Przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznej na Zapleczu Technicznym – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia zdjęcia atrakcji turystycznych w województwie, do których można dojechać ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznej na Zapleczu Technicznym

Grafika pokazująca przykładowy teren na którym ma powstać elektrownia fotowoltaiczna

Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłosiła przetarg na budowę małej instalacji fotowoltaicznej na terenie Zaplecza Technicznego spółki. 
Zwycięzca postępowania będzie zobowiązany zrealizować projekt w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca w ramach prowadzonej inwestycji będzie zobowiązany do zaprojektowania, wybudowania oraz podłączenia systemu do sieci elektroenergetycznej. Przewidywana moc pozyskana z instalacji to około 250 kW. Dzięki temu rozwiązaniu, ŁKA będzie w stanie w pełni zagwarantować energię elektryczną, potrzebną do funkcjonowania Zaplecza Technicznego. Jest to pierwszy etap przechodzenia spółki na funkcjonowanie dzięki energii pozyskanej z OZE.  Planujemy, by na początku minimum 30% dostarczanej energii pochodziło z OZE, a w kolejnych latach będziemy dążyć do osiągnięcia poziomu maksymalnego, co oznacza zasilanie pojazdów „Zieloną Energią” w 100%.  
Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest pierwszym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce, który dołączył do programu Zielonej Kolei, powołanego przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei i koordynowanego przez PKP Energetyka. Spółka w swoich dążeniach kieruje się troską o jak najefektywniejsze wykorzystanie energii i ochronę klimatu. 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.