Powakacyjne zmiany Rozkładu Jazdy – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Powakacyjne zmiany Rozkładu Jazdy

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej
od 03 września 2017 r.

 

Od dnia 03 września do 14 października br. będzie obowiązywać czwarta w rozkładzie jazdy 2016/17 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Zmiany w zdecydowanej części są spowodowane pracami modernizacyjnymi PKP PLK, które prowadzone są na całej sieci kolejowej w Polsce. ŁKA udało się jednak wprowadzić również wiele korzystnych dla pasażerów korekt i skomunikowań. Rozkład jazdy dostępny jest m.in. na stronie www.lka.lodzkie.pl/rozklady-jazdy.

Najważniejsze zmiany to:

- dodatkowa, szósta para pociągów weekendowych na trasie Łódź Fabryczna- Warszawa Wschodnia. Odjazd z Łodzi Fabrycznej o godz. 07:06, odjazd z Warszawy Wschodniej o godz. 19:54

- kontynuacja weekendowych pociągów na trasie Łódź- Skierniewice. Odjazd z Dworca Łódź Fabryczna o godz. 10:29, odjazd ze Skierniewic o godz. 12:59.

- zakończenie prac remontowych na odcinku Łódź Arturówek- Zgierz i otwarcie całej linii nr 16. Przywrócenie połączeń kolejowych Łódź Fabryczna- Zgierz przez Stoki, Marysin i Arturówek.

- w dniach: 9,10, 16 i 17 września na odcinku Łódź Kaliska- Łódź Kaliska Towarowa nastąpi całkowita przerwa w ruchu. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów ŁKA w relacji do Sieradza, Kutna i Łowicza. W celu zminimalizowania utrudnień w tych dniach zostaną uruchomione pociągi relacji Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Kaliską o godzinie 16:36, Zgierz – Łódź Kaliska o godzinie 18:30 oraz Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Stoki o godzinie 19:51 i Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Stoki o godzinie 20:16.

Poniżej przedstawiamy szczegóły rozkładu:

Linia Łódź – Warszawa

  1. Od 3 września liczba pociągów kursujących w weekendy pomiędzy Łodzią a Warszawą wzrośnie do 12 (z 5 do 6 par). Poranny pociąg zapewni w Warszawie możliwość dogodnego kontynuowania podróży w kierunku Lublina.

Ze względu na rozpoczynające się od 3 września br. całkowite zamknięcie linii podmiejskiej na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy nastąpią zmiany godzin kursowania wybranych pociągów ŁKA Sprinter. Nowością będzie skomunikowanie ostatniego pociągu z Warszawy na stacji Łódź Widzew z pociągiem w kierunku Zgierza przez Łódź Stoki.

Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice

  1. W związku z dotychczasowym dużym zainteresowaniem na stałe do rozkładu wprowadzony zostanie weekendowa para połączeń na tej trasie. Z Łodzi Fabrycznej do Skierniewic przez Koluszki pociąg odjedzie codziennie o godzinie 10:29, natomiast ze Skierniewic o godz. 12:59 (w dni robocze o godz. 12:27).

Z powodu prac modernizacyjnych związanych z naprawą ścian szczelinowych w tunelu łączącym stację Łódź Fabryczna i Łódź Niciarniana nastąpią zmiany godzin kursowania niektórych pociągów.

Linia Łódź Fabryczna/Widzew – Zgierz przez Łódź Arturówek.

  1. W związku z zakończeniem prac PKP PLK związanych z modernizacją wiaduktu nad ulicą Łagiewnicką od 3 września przywrócone zostaną połączenia Łódź Fabryczna- Łódź Widzew- Zgierz.

Z powodu prac modernizacyjnych w tunelu Dworca Łódź Fabryczna poszczególne pociągi będą miały wydłużony postój na stacji Łódź Widzew, zyskają jednak również wiele nowych skomunikowań między innymi z pociągami do i z Warszawy, Krakowa, Koluszek i Skierniewic.

Linia Łódź Kaliska – Sieradz

  1. Ze względu na zmiany godzin kursowania pociągów z kierunku Łowicza i Kutna zmienią się godziny kursowania dwóch popołudniowych połączeń w kierunku Sieradza, które odjadą z Dworca Łódź Widzew o godzinie 15:35 zamiast o 15:20 (w soboty, niedziele i święta) i 15:55 zamiast o 15:50 (w dni robocze)
  2. Po przerwie wakacyjnej przywrócone zostanie kursowanie wszystkich pociągów – oferta poszerzy się z 29 do 33 kursów.  O godzinie 10:00 i 12:51 pojadą pociągi z Łodzi Kaliskiej oraz o 15:24 i 17:29 z Sieradza.  Pociąg o godzinie 15:35 z Łodzi Kaliskiej pojedzie w zwiększonym zestawieniu do 2 EZT w dni robocze. 

Ze względu na całkowitą przerwę w ruchu pociągów na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Kaliska Towarowa w dniach 9,10, 16,17 września – dwa weekendy pociągi kursujące w relacji Łódź Widzew – Sieradz – Łódź Widzew pojadą zmienioną trasą przez Łódź Stoki,  Ł. Marysin, Ł. Arturówek, Zgierz, Ł. Radogoszcz Zachód, Ł. Żabieniec z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa, Łódź Chojny, Łódź Pabianicka.

Linia Łódź - Kutno

  1. Zachowany zostanie na tej linii pociąg w relacji Łódź Widzew( odjazd 9:13) – Chociszew i z powrotem przez Łódź Kaliską. Popołudniowy pociąg relacji Łódź Kaliska (15:46) – Kutno (17:04) będzie miał wyznaczone postoje również na stacji Sierpów i Gawrony.

Ze względu na całkowitą przerwę w ruchu pociągów na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Kaliska Towarowa w dniach 9,10,16,17 września niektóre pociągi będą rozpoczynały lub kończyły swój bieg na stacji Łódź Kaliska zamiast Łódź Widzew, natomiast te w relacji do i z Łodzi Widzewa pojadą dodatkowo przez stację Lublinek.

Linia Łódź – Łowicz

  1. Zostanie zachowane kursowanie popołudniowego pociągu Koluszki – Łowicz Główny, który z Koluszek wyjedzie o godzinie 16:40 i pojedzie przez Łódź Widzew, Łódź Kaliską, Zgierz.

Ze względu na całkowitą przerwę w ruchu pociągów na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Kaliska Towarowa w dniach 9,10,16,17 września niektóre pociągi będą rozpoczynały lub kończyły swój bieg na stacji Łódź Kaliska zamiast Łódź Widzew, natomiast te w relacji do i z Łodzi Widzewa pojadą dodatkowo przez stację Lublinek.