Pięć milionów pasażerów – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Pięć milionów pasażerów

5 MILIONÓW PASAŻERÓW ŁKA

Pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przejechał pięciomilionowy pasażer. Z tej okazji Spółka, która miniony rok zakończyła z bardzo dobrym wynikiem przewiezionych podróżnych przygotowała specjalną promocję. Ceny 500 biletów na wszystkie połączenia obniżono do jednego złotego. Pasażerowie ŁKA zaoszczędzą nawet 23 złote na jednym przejeździe! 
 

Złotówka za bilet!

„Bilety za złotówkę są dostępne wyłącznie na platformie KOLEO (koleo.pl). Każdy podróżny może skorzystać z trzech biletów w promocyjnej cenie. Oferta specjalna obowiązuje na wszystkich liniach obsługiwanych przez ŁKA.
Dzięki promocyjnej ofercie pasażerowie zaoszczędzą od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od wybranej trasy. Przykładowe ceny biletów:
Oferta specjalna dotyczy biletów jednorazowych, na przejazd w jedną stronę. Jest ważna do 28 lutego br., bądź do wyczerpania puli promocyjnych biletów.
 
Bilety można kupić na stronie i w aplikacji koleo.pl (link prowadzi do strony sklepu Google Play)

Bilety cieszą się ogromnym zainteresowaniem, pula warszawska i łowicka już się wyczerpały nada można kupić bilety na pozostałe linie.
 

5 milionów pasażerów

Oferta specjalna została wprowadzona z okazji pięciu milionów pasażerów, którzy skorzystali z pociągów ŁKA. Rekord padł 10 lutego. Od poprzedniego wyniku- 4 milionów minęło 149 dni (14 września 2016r) i należy podkreślić, iż rekordy te Spółka osiąga w coraz krótszym czasie. Dla porównania pierwszy milion pasażerów został odnotowany 28 maja 2015r., po 348 dniach od uruchomienia przewozów. 6 milionów pasażerów według prognoz ŁKA przewiezie w maju.

2016 rokiem ŁKA

Pod koniec stycznia Urząd Transportu Kolejowego opublikował podsumowanie 2016 roku w przewozach pasażerskich. Wskazuje on na wzrost udziału Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w rynku kolejowym i potwierdza rozwój Spółki. W 2016 roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna przewiozła 2 518 000 pasażerów, co oznacza wzrosło prawie 55% w porównaniu do roku 2015, o 65% spółka zwiększyła pracę przewozową. Daje to 0,86 udziału w rynku przewozów pod względem liczby przewiezionych pasażerów i jest to wynik lepszy niż w roku 2015 roku, kiedy wskaźnik ten oscylował na poziomie 0,58. Na wyniki raportu UTK wpływ miał rozwój siatki połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej o nowe kierunki, takie jak Łódź- Warszawa i Łódź- Skierniewice, jak również wzrost liczby pasażerów na obsługiwanych już wcześniej liniach. 
 
Według prognoz w roku 2017 Spółka przewiezie 3 220 000 pasażerów, co oznacza wzrost o 28 procent w porównaniu do roku minionego. Przyrost liczby podróżnych będzie wiązał się ze stosunkowo małym wzrostem pracy eksploatacyjnej. Planowane jest zwiększenie liczby połączeń na obsługiwanych trasach. Spółka analizuje również możliwości uruchomienia nowych kierunków.