Pełna integracja komunikacji w Łodzi – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

zbliżenie na sylwetkę Flirta 3 ŁKA na nim ikony zalet ŁKA komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Pełna integracja komunikacji w Łodzi

Od 2 kwietnia na terenie miasta obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (MPK Łódź). Dla pasażera oznacza to, iż na jednym bilecie będzie mógł podróżować zarówno pociągami ŁKA, jak i tramwajami i autobusami w granicach miasta. Poruszanie po Łodzi stanie się łatwiejsze, szybsze i tańsze.
 
Wprowadzając wzajemne honorowanie biletów Województwo Łódzkie, Miasto Łódź i przewoźnicy odpowiadają na liczne postulaty mieszkańców. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchamia dobowo 115 pociągów obsługujących łódzkie przystanki. Liczba pasażerów korzystających z ŁKA na terenie Łodzi znacząco wzrasta. W lutym było to 130 tysięcy mieszkańców. Podróż koleją często znacznie skraca podróż po Łodzi, np. przejazd z osiedla Łódź Radogoszcz Zachód do centrum miasta (Łódź Kaliska) zajmuje 9 minut. Z Dworca Łódź Fabryczna na Dworzec Łódź Widzew ŁKA jedzie 6 minut. Pociąg staje się uzupełnieniem systemu komunikacji miejskiej, a uproszczenie procesu zakupu biletów zwiększa atrakcyjność łączonego systemu transportu.
 
Dzięki wzajemnemu honorowaniu biletów w granicach miasta Łodzi będzie można podróżować:
Z uwzględnieniem ulg i uprawnień do bezpłatnych przejazdów obowiązujących w MPK
Łódź.
Z uwzględnieniem ulg ustawowych i handlowych ŁKA.
Schemat obowiązywania wzajemnego honorowania biletów w Łodzi, strefa honorowania biletów MPK ograniczona stacjami Łódź Radogoszcz Zachód, Lublinek, Łódź Andrzejów i Łódź Arturówek
 
Ważne bilety uprawniają do przesiadek. W pociągach ŁKA do połowy kwietnia zamontowane zostaną kasowniki umożliwiające walidację biletów. W okresie przejściowym pasażerowie posiadający nieskasowane bilety MPK, którzy chcą na ich podstawie podróżować ŁKA muszą niezwłocznie po wejściu do pojazdu udać się do obsługi pociągu.
 
W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM PRZEZ RADNYCH RADY MIASTA ŁODZI W DNIACH 2-4 KWIETNIA BEZPŁATNEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, W RAMACH WZAJEMNEGO HONOROWANIA W POCIĄGACH ŁKA PRZEJAZD W GRANICACH MIASTA ŁODZI W TYCH DNIACH RÓWNIEŻ BĘDZIE NIEODPŁATNY.
 
Nowe bilety ŁKA
W celu ujednolicenia biletów od 1 kwietnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadzi nową ofertę biletów strefowych (jednorazowych i okresowych).
 
BILETY STREFOWE JEDNORAZOWE
Rodzaj biletu
20 minut
40 minut
60 minut
Normalny
2,80 zł
3,60 zł
4,40 zł
Uczeń / Dziecko
1,76 zł
2,27 zł
2,77 zł
Student
1,37 zł
1,76 zł
2,16 zł
*) od biletu normalnego stosowane są ulgi ustawowe - 33%, 37%, 49%, 51%, 78% i 93% oraz handlowe - 50% lub 55%
 
BILETY STREFOWE OKRESOWE
Rodzaj biletu
miesięczne
kwartalne
Normalny
90,00 zł
225,00 zł
Uczeń / Dziecko
45,90 zł
-
Student
44,10 zł
-
*) od biletu normalnego miesięcznego stosowane są ulgi ustawowe - 33%, 37%, 49%, 51%, 78% i 93% oraz handlowe - 50% lub 55%
**) od biletu normalnego kwartalnego stosowane są ulgi handlowe - 50% lub 55%
Bilety strefowe ŁKA obowiązują na obszarze miasta Łodzi, w Pabianicach i Zgierzu. Są dostępne
w biletomatach w pociągach, u drużyn konduktorskich, w kasach biletowych i w sklepach internetowych. Można je nabyć również w biletomatach w pojazdach MPK Łódź.
Schemat obowiązywania biletów strefowych ŁKA, strefa ograniczona stacjami Łódź Andrzejów, Zgierz Kontrewers, Pabianice
Honorowanie zamiast WBA 0
W związku z integracją biletów ŁKA i MPK likwidacji ulegnie strefa 0 Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego. Zasięg obowiązywania pozostałych stref na terenie Województwa Łódzkiego pozostanie bez zmian. 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.