Rezerwacja miejsc – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Rezerwacja miejsc

Sprzedaż biletów z miejscówkami została wprowadzona w systemie KOLEO (w sklepie internetowym koleo.pl oraz aplikacji mobilnej). System wyboru miejsca do siedzenia przygotowany został na wzór systemu rezerwacji stosowany np. w kinach, gdzie użytkownik po wybraniu rodzaju biletu, wybiera konkretne miejsce zaznaczając je na graficznym schemacie pociągu. Sprzedaż biletów wraz z miejscówką odbywa się fakultatywnie (podróżny sam decyduje, czy chce zakupić bilet wraz ze wskazanym miejscem zgodnie z wizualizacją pod artykułem).

Pociągi zestawione będą z 2 lub 3 EZT, przy czym w systemie oznaczone będą jako wagon nr 1, 2, 3. Liczba miejscówek dostępnych w każdym wagonie jest stała i wynosi 26 , maksymalnie w jednym pociągu będzie możliwość sprzedaży 52 biletów z miejscówkami (wyłącznie w wagonie nr 1 oraz nr 2). Prosimy o zwracanie uwagi na numer wagonu, do którego Państwo wsiadacie, jego numer będzie znajdował się zawsze na każdych drzwiach do pociągu, ich numeracja nie musi pokrywać się z kierunkiem jazdy).

Co ważne bilet z wykupioną miejscówką kosztuje tyle samo co bilet standardowy. Jest to najtańsza oferta połączęń do Warszawy, przy zakupie biletu Tam/Powrót to jedynie 45 zł w obie strony) . Pasażer w jednej transakcji może nabyć bilet dla maksymalnie 6 osób z miejscówkami. Bilety te można zakupić z 7-dniowym terminem przedsprzedaży. Zwrot biletu zakupionego wraz z miejscem do siedzenia możliwy jest najpóźniej na 15 minut przed odjazdem pociągu ze stacji wskazanej na bilecie.

System kontroluje liczbę sprzedanych biletów z miejscówkami, uniemożliwiając wykupienie dwóch biletów na jedno miejsce. Pasażer do biletu z miejscem do siedzenia posiada możliwość zakupu biletu na przewóz rzeczy/zwierząt lub pobrania nieodpłatnego kuponu na przewóz roweru. Co ważne, strefa objęta możliwością rezerwacji znajduje się w pobliżu miejsc na rowery.

System umożliwia zarezerwowanie 1 miejsca kilkukrotnie, ale na różnych odcinkach – niepokrywających się podczas jednej podróży, np. pasażer nr 1 kupuje bilet w pociągu ŁS nr 91107 wraz z miejscem siedzącym  (nr 18) w relacji Łódź Fabryczna – Koluszki, pasażer nr 2 ma możliwość wyboru dokładnie tego samego miejsca w tym samym pociągu na odcinku Koluszki – Warszawa Wschodnia.

Jedyne ograniczenie, jakie zostało wprowadzone to brak możliwości zakupu biletu wraz z  miejscem do siedzenia wewnątrz Łodzi oraz Warszawy tj. np. Łódź Fabryczna – Łódź Widzew lub np. Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna.

Schemat uproszczony lokalizacji miejsc w pociągu ŁKA

grafika przedstawia sposób oznakowania miejsc objętych rezerwacją

Loo KOLEO.pl odsyłacz do strony sklepu