Atrakcje Rogowa, teraz w weekend z ŁKA – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Atrakcje Rogowa, teraz w weekend z ŁKA


INFORMACJA ARCHIWALNA


Z ŁKA do Rogowa. Wspólna oferta z Koleją Wąskotorową i Arboretum.
Od 23 kwietnia pociągi ŁKA Sprinter relacji Łódź Fabryczna- Warszawa Wschodnia będą zatrzymywały się w Rogowie. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z partnerami Koleją Wąskotorową Rogów- Rawa- Biała oraz Arboretum w Rogowie przygotowali również specjalną ofertę turystyczną. Pasażerowie ŁKA otrzymają zniżki na bilety wstępu do rogowskich atrakcji. 
W najbliższą niedzielę 30 osób będzie mogło skorzystać z nich bezpłatnie.
W Rogowie zatrzymywać się będą wszystkie pociągi ŁKA Sprinter, zarówno te kursujące z Łodzi do Warszawy jak i odwrotnie. Spółka na tej trasie uruchamia w weekendy i wybrane święta 5 par połączeń. Czas przejazdu z Łodzi do Rogowa to 23 minuty. W Warszawy Centralnej do Rogowa- 58 minut. ŁKA oferuje tańsze bilety na przejazd w ramach istniejących ofert: bilet wycieczkowy, razem taniej, 60+, oferta grupowa. Szczegółowe informacje na innych podstronach serwisu.
Pasażerowie posiadający ważny bilet na przejazd pociągami ŁKA do Rogowa będą mogli danego dnia skorzystać ze specjalnych ofert partnerów: 
KOLEJ WĄSKOTOROWA ROGÓW-RAWA- BIAŁA (KWRRB)
Już od 23 kwietnia osoby, które zdecydują się na przyjazd do Rogowa pociągami ŁKA będą mogły skorzystać z promocyjnych cen biletów na przejazd koleją wąskotorową. Bilety wąskotorowe w promocyjnej cenie będzie można nabyć nie tylko w kasie biletowej KWRRB i na pokładzie wąskotorowych pociągów, ale także w kasach ŁKA na stacji Łódź Fabryczna. Co ciekawe, z uwagi na historyczny charakter KWRRB, bilety będą miały formę oryginalnych biletów kartonikowych, które były w powszechnym użyciu przed wielu laty.
 
Trasa                                                              Taryfa zwykła                              Taryfa promocyjna (bilet z ŁKA)
Rogów- Jeżów- Rogów                     Normalny    Ulgowy                                Normalny         Ulgowy
                                                                           19,00             14,00                                      17,00                12,00
 
KWRRB powstała w 1915 r., od piętnastu lat jest koleją muzealną prowadzoną przez organizację pozarządową. Prowadzi regularny ruch pociągów historycznych zarówno ogólnodostępnych (rozkładowych) jak i czarterowych (na zamówienie grup zorganizowanych). W plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej 2017 na największą atrakcję turystyczną polski zajęła 3. miejsce plasując się przed takimi atrakcjami jak Puszcza Białowieska czy Zamek Książ.
Więcej szczegółów dotyczących rozkładu jazdy i bieżących przedsięwzięć na KWRRB znajdą Państwo na stronie kolejrogowska.pl
ARBORETUM W ROGOWIE
Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Położony jest w dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium - ulubione miejsce wielu zwiedzających. Obecnie w Arboretum podziwiać można między innymi kwitnące pierwsze różaneczniki i magnolie, a w alpinarium sasanki i pierwiosnki.
 
Oferta specjalna:

Bilet                                                                                       Cena zwykła                            Cena specjalna ( bilet z ŁKA)
                                                                                         Normalny    Ulgowy                                 Normalny    Ulgowy
Zwiedzanie indywidualna                                    10,00            6,00                                             7,00             4,00
Zwiedzanie z przewodnikiem                             14,00         10,00                                          10,00            7,00
 
 

Rozkład jazdy na niedzielę 23 IV

Obraz tabeli rozkładu jazdy pociągów ŁKA Sprinter. Obowiązuje 23 IV
 
WYCIECZKA NA INAUGURACJĘ SEZONU
Z okazji uruchomienia wspólnej oferty Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Kolejka Rogowska oraz Arboretum zapewniają nieodpłatny przejazd pociągami oraz wstęp do atrakcji dla 30 osób w najbliższą niedzielę 23 kwietnia. 
Harmonogram wycieczki:
9:15- odjazd pociągu ŁKA Sprinter z Dworca Łódź Fabryczna
10:00-11:30- zwiedzanie Arboretum
12:00- przejazd Kolejką Wąskotorową z Rogowa do Jeżowa
12:26- 14:20- piknik w Jeżowie
14:20- przejazd Kolejką Wąskotorową z Jeżowa do Rogowa
15:00- 16:00- Rogów Towarowy- zwiedzanie ekspozycji
16:09- odjazd pociągu ŁKA Sprinter z Rogowa do Łodzi Fabrycznej
Bilety na wycieczkę będą dystrybuowane na Dworcu Łódź Fabryczna w Centrum Obsługi Pasażerów ŁKA (od strony alei Scheiblerów) w czwartek w godzinach 16:00- 17:00 oraz w piątek w godzinach 8:00- 16:00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Każda osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety. 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.