Honorowanie biletów z PKP IC – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne
lub telefon 703-20-30-20 koszt 1,29 złotych za minutę

Honorowanie biletów z PKP IC

Wzajemne honorowanie biletów ŁKA i PKP IC

Zasady przejazdu na podstawie biletów ŁKA w pociągach PKP Intercity na terenie aglomeracji łódzkiej ograniczonej stacjami Łódź Widzew, Zgierz, Pabianice, obowiązujące od 4 czerwca 2020 r.

Od 04 czerwca 2020 r. do czasu wygaśnięcia przejściowych zasad odprawy związanych z COVID-19 w pociągach PKP IC, podróżni zobowiązani są posiadać bilet dodatkowy na miejsca siedzące. 

W sytuacji braku wolnych miejsc w danym pociągu przejazd nie będzie możliwy do zrealizowania. Sprzedaż dodatkowych biletów będzie prowadzona w systemie e-IC, w kasie biletowej i u drużyny konduktorskiej tylko i wyłącznie od stacji, na której nie ma kasy biletowej lub kasa jest nieczynna. Podróżni, którzy nie posiadają biletu dodatkowego zobowiązani są przed wejściem do pociągu zgłosić się do drużyny konduktorskiej, aby nabyć dodatkowy odpłatny bilet. Pasażerowie mogą ubiegać się o zwrot należności za opłacone bilety dodatkowe. Zwrot będzie następował w drodze reklamacji po wykorzystaniu biletu na przejazd, do którego rezerwacje były zakupione lub po wygaśnięciu przejściowych zasad odprawy związanych z COVID-19.

W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów, związanymi z prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury pracami modernizacyjnymi linii kolejowych, Łódzka Kolej Aglomeracyjna i PKP Intercity, w okresie od 22 grudnia 2019 r. do 12 grudnia 2020 r., wprowadzają na obszarze aglomeracji łódzkiej ograniczonej stacjami Łódź Widzew, Zgierz, Pabianice pełne wzajemne honorowanie:

Przewóz rzeczy, rowerów i zwierząt przez podróżnych, będzie mógł odbywać się zgodnie z przepisami obowiązującymi u przewoźnika, za pośrednictwem którego odbywa się podróż.

Podróżnym, z biletami PKP Intercity, nie będą wydawane nieodpłatne bilety dodatkowe ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Pasażerowie będą mogli zająć wolne miejsce do siedzenia, w wagonach kl. 2, do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.