Czasowe bilety ważne dłużej – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne
lub telefon 703-20-30-20 koszt 1,29 złotych za minutę

Czasowe bilety ważne dłużej

Od 11 października bilety czasowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjne będą ważne dłużej: 20 minutowe – 40 minut, a 40 minutowe – godzinę. Spółka w ten sposób dostosowuje swoje oferty do zmian wprowadzonych w łódzkiej komunikacji miejskiej. Dzięki temu wzajemne honorowanie biletów ŁKA – MPK Łódź będzie odbywało się na dotychczasowych zasadach. A jak pokazują statystyki – łodzianie po mieście coraz chętniej podróżują pociągiem.

W okresie styczeń – sierpień 2018 r. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zanotowała ponad 40% wzrost pasażerów korzystających z przejazdów pociągami na terenie miasta. Wprowadzona od września br. oferta biletu strefowego miesięcznego z rozszerzonym obszarem obowiązywania do przystanków Bedoń i Justynów przyczyniła się do ponad 100% wzrostu pasażerów korzystających z tych przystanków. Natomiast uruchomienie połączeń  ŁKA i MPK zapewniających dowóz do specjalnej strefy ekonomicznej, skomunikowanych na przystanku Łódź Dąbrowa ponad 30% wzrost podróżnych korzystających z przystanku Łódź Dąbrowa.

Podjęte wspólnie z Miastem Łódź działania przyczyniły się do zapewnienia podróżnym szybkiej, prostej w odbiorze usługi przejazdu koleją i pojazdami Lokalnego Transportu Zbiorowego na terenie miasta.

Jednocześnie rok 2019 będzie rokiem remontów i modernizacji linii kolejowych na terenie aglomeracji łódzkiej. Remontowany będzie  odcinek Łódź Żabieniec – Łódź Kaliska oraz odcinek Łódź Kaliska – Pabianice w ramach modernizacji linii nr 14. Wobec powyższego wydłużenie czasów obowiązywania biletów strefowych jednorazowych będzie minimalizować uciążliwości związane ze zmieniającym się rozkładem jazdy pociągów.

Korzyści biletu strefowego ŁKA

Bilet można nabyć w:

 

 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.