Bilet okresowy – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Bilet okresowy

Bilety odcinkowe okresowe, stosowane przez "ŁKA" sp. z o.o.

Bilety okresowe odcinkowe imienne wydawane są wyłącznie elektronicznie na przejazdy pociągami kategorii ŁKA na odległość do 200 km. Bilet ten uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów miedzy wszystkimi stacjami odcinka, na który został wydany. Bilet odcinkowy może być wydany na przejazdy w jedna stronę lub „tam i powrót”.

Pasażerowie!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa*, paragon fiskalny wydawany do biletu okresowego imiennego musi zawierać imię i nazwisko jego posiadacza. W związku z powyższym kasjer „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej „sp. z o.o. zobligowany jest do umieszczenia imienia i nazwiska podróżnego na każdym bilecie okresowym imiennym, którego sprzedaż ewidencjonowana jest za pomocą drukarki fiskalnej.

Podstawa prawna:
 *Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 12.09.2021 r. w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących § 22 punkt 7 oraz Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących § 27 ust. 1 

Wydawane są następujące rodzaje biletów odcinkowych okresowych:

  • tygodniowe,
  • miesięczne,
  • kwartalne.

Osoby uprawnione do korzystania z ulgi ustawowej lub handlowej mogą nabyć odpowiedni bilet miesięczny z ulgą:

  1. ustawową – 33%, 37%, 49%, 51%, 78% i 93%,
  2. handlową – 50 % lub 55%.

Link do taryfy przewozowej

Bilety Strefowy ŁKA

Informacje na podstronie Bilet Strefowy. 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.