

Ulotki z rozkładem jazdy dla okresu od 16 maja do 6 czerwca 2018 r. dostępne będą w kasach oraz u kierowników pociągów od 14 maja.

Rozkład jazdy w formie elektronicznej pdf dostępny jest na podstronie "rozkłady jazdy".

MIEJSCA POSTOJU KOMUNIKACJI ZASTĘPCZEJ

Pabianice - parking przed stacją kolejową
Chechło - Chechło II, ul. Pabianicka; przystanek autobusowy
Dobroń - ul. Pabianicka; przystanek autobusowy
Kolumna - ul. Leśników Polskich; przystanek autobusowy
Łask - parking przed stacją kolejową