Nowy rozkład jazdy pociągów ŁKA od 15 grudnia 2019 roku – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Loteria ŁKA - zaszczep się i wygrywaj. Łączna wartość nagród wynosi niemal 70 tysięcy złotych. Szczegóły w linku.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Nowy rozkład jazdy pociągów ŁKA od 15 grudnia 2019 roku

Od 15 grudnia br. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy, który zakłada większą częstotliwość dotychczasowych połączeń oraz obsługę nowych relacji.

W rozkładzie jazdy 2019/2020, przygotowanym wspólnie z organizatorem publicznego transportu zbiorowego, Województwem Łódzkim, praca eksploatacyjna Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zwiększy się o 32 % i wyniesie ponad 4,060 milionów pociągokilometrów.

 

20 pociągów pomiędzy Łodzią i Tomaszowem Mazowieckim sprawnie skomunikuje obydwa miasta, zapewniając dowóz do pracy i szkół w czasie od 46 minut – pociągi z pominięciem Koluszek do 59 minut dla pociągów jadących przez Koluszki.


W relacji Łódź Widzew – Łódź Chojny – Łódź Kaliska pojedzie aż 85 pociągów, co jest największą liczbą w dotychczasowej działalności ŁKA.

Utrzymane zostaną, bardzo dobrze oceniane, szybkie poranne i popołudniowe pociągi przyspieszone do Skierniewic, z czasem jazdy około 45 minut.


Wszystkie pociągi do i z Łowicza oraz Kutna będą rozpoczynały i kończyły swój bieg na stacji Łódź Widzew, co wpłynie na poprawę podróżowania na odcinku ściśle aglomeracyjnym do
i ze Zgierza.

Mimo kontynuacji remontu linii sieradzkiej nadal zostaną utrzymane 33 połączenia.
 

Oferta na linii łowickiej oraz połączenia relacji Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz pozostaną bez zmian, ze względu na trwające prace modernizacyjne, które w przyszłości pozwolą na rozszerzenie siatki połączeń. Do Łowicza pojadą 34 pociągi, a z Łodzi Widzewa do Zgierza przez Łódź Stoki 24 pociągi.

Utrzymanych zostanie 9 połączeń weekendowych ŁKA Sprinter do Warszawy oraz dwie pary pociągów na linii do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.

 

Najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy

 

Linia sieradzka

Ze względu na lokalizację prac remontowych będą obowiązywały dwa warianty zastępczego rozkładu jazdy:

Najszybsze pociągi pokonają trasę z Łodzi Kaliskiej do Sieradza w ok. 63 minuty.

 

Linia łowicka

Kontynuacja prac modernizacyjnych stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów i przyjazdów pociągów. Na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny za wszystkie pociągi zostaną uruchomione autobusy zastępcze, co umożliwi Zarządcy Infrastruktury sprawne prowadzenie planowych i awaryjnych prac remontowych na tym odcinku oraz przejazd pozostałych pociągów przez stację Łowicz Główny.

Pociągi pokonają trasę ze stacji Łódź Kaliska do stacji Łowicz Przedmieście w 63 minuty.

 

Linia Skierniewice – Łowicz - Kutno

Ze względu na prowadzoną modernizację na odcinku Bełchów – Łowicz oraz całkowitą przebudowę linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny za wszystkie pociągi kursujące w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Skierniewice zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa, dostosowana do potrzeb podróżnych. Na wniosek pasażerów, ZKA uwzględnia dodatkowe postoje w Sierakowicach k/Skierniewic i Mokrej. Natomiast pociągi relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno będą kursowały na całej trasie.
Czas przejazdu pociągów ze Skierniewic do stacji Łowicz Główny to 23 minuty. Trasę  Skierniewice – Kutno składy pokonają w czasie od 67 minut do 85 minut.

Linia Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz

Od dnia 22 grudnia 2019 r., po przerwie w ruchu spowodowanej modernizacją linii i budową nowych przystanków osobowych, powrócą bezpośrednie pociągi w relacji Zgierz – Łódź Widzew – Łódź Fabryczna.

Ze względu na kontynuację remontu linii nr 15, ze Zgierza do Łodzi Kaliskiej, jeden pociąg   jadący z  Kutna i jeden z Łowicza, pojadą od Zgierza przez Łódź Stoki do stacji Łódź Widzew, gdzie będą skomunikowane z pociągami jadącymi do Łodzi Kaliskiej przez Łódź Chojny.

Trasę Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz pociągi pokonają w 14 minut.  

 

Linia Łódź Fabryczna – Skierniewice

W relacji Łódź – Skierniewice pojedzie 38 pociągów, zamiast dotychczasowych 16.  
Odjazdy zostały wyznaczone co godzinę, natomiast w porannym i popołudniowym szczycie przewozowym, co pół godziny. Ponadto, ze względu na zmiany w kursowaniu innych pociągów, po godzinie 15:00 pojedzie dodatkowy skład z Łodzi do Skierniewic. Zatem
w godzinach popołudniowych pojadą 3 pociągi z Łodzi do Skierniewic przez Koluszki:
o godz.15:11, 15:35 i 15:43. Pozwoli to na zapewnienie optymalnej obsługi podróżnych.

 

Nowa linia Łódź Chojny – Łódź Fabryczna przez Łódź Olechów, Łódź Widzew

Od 15 grudnia zostanie uruchomionych 8 pociągów kursujących przez stacje Łódź Olechów Wiadukt, Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów Wschód, a od 7 stycznia 2020 r. oferta zostanie uzupełniona o  kolejne pociągi relacji Łódź Chojny – Łódź Widzew. Jeden
z wieczornych pociągów pojedzie bezpośrednio ze Zgierza przez Łódź Kaliską i Łódź Chojny. Dodatkowo, przez ww. stacje na Olechowie, pojadą 4 pociągi spółki Przewozy Regionalne.

Nowy rozkład jazdy zakłada kursowanie pociągów, które umożliwią dowóz i odwóz pracowników zatrudnionych w zakładach na terenie ŁSSE, zlokalizowanych na Olechowie, na pierwszą, drugą i trzecią zmianę. Składy będą skomunikowane na stacjach Łódź Chojny i Łódź Widzew z pociągami do Zgierza, Łowcza, Kutna i Koluszek. Są to połączenia pilotażowe, które w przypadku zainteresowania ze strony podróżnych, będą sukcesywnie rozwijane wraz
z wydłużeniem relacji np. do Pabianic,  Sieradza i Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki

Do Tomaszowa Mazowieckiego wyruszy 20 pociągów, zamiast obecnych 2. Najszybszy skład pokona trasę z Tomaszowa Mazowieckiego do Łodzi Fabrycznej w 46 minut. 

Część pociągów będzie kursowała przez Koluszki, natomiast niektóre z pominięciem tej stacji. Po godzinie 6:00, z Łodzi Fabrycznej, odjeżdżać będzie podwójny skład relacji Łódź – Skierniewice/Tomaszów Mazowiecki, z rozłączaniem na stacji Koluszki.

 

Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia

Utrzymana zostanie liczba 9 połączeń weekendowych ŁKA Sprinter do Warszawy, natomiast zmianie ulegną godziny odjazdów.

Odjazdy z Łodzi Fabrycznej zaplanowano o godzinach: 6:38, 9:50, 11:17, 12:23, 15:06, 16:18, 17:10, 19:04 i 20:29.

Odjazdy z Warszawy Centralnej zaplanowano o godzinach: 9:40, 12:45, 13:40, 14:35, 17:10, 18:52, 19:45, 21:25 i 22:20.

 

18 pociągów ŁKA Sprinter pomiędzy Łodzią a Warszawą stanowi jeden z najszybszych weekendowych środków transportu, z czasem przejazdu do 85 minut.

Wszystkie pociągi pojadą z prędkością 160 km/h, a najszybsze z nich pokonają trasę z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Centralnej w ok. 72 minuty.

 

Aby ułatwić pasażerom przejazd komunikacją zastępczą, w pociągach łódzkiej kolei zostanie przeprowadzona akcja informacyjna. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ŁKA, tablicach informacyjnych oraz w pociągach.
Szczegółowe informacje dostępne na podstronie 
Remonty i utrudnienia

 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna, jako przewoźnik lokalny, dostosowała ceny biletów do taryfy obowiązującej u największego kolejowego operatora regionalnego. W związku z tym od 15 grudnia br. ceny biletów wzrosną średnio o 8 %.

W 2020 roku, na niezmienionym poziomie pozostają najpopularniejsze oferty obowiązujące lokalnie, jak Karta Seniora Województwa Łódzkiego czy Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych. Kontynuowane również będzie wydłużenie czasu obowiązywania biletów jednorazowych strefowych na terenie miasta Łodzi, z 20 do 40 minut i z 40 do 60 minut.
Zostanie utrzymana cena biletu tam i powrót na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia.

Ponadto ceny biletów okresowych, na modernizowanych liniach Łowicz – Kutno oraz Łódź Kaliska – Sieradz, pozostają bez zmian.

 

Otwarcie linii nr 16 na odcinku Łódź Widzew- Zgierz przez Stoki

Od 22 grudnia br. wznowione zostaną kursy pociągów na linii nr 16, na odcinku Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Stoki. Trasę obsłuży 26 pociągów, z których 10 pojedzie do i z Łodzi Fabrycznej. Pozwoli to w znaczący sposób zwiększyć potencjał przewozowy i odciążyć kursy realizowane trasą przez Łódź Kaliską, która jest modernizowana na odcinku pomiędzy Zgierzem a stacją Łódź Żabieniec.
Od 24 stycznia 2020 r. modernizacja obejmie cały odcinek Zgierz – Łódź Kaliska.

Dodatkowo, od 22 grudnia br., wprowadzone zostanie honorowanie biletów, ważnych na przejazdy pociągami ŁKA
w pociągach spółki PKP Intercity, na odcinku Łódź Widzew - Zgierz przez Łódź Stoki (bez postojów na stacjach pośrednich).

 

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pod adresem: https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.