Nowe Impulsy wyjadą wcześniej – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

zbliżenie na sylwetkę Flirta 3 ŁKA na nim ikony zalet ŁKA komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Nowe Impulsy wyjadą wcześniej

Ze względu na wzrost frekwencji podróżnych w pociągach ŁKA, Spółka podjęła decyzję o wcześniejszym wdrożeniu do ruchu nowych pojazdów Impuls2, które pierwotnie miały zacząć obsługę połączeń od 9 grudnia. Pociągi zaczną kursować już w najbliższy poniedziałek 3 grudnia. Będą obsługiwały poranne kursy pomiędzy Zgierzem a stacjami Łódź Widzew i Łódź Fabryczna. Nowe pociągi zastąpią obecnie wykorzystywane przez ŁKA pojazdy FLIRT3, które zostaną skierowane do wzmocnienia kursów o zwiększonej liczbie pasażerów.

Już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy Zgierza i Łodzi, którzy skorzystają z porannych połączeń ŁKA odbędą podróż nowym pociągiem Impuls2. Pojazd będzie kursował zgodnie z rozkładem:

Łódź Widzew – Zgierz, odjazd o godz. 05:20

Zgierz – Łódź Widzew, odjazd o godz. 06:19

Łódź Widzew – Zgierz, odjazd o godz. 06:40

Zgierz – Łódź Fabryczna, odjazd o godz. 07:11

Wcześniejsze wykorzystanie Impulsów jest konieczne z uwagi na wzrost liczby pasażerów w szczytowych kursach na linii sieradzkiej. W chwili obecnej połączenia te obsługuje jeden pojazd FLIRT3, od poniedziałku 3 grudnia w podwójnym zestawieniu pojadą pociągi:

Sieradz – Zgierz, odjazd o godz. 05:34

Sieradz – Łódź Widzew, odjazd o godz. 06:54

Łódź Widzew – Sieradz, odjazd o godz. 18:22

Od 9 grudnia wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy pociągi Impuls2 będą kursowały na nowej trasie Skierniewice – Łowicz. Nowy tabor obsłuży także pozostałe połączenia ŁKA, zwłaszcza kursy w godzinach szczytu przewozowego.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag S.A. z Nowego Sącza czternaście trzyczłonowych pociągów Impuls2. Pierwsze cztery pojazdy zgodnie z harmonogramem zostały dostarczone ŁKA w październiku 2018r. Kolejne dziesięć przewoźnik otrzyma w przyszłym roku.

Pociągi Impuls2 to pojazdy nowoczesne, wyposażone w wiele udogodnień, do których już przyzwyczaili się pasażerowie ŁKA, ale także nowości. Komfort zapewni klimatyzacja, biletomaty, wygodne ergonomiczne fotele czy ładowarki z wejściem USB. W pojazdach znajdują się miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i pętle indukcyjne. Pociągi posiadają 160 miejsc siedzących, o 40 więcej niż eksploatowane obecnie przez ŁKA pojazdy FLIRT.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.