Zielona Nagroda Kolejowa dla ŁKA – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Loteria ŁKA - zaszczep się i wygrywaj. Łączna wartość nagród wynosi niemal 70 tysięcy złotych. Szczegóły w linku.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Zielona Nagroda Kolejowa dla ŁKA

Prezes wraz z prowadzącymi galę pozuje do zdjęcia na tle sceny.

23 listopada br. podczas Gali XI Kongresu Kolejowego po raz pierwszy zostały wręczone Zielone Nagrody Kolejowe. Jednym z laureatów konkursu zorganizowanego przez Railway Business Forum i Wydawnictwo Rynek Kolejowy została Łódzka Kolej Aglomeracyjna wyróżniona za kompleksowość podejmowanych pro-ekologicznych projektów.

Kongres Kolejowy to najważniejsze cykliczne wydarzenie dla przedstawicieli branży kolejowej w kraju, gdzie spotykają się czołowi polscy i zagraniczni eksperci.

Łódzka kolej jest podmiotem, dla którego ekologia jest jednym z priorytetów. Spółka jest pierwszym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce, który dołączył do programu Zielonej Kolei, powołanego przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei i koordynowanego przez PKP Energetyka. ŁKA w swoich dążeniach kieruje się troską o jak najefektywniejsze wykorzystanie energii i ochronę klimatu. Po wprowadzeniu rekuperacji i eco-drivingu (co przyniosło znaczne obniżenie kosztów za energię w ciągu roku), kolejnym kierunkiem działań jest przejście na zasilanie z Odnawialnych Źródeł Energii. Spółka będzie korzystać z energii elektrycznej pochodzącej z wiatru i słońca do zasilania swoich pociągów. Planuje także rozpocząć produkcję zielonej energii nietrakcyjnej na własne potrzeby, przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane na terenie zaplecza technicznego na łódzkim Widzewie.

Wśród laureatów pierwszej edycji Zielonych Nagród Kolejowych znalazło się również Centrum Efektywności Energetycznej Kolei (CEEK) wyróżnione za propagowanie działań na rzecz klimatu, a przede wszystkim za unikatowe na skalę branży zjednoczenie środowiska kolejowego wokół Programu Zielona Kolej.

ŁKA jest członkiem CEEK zrzeszającego ponad 70 podmiotów (przewoźników, zarządców i operatorów infrastruktury, instytucje naukowe i organizacje branżowe), które wspólnie wypracowują i wdrażają rozwiązania efektywne energetycznie i jednocześnie pro-ekologiczne, służące wszystkim uczestnikom rynku kolejowego.

Nagrody w imieniu obydwu instytucji odebrał Janusz Malinowski – Prezes Zarządu ŁKA, a jednocześnie Przewodniczący Prezydium Rady Programowej CEEK.

Strona CEEK - link

Zdjęcia: Rynek Kolejowy

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.