Relacja z jazd prezentacyjnych – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Relacja z jazd prezentacyjnych

Prezentacja pociągu Impuls2 w województwie łódzkim!

Po oficjalnej premierze w Łodzi  Impuls2 wyruszył na prezentacje do miast województwa łódzkiego. Pojazd 12 października mogli zobaczyć mieszkańcy Koluszek oraz Skierniewic i Łowicza, 13 października pociąg zatrzymał się na dworcach w Pabianicach, Zduńskiej Woli i Sieradzu, a dzień później  po raz pierwszy pojawił się w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas prezentacji mieszkańcy i pasażerowie ŁKA mogli zwiedzić pojazd, sprawdzić jego wyposażenie, a nawet zasiąść w kabinie maszynisty. Ta ostatnia atrakcja cieszyła się największym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych odwiedzających. W konkursach, w których należało wykazać się znajomością wyposażenia nowego pojazdu, można było wygrać nagrody.     

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i zwiedzili nasz nowy pociąg. Wkrótce pierwsze pojazdy Impuls2 wyruszą na trasy województwa. Pociągi będą wykorzystywane na obecnych trasach ŁKA, a także nowych. ŁKA w grudniu uruchomi nowe połączenie ze Skierniewic do Łowicza. Wraz z marcową korektą rozkładu jazdy pociągi rozpoczną kursowanie do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.

Łódza Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag S.A. 14 trzyczłonowych pojazdów Impuls2. To pojazdy nowoczesne, wyposażone w wiele udogodnień, do których już przyzwyczaili się pasażerowie ŁKA, takich jak klimatyzacja, biletomat, bezpłatne wifi, miejsca na rowery. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc.

Wartość zamówienia to 266 968 762,35 zł. brutto. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 164 586 425,39 zł. Dostawca będzie odpowiedzialny również za utrzymanie pojazdów przez okres 12 lat.