Gdzie kupić bilet – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Gdzie kupić bilet

Szanowni Pasażerowie!

W trosce o zapewnienie Państwu wysokiej jakości obsługi Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. umożliwia zakup biletów za pośrednictwem wielu kanałów dystrybucji. Bilety na przejazd pociągami można zakupić:

 1. za pośrednictwem Internetu.

1.1.  za pośrednictwem BILKOM można kupić bilety jednorazowe w ramach oferty taryfowej „ŁKA” sp. z o.o. oraz w ramach funkcjonalności: Pakietu Podróżnika oraz Wspólny Bilet tj. bilet zakupiony w jednej transakcji na przejazd pociągami kilku przewoźników, w tym: PKP IC, PolRegio, PKP SKM w Trójmieście. Zachęcamy do zakupu biletów poprzez serwis www.bilkom.pl

1.2. za pośrednictwem platformy dystrybucyjnej, dostępnej na stronie: www.e-podroznik.pl z zachowaniem 30-dniowego terminu przedsprzedaży można kupić bilety jednorazowe i okresowe z zastosowaniem ulg ustawowych i handlowych

1.3. za pośrednictwem nowej platformy www.biletico.pl. Aplikację można pobrać w sklepie PLAY. Na portalu można zakupić także Bilet Samorządowy.

 1. za pośrednictwem KOLEO

KOLEO pozwala znaleźć wszystkie połączenia regionalne w województwie łódzkim i zapłacić za nie w jednej transakcji. KOLEO to szeroka oferta biletowa oraz prosta i intuicyjna obsługa. Na portalu są dostępne bilety ulgowe i promocyjne. W KOLEO dzięki bezpośredniemu połączeniu z rozkładami jazdy przewoźników pasażerowie bardzo szybko znajdą informacje o najszybszych i najtańszych połączeniach, a także o możliwości podróży z przesiadkami.

 1. poprzez aplikację mobilną SkyCash

Aplikacja SkyCash pozwala kupować bilety jednorazowe i okresowe. Po określeniu daty wyjazdu oraz stacji początkowej i końcowej wystarczy podać pozostałe dane np.: liczbę osób, rodzaj zniżki, czy przewożony jest rower, dodatkowy bagaż lub pies.  Ostatni krok to wybór rodzaju płatności i zatwierdzenie transakcji. Zakupu można dokonać przy użyciu karty płatniczej lub w systemie prepaid.

Bilety w aplikacji są ważne od momentu zakupu lub daty i godziny wyjazdu wskazanej przez podróżnego. Po dokonaniu płatności bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci urządzenia. Podczas kontroli wystarczy okazać konduktorowi ekran aplikacji z wyświetloną zakładką „Bilety do kontroli”. Żeby wykonać tę czynność, pasażer nie musi łączyć się z internetem.

Z usługi pozwalającej na kupowanie biletów ŁKA mogą korzystać wszyscy posiadacze telefonów z systemami Android, iOS (iPhone/iPad) oraz Windows Phone. SkyCash można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami, wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com lub wysyłając pusty SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

 1. poprzez aplikację mobilną mPay

Darmowa aplikacja mPay to wygodny sposób na zakupu biletów ŁKA, które są dostępne w każdym miejscu, 24 godziny na dobę. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki połączeń, wybrać jedną z obowiązujących na danej trasie ofert i potwierdzić transakcję. Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji i można je wyświetlać także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem. Żeby to zrobić, wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”.
Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.
Aplikacja mPay jest dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.   

 1.  W kasach własnych i agencyjnych (godziny pracy kas mogą ulec zmianie).

  Pasażerowie!

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa*, paragon fiskalny wydawany do biletu okresowego imiennego musi zawierać imię i nazwisko jego posiadacza. W związku z powyższym kasjer „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej „sp. z o.o. zobligowany jest do umieszczenia imienia i nazwiska podróżnego na każdym bilecie okresowym imiennym, którego sprzedaż ewidencjonowana jest za pomocą drukarki fiskalnej.
   
  Podstawa prawna:
   *Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 12.09.2021 r. w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących § 22 punkt 7 oraz Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących § 27 ust. 1 

  Lokalizacja: budynek dworca Łódź Fabryczna

Godziny otwarcia:

Kasa nr 3 (od strony ul. Kilińskiego)  

Codziennie 6:30- 18:00

  Kasa nr 4 (od strony ul. Kilińskiego)

   Codziennie - 6:30- 18:00

Obsługa:

Lokalizacja: budynek dworca Łódź Kaliska

ul. Karolewska 55

Godziny otwarcia:

Codziennie: 6:35 - 17:50

Informujemy, że w dniu 29.09.2023 r. ze względu na przeniesienie punktu kasowego na dworzec tymczasowy Łódź Kaliska, kasa biletowa będzie nieczynna.


           Obsługa:

 

Lokalizacja: budynek dworca Pabianice (kasa agencyjna)

ul. Łaska 37

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 06:00-18:00
sobota 09:00-13:00
niedziela - kasa nieczynna

           Obsługa:

 

 1. w kasach biletowych spółki Przewozy Regionalne (PolRegio) na terenie całej Polski - wykaz kas biletowych PolRegio znajduję się na stronie https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/gdzie-kupic-bilet/kasy-biletowe/ 

 2. w  kasach biletowych spółki PKP Intercity

 3. w kasach biletowych spółki Koleje Mazowieckie

 4. w kasach biletowych spółki Koleje Wielkopolskie

 5. w kasach biletowych PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście (SKM)
 6. w kasach biletowych spółki Koleje Małopolskie

 7. w kasach biletowych spółki Kolej Śląskie
 8. w kasach biletowych spółki Arriva RP

 9. w stacjonarnych automatach biletowych usytuowanych w następujących lokalizacjach na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego:

Lokalizacje biletomatów:

Lista automatów AVISTA z usługą ŁKA:
Lp. Numer biletomatu Lokalizacja Miejsce usytuowania biletomatu
1 1250 Dworzec PKP - Radomsko w budynku dworca
2 1248 Dworzec PKP - Piotrków Trybunalski w budynku dworca
Lista automatów ASEC z usługą ŁKA:
Lp. Numer biletomatu Lokalizacja Miejsce usytuowania biletomatu
1 E001 Dworzec PKP - Łódź Fabryczna   hala dworca od strony pl. Sałacińskiego
2 E002 Dworzec PKP - Łódź Widzew hala B dworca
3 E003 Dworzec PKP - Łódź Kaliska hala dworca od Al. Bandurskiego - sprzedaż wstrzymana na czas remontu dworca
4 E004 Dworzec PKP – Zgierz w budynku dworca - płatność wyłącznie kartą płatniczą oraz Blikiem
5 E006 Dworzec PKP - Koluszki  
6 E007 Dworzec PKP - Sieradz w budynku dworca
7 M004 Dworzec PKP - Warszawa Zachodnia Aleje Jerozolimskie 144
8 M012 Dworzec PKP – Kutno w budynku dworca
9 M013 Dworzec PKP - Łowicz Główny w budynku dworca - uruchomienie sprzedaży z chwilą ukończenia remontu dworca
10 M045 Dworzec PKP - Skierniewice  
11 M159 Dworzec PKP - Warszawa Zachodnia  
12 M165 Dworzec PKP - Warszawa Zachodnia  
13 M005 Dworzec PKP - Warszawa Główna 1  
14 M056 Dworzec PKP - Warszawa Główna 2  

 

 1. w automatach biletowych znajdujących się we wszystkich pojazdach ŁKA

Biletomaty umożliwiają zakup biletów jednorazowych na przejazd Tam (z wyjątkiem biletów: na przejazd grup zorganizowanych, dla posiadaczy Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych, dla osób uprawnionych do ulgi transportowej).

Płatność możliwa wyłącznie kartą płatniczą (paypass i paywave). 

 1. w automatach biletowych MPK - Łódź (Biletomaty BM-102 - w taborze MPK oraz w automatach stacjonarnych MPK)

biletomaty umożliwiają zakup biletów jednorazowych czasowych strefowych ważnych w strefie A aglomeracji łódzkiej w biletomatach MPK Łódź ważnych odpowiednio:
- 20 minut (przedłużony termin ważności do 40 min.),
- 40 minut (przedłużony termin ważności do 60 min.).
Bilet po wejściu do pociągu należy skasować u obsługi pociągu i zachować do kontroli.

Krótka instrukcja zakupu biletu jednorazowego czasowego strefowego ważnego w strefie A aglomeracji łódzkiej w automacie biletowym MPK – Łódź

 1. w biletomatach stacjonarnych MZK w Pabianicach - wykaz poniżej

1.     32000010 – ul. Grota Roweckiego/Narcyza Gryzla
2.       32000020 -  SDH ul. Kilińskiego
3.       32000030 – Szpital, ul. Jana Pawła II
4.       32000040 – ul. Zamkowa/Kilińskiego          
5.       32000050 – Dworzec PKP

 1. u obsługi pociągu.

Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić się do kierownika pociągu/ konduktora  niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Brak zgłoszenia będzie traktowany jako jazda bez ważnego biletu. 
Od podróżnych rozpoczynających przejazd od stacji, na której jest czynna kasa biletowa lub biletomat stacjonarny (gdzie można nabyć bilet danego rodzaju na przejazd pociągiem ŁKA), obsługa pociągu oprócz opłaty taryfowej pobiera opłatę za wydanie biletu w pociągu.

Płatność gotówką oraz kartami płatniczymi.

 1. Wspólny Bilet Aglomeracyjny można doładować także w każdym punkcie doładowania biletów MPK na kartach MIGAWKI.

 1. w videomatach usytuowanych w następujących lokalizacjach

Lista videomatów AVISTA z usługą ŁKA:
Lp. Numer biletomatu Lokalizacja  
1 1101 Kraków  
2 1102 Zielona Góra  
3 1103 Wrocław  
4 1104 Poznań  
5 1105 Świnoujście  
6 1106 Szczecin  
7 1107 Opole  
8 1109 Jarosław  
9 1110 Białystok  

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.