Relacja ze Stacji Kobiet 2020 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Obraz przedstawia pociąg oraz napis Warszawa- Łódź i Warszawa- Łódź. Zawarta jest informacja o ofercie 45 zł za podróż tam i z powrotem w dwa rożne dni weekendu

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 703–203–020 opłata 1,29 zł/min Nie możesz się dodzwonić? Sprawdź status blokady usług premium swojego operatora.

Relacja ze Stacji Kobiet 2020

6 MARCA ŚWIĘTOWALIŚMY NA DWORCU ŁÓDŹ FABRYCZNA

6 marca hala wschodnia dworca Łódź Fabryczna zamieniła się w „Stację Kobiet”. Ponad 40. wystawców  zaprezentowało swoją ofertę skierowaną przede wszystkim do pań. Łódzka Kolej Aglomeracyjna już od kilku lat organizuje to wydarzenie, by zwrócić uwagę przede wszystkim na zdrowy tryby życia, wykonywanie badań profilaktycznych i zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, w jego imieniu życzenia wszystkim Paniom złożył Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński. Życzenia przekazali również Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariusz Rogut, Dyrektor Teatru Wielkiego Dariusz Stachura oraz Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski.

W specjalnie wydzielonej strefie zdrowia panie  mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów, a także wykonać badania. Porad udzielali lekarze specjaliści z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, m.in. lekarz onkolog, który odpowiadał na pytania w zakresie profilaktyki i leczenia nowotworów. Do dyspozycji odwiedzających byli dietetycy, którzy nie tylko edukowali w zakresie redukcji wagi
i zdrowego odżywiania, ale także proponowali dietę obniżającą ryzyko zachorowania na nowotwory 
i przeprowadzali analizę składu ciała. Wolontariuszki ze Stowarzyszenia Łódzki Klubu Amazonka edukowały,  jak poprawnie przeprowadzić samobadanie piersi. Długie kolejki ustawiały się do trychologa, który przeprowadzał badanie stanu skóry głowy i włosów. O tym, w jaki sposób skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych informowali pracownicy łódzkiego oddziału NFZ. Panie miały możliwość złożenia wniosku na wydanie Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych oraz  Karty Seniora Województwa Łódzkiego, które dają możliwość skorzystania z wielu zniżek m.in. na przejazdy ŁKA, do teatrów, za zajęcia fitness, na zabiegi rehabilitacyjne, czy pobyty wypoczynkowe.  Na stoisku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  można było skorzystać z kalkulatora emerytalnego  i uzyskać informacje
o zasadach przyznawania emerytur, a także o najnowszych przepisach prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. O bezpieczeństwo pań zadbali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy przeprowadzili pokaz i szkolenie z podstaw samoobrony.

W strefie mody i urody panie mogły uzyskać porady dotyczące makijażu i dobrać produkty kosmetyczne oraz bieliznę i rajstopy. Nowością tej edycji wydarzenia był pokaz mody; na wybiegu pojawiły się modelki – kobiety dnia codziennego, które prezentowały wiosenną kolekcję i najnowsze trendy.  Do  metamorfozy zachęcali profesjonaliści - trener wizerunku, wizażystka, projektantka i stylistka fryzur.

O potrzebie ruchu i wyborze właściwej formy aktywności fizycznej można było dowiedzieć się podczas spotkania z trenerem personalnym.

Specjalna oferta wydawnicza czekała na miłośniczki filatelistyki, filmu, historii i architektury regionu łódzkiego. 

Na stoisku Łódzkiego Domu Kultury pod fachowym okiem instruktora prowadzone były m.in. warsztaty wikliny papierowej.  Przyrodnicze atrakcje i edukację oferowali pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – zainteresowaniem cieszyły się konkursy i projekt „Owoce Pamięci”. 

O artystyczne wrażenia zadbali soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, którzy wykonali  największe przeboje filmowe, musicalowe i popowe.  Atrakcją dla odwiedzających był spektakl improwizowany zaprezentowany przez Teatr Tadam działający przy Łódzkim Domu Kultury. Wiele emocji dostarczył przepiękny pokaz tańca na wózku wykonany przez grupę "Tańczę. Żyję pełnią życia" związaną
z Fundacją „Dom w Łodzi”.

Podczas tegorocznej edycji Stacji Kobiet gościliśmy producentów zdrowej żywności z województwa łódzkiego, laureatów wielu nagród, którzy zaprezentowali swoje produkty. W ramach  kampanii informacyjno – promocyjnej „Łódzka Marka Mleka” realizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, goście Stacji Kobiet mogli dowiedzieć się o zaletach zdrowotnych mleka
i jego przetworów oraz o kreowaniu właściwych nawyków żywieniowych.  Gościem stoiska była Miss Polonia 2019 – łodzianka Karolina Bielawska.  

Na stoiskach lokalnych grup działania z regionu łódzkiego nie zabrakło tradycyjnych potraw regionalnych i sztuki ludowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W quizie wiedzy o naszej Spółce można było wygrać  gadżety przydatne w podróży, a wszystkie panie z okazji swojego święta zostały obdarowane kieszonkowym (a w zasadzie „torebkowym”) lusterkiem.  

Wszyscy pasażerowie ŁKA, którzy przyjechali tego dnia do Łodzi (szczególnie uczestniczki „Stacji Kobiet”), po otrzymaniu pieczątki przewoźnika na bilecie, mogli skorzystać z oferty „Powrót gratis”. 

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne niespodzianki, sesje zdjęciowe, konkursy, kwiaty, akcje promocyjne, a także zdrowe przekąski.

Drogie Panie, cieszymy się, że przyjęłyście nasze zaproszenie i  w tym wyjątkowym dniu spędziłyście
z nami oraz skorzystałyście z wielu atrakcji, jakie przygotowali nasi Partnerzy. Dbajcie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie przez cały rok.

Specjalne podziękowania należą się Partnerom wydarzenia – dziękujemy za przyjęcie zaproszenia
i aktywny udział.  

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.