10 LAT ŁĄCZYMY ŁÓDZKIE - urodziny ŁKA – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

10 LAT ŁĄCZYMY ŁÓDZKIE - urodziny ŁKA

Nieprzerwanie od 10 lat jesteśmy obecni na rynku kolejowych przewozów pasażerskich w województwie łódzkim, zapewniając bezpieczny i komfortowy transport mieszkańcom. Jesteśmy nowoczesnym przewoźnikiem, dostosowanym do potrzeb i oczekiwań współczesnego pasażera, który dzięki zaangażowaniu pracowników oferuje wysoką jakość usług.  Minione lata to nie tylko historia konsekwentnego i systematycznego rozwoju  ŁKA, ale także budowania zaufania, trwałych i bliskich relacji z naszymi interesariuszami. 

Nasza Spółka została powołana do życia przez Samorząd Województwa Łódzkiego w 2010 r., a działalność przewozową rozpoczęliśmy 4 lata później, 15 czerwca 2014 r. 
Tym, co od początku wyróżnia nas na rynku kolejowych przewozów pasażerskich jest nowoczesny i niezawodny tabor, wykwalifikowana kadra, atrakcyjna oferta, wielokanałowy system sprzedaży, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz dbałość o środowisko. Bez wątpienia ŁKA wprowadziła kolej w województwie łódzkim w XXI wiek. 

W 2024 r. mija 10 lat działalności przewozowej ŁKA. Zaczynaliśmy z kilkuprocentowym udziałem w rynku, dzisiaj jesteśmy liderem kolejowych przewozów pasażerskich w regionie, przewożąc ponad połowę wszystkich podróżnych odprawionych w Łódzkiem.
Przez dekadę z naszych usług skorzystało 54 mln pasażerów. Ta dynamika wzrostu jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, zakładającej stałe podnoszenie atrakcyjności i efektywności przewozów poprzez rozwój siatki połączeń, inwestycje taborowe, integrację taryfową i rozkładową z innymi uczestnikami transportu oraz utrzymanie wysokich standardów  podróży. 
Nasze pociągi pokonały ponad 36 milionów pociągokilometrów, łącząc bliższe i bardziej odległe miejsca ze stolicą województwa łódzkiego. W ciągu dekady ŁKA stała się silną i rozpoznawalną marką w regionie, dzięki której jego mieszkańcy polubili kolej.

Ciesząc się z osiągniętych sukcesów – „jedziemy dalej”! 
Przed nami nowe, ambitne cele i kolejne lata nowych wyzwań. 


Dziękujemy za dekadę wspólnych podróży i niezmiennie zapraszamy na pokład naszych pociągów! 

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z Dworca Łódź Fabryczna, na którym dziś świętowaliśmy nasze urodziny wspólnie z Pasażerami. 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.