Relacja z Innotrans 2018 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Relacja z Innotrans 2018

PREZENTACJA POCIĄGU IMPULS2 PODCZAS TARGÓW INNOTRANS 2018  W BERLINIE

W dniach 18 - 21 września w Berlinie odbyły się targi InnoTrans 2018. To największe na świecie wydarzenie poświęcone kolei jest połączeniem targów branżowych, ekspozycji na torach i kongresu.

Jest to miejsce spotkań producentów, przedstawicieli publicznych i prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych oraz wymiany doświadczeń i kontaktów. Aktualne trendy, nowinki technologiczne oraz perspektywy rozwoju były tematem dyskusji przedstawicieli świata gospodarki, polityki i branży transportowej. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało ponad 3 tysiące wystawców  z 61 krajów, a targi odwiedziło ponad 160 tys. gości z całego świata. Na torach i drogach wystawowych można było zobaczyć 155 pojazdów.

Prestiżowe wydarzenie, jakim jest InnoTrans,  było okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności pojazdu Impuls2 , który powstał dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w nowosądeckim Newagu.

Pociągi Impuls2 to pojazdy nowoczesne i komfortowe, posiadają klimatyzację, biletomat, bezpłatne wifi, miejsca na rowery. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory, gniazdka elektryczne z ładowarkami usb i numeracja miejsc. Impuls2 jest dłuższy od składów jeżdżących obecnie w barwach ŁKA – ma 160 miejsc, w tym sześć uchylnych i dostosowany jest do prędkości 160 km/godz.

Impulsy będą wykorzystywane na obecnych trasach ŁKA, a także na nowych, m.in. ze Skierniewic do Łowicza i Kutna, do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.

Cztery pociągi trafią do Łodzi do końca października br., a od grudnia będą z nich korzystać mieszkańcy Łodzi i województwa. Kolejnych 10 pociągów ma być dostarczonych do połowy przyszłego roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów InnoTrans 2018.