Pociągiem w Filmowe Łódzkie – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Pociągiem w Filmowe Łódzkie

To projekt łączący dwa elementy – przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na terenie województwa łódzkiego, a także poznawanie bogatego dziedzictwa filmowego regionu. Głównym elementem projektu będą trzy wycieczki pociągiem z Łodzi do Łowicza, Skierniewic i Zgierza połączone z elementami filmowych gier miejskich w wymienionych miejscowościach. Miasta te były plenerami filmowymi dla wielu polskich, a nawet światowych produkcji, takich jak: „Ida”, „Chłopi”, „Lalka”, „Ziemia obiecana”, „Stawka większa niż życie”, „Bodo”). Również inne miejscowości znajdujące się na trasach przejazdu posiadają związki z filmem – znajdują się w nich wystawy związane z filmem, pochodzą z nich artyści, czy były planem filmowym.

Na miejscu uczestnicy spędzą ok. 4-5 godzin poznając miasto i jego filmowe akcenty. Po spacerze z przewodnikiem, chętni będą mogli wziąć udział w godzinnej grze miejskiej, w której nagrodą będą wydawnictwa o tematyce filmowej.

Wycieczki odbędą się w wakacyjne niedziele: 1 lipca (Łowicz), 15 lipca  (Skierniewice), 5 sierpnia (Zgierz). Na wszystkie wyjazdy obowiązują zapisy, a udział w nich jest częściowo odpłatny - wycieczki do Łowicza i Skierniewic to koszt 15 zł od osoby, do Zgierza 10 zł od osoby. Cena obejmuje bilet na przejazd, a także obsługę przewodnicką, materiał promocyjny dotyczący związków danego miasta z filmem oraz możliwość udziału w filmowej grze miejskiej (z nagrodami książkowymi).

Zgłoszenia można kierować elektronicznie na adres mailowy Stowarzyszenia biuro@regiocentrum.pl.

 Logo link do strony lodzkie.pl

W poniedziałek, 25 czerwca w godzinach 16.30 – 18.00 w Centrum Obsługi Pasażera ŁKA na Dworcu Fabrycznym będzie można nabyć vouchery na pierwszą wycieczkę do Łowicza. O kolejnych terminach wydawania voucherów w COP organizatorzy będą informować na stronie internetowej i na portalach społecznościowych.

Plan wycieczek:

1 lipca 2018 r. Łódź Kaliska – Łowicz Główny– Łódź Kaliska

odjazd z Dworca Łódź Kaliska o godz. 10:19, dojazd do Dworca Łowicz Główny o godz. 11:20

odjazd z Dworca Łowicz Główny  o godz. 16.40, dojazd do Dworca Łódź Kaliska
o godz. 17:44

15 lipca 2018 r. Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna

odjazd z Dworca Łódź Fabryczna o godz. 09:42, dojazd do Skierniewic o godz. 10:45

odjazd z Dworca Skierniewice o godz. 16:16, dojazd do Dworca Łódź Fabryczna
o godz. 16:57

5 sierpnia 2018 r. Łódź Fabryczna – Zgierz – Łódź Fabryczna

odjazd z Dworca Łódź Fabryczna o godz. 10:42, dojazd do Zgierza o godz. 11:09 odjazd z Dworca Zgierz o godz. 15:20, dojazd do Dworca Łódź Fabryczna o godz. 15.51

Wycieczki „Pociągiem w Filmowe Łódzkie” odbywają się dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Województwa Łódzkiego w ramach „Pierwszego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych województwa łódzkiego z zakresu turystyki i krajoznawstwa w 2018 r.”

W każdej wycieczce może wziąć udział maksymalnie 80 osób.