Regionalny System Ostrzegania – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Regionalny System Ostrzegania

Sprawdź w swoim telefonie, czy jesteś bezpieczny! Regionalny System Ostrzegania jest teraz na wyciągnięcie ręki. Dzięki bezpłatnej mobilnej aplikacji RSO zapoznasz się z ważnymi informacjami, komunikatami i dowiesz się o zagrożeniu. 
 

Nowoczesny system powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach

RSO czyli Regionalny System Ostrzegania umożliwia powiadamianie mieszkańców o istniejących zagrożeniach. Poprzez strony internetowe urzędów wojewódzkich, naziemną telewizję cyfrową, naziemny multipleks cyfrowy MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, telegazetę, z wykorzystaniem napisów DVB, a także poprzez aplikacje na telefony komórkowe (smartfony). Dodatkowo rozpowszechniane są poradniki wskazujące sposób postępowania w niektórych sytuacjach kryzysowych.

Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy:

Tym, którzy korzystają z innych źródeł informacji polecamy m.in. serwisy internetowe www.komunikaty.tvp.pl i www.lodzkie.eu oraz profil na Facebooku #zarzadzaniekryzysowe. Przypominamy, że przez całą dobę działa również numer telefonu 987. Zachęcamy do udostępniania informacji innym. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo!

plakat informacyjny RSO, treść zbieżna z treścią artykułu