Atrakcje Skierniewic, taniej z ŁKA – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Atrakcje Skierniewic, taniej z ŁKA


INFORMACJA ARCHIWALNA


Z ŁKA DO PAROWOZOWNI SKIERNIEWICE - OFERTA SPECJALNA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, właścicielem Parowozowni Skierniewice. W ramach dni otwartych Parowozownia zaprasza na bezpłatne zwiedzanie obiektu. Pasażerowie ŁKA będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty biletowej i znacznie taniej zapłacić za dojazd. Pierwszy dzień otwarty już 20 maja w ramach Nocy Muzeów.


Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.  Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Oferta jest ważna w Dniach Otwartych Parowozowni Skierniewice.
20 maja Dzień otwarty w Parowozowni, w ramach Nocy Muzeów rozpocznie się o godzinie 20:00. Z Łodzi do Skierniewic można udać się pociągiem ŁKA Sprinter „Syrena” (odjazd o godz. 17:08 z Dworca Łódź Fabryczna). Powrót- pociągiem ŁKA Sprinter odjazd ze Skierniewic o godz. 22:00
Dni Otwarte Parowozowni Skierniewice:
20 maja- Noc Muzeów
3 czerwca- Dzień Dziecka w Parowozowni
1 lipca- Dzień Otwarty
5 sierpnia- Dzień Otwarty
2 września- Dzień Otwarty
16-17 września- Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw
7 października- Dzień Otwarty
26 listopada- Święto Kolejarza
 

Muzeum w Parowozowni.


Parowozownia to pierwszy i największy w kraju prywatny zbiór taboru kolejowego z okresu historycznego. Obiekt liczy ponad 150 lat. Na jego terenie znajduje się ponad 100 zabytkowych pojazdów z lat 1850-1960. Jednym z najcenniejszych eksponatów jest unikalny akumulatorowy zespół trakcyjny Wittfeld z 1913 roku. Cześć pojazdów została odrestaurowana, większa część oczekuje na renowację. W Parowozowni zwiedzić można także wystawę historycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zobaczyć kuźnię oraz zabytkową centralę telefoniczną.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.