Połączenia Zgierz - Łódź Widzew w wakacje, komunikacja zastępcza – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Połączenia Zgierz - Łódź Widzew w wakacje, komunikacja zastępcza

Drodzy Podróżni,

W okresie 11 czerwca- 2 września na odcinku Łódź Arturówek- Zgierz Północ obowiązywać będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Autobus zatrzymywał będzie się na przystankach: Łódź Arturówek, Plac Kilińskiego, ul. Długa/ Armii Krajowej, ul Parzęczewska przy Szpitalu, Zgierz Północ. Przejazd realizowany będzie pojazdami niskopodłogowymi z możliwością przewozu rowerów i wózków dziecięcych. W Komunikacji Zastępczej obowiązują bilety ŁKA.

Zmiany w organizacji ruchu

Całkowita przerwa w ruchu pociągów obowiązująca w okresie 11.06 - 02.09.2017r. na odcinku Łódź Arturówek – Zgierz spowodowana będzie remontem mostu na wysokości ul. Łagiewnickiej w Łodzi prowadzonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W celu zapewnienia bezproblemowego połączenia ze Zgierza do Łodzi Widzewa uruchamiamy Zastępczą Komunikację Autobusową pomiędzy tymi stacjami. Dotrze ona jednak nie tylko do samego dworca w Zgierzu, ale aż do stacji Zgierz Północ, zatrzymując się także na wybranych przystankach w mieście.
Ze względu na to, że linia przebiega przez obszary rekreacyjne dzięki wprowadzeniu na trasę autobusów niskopodłogowych zostanie zachowana możliwość przewozu rowerów i wózków.

Zachowany zostanie nadal kurs Zgierz – Koluszki przez Łódź Widzew – odjazd ze Zgierza o godzinie 15:08. 
Przy ustalaniu godzin odjazdów i przyjazdów przyjęto zasadę, że ze względów technicznych oraz skomunikowania godziny odjazdów i przyjazdów do i ze stacji Łódź Widzew pozostaną bez zmian czyli autobusy dojadą później do przystanków Zgierz i Zgierz Północ oraz wyjadą z nich odpowiednio wcześniej.

Bilety w Zastępczej Komunikacji Autobusowej

W Komunikacji Zastępczej obowiązują bilety ŁKA. W autobusach ZKA (operator PKS Skierniewice) nie będzie możliwości zakupu biletu. Bilet przed podróżą należy zakupić w jednym z następujących systemów sprzedaży: aplikacja SkyCash, sklep koleo.pl, sklep www.e-bilet.lka.lodzkie.pl, sklep www.biletylodzkie.pl 

Dodatkowo bilet na podróż można zakupić na zasadzie przedsprzedaży w kasach biletowych, biletomatach stacjonarnych, biletomatach w pojazdach ŁKA, biletomatach w pojazdach MPK-Łódź (przy zakupie takiego biletu należy na odwrocie, przed rozpoczęciem podróży wpisać adnotację- ważny od godz..... w dniu......

schemat przystanków Zastępczej Komunikacji Autobusowej, opis poniżej

Przystanki komunikacji zastępczej

  • Łódź Arturówek - obok przystanku ŁKA
  • Zgierz - obok dworca
  • ul. Długa (plac Kilińskiego)
  • ul. Długa (Armii Krajowej)
  • ul. Parzęczewska (Szpital)
  • Zgierz Północ