Zastępcza Komunikacja Autobusowa na linii sieradzkiej – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Obraz przedstawia pociąg oraz napis Warszawa- Łódź i Warszawa- Łódź. Zawarta jest informacja o ofercie 45 zł za podróż tam i z powrotem w dwa rożne dni weekendu

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 703–203–020 opłata 1,29 zł/min Nie możesz się dodzwonić? Sprawdź status blokady usług premium swojego operatora.

Zastępcza Komunikacja Autobusowa na linii sieradzkiej

Na linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska - Sieradz PKP PLK prowadzi prace  modernizacyjne, które ograniczają możliwość trasowania pociągów i wprowadzają konieczność uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej. Łódzka Kolej Aglomeracyjna dokłada starań aby podróż przebiegała bez utrudnień oraz aby mogły skorzystać z niej również osoby niepełnosprawne oraz o ograniczonej sprawności ruchowej. 

  1. Osoby z widoczną niepełnosprawnością, rodzice z małymi dziećmi i osoby starsze mają pierwszeństwo przy wejściu na pokład Busa.
  2. Busy są wysokopodłogowe oraz nie są dostosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Przewóz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest możliwy wyłącznie po zgłoszeniu takiej potrzeby na 24 godziny przed planowanym wyjazdem w sposób zgodny z § 28 pkt 2 Regulaminu RPO-ŁKA.
  3. Nieodpłatna pomoc osobom niepełnosprawnym i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej z zastrzeżeniem ust. 2, zapewniana jest, jeżeli o potrzebie jej udzielenia „ŁKA” sp. z o.o. zostanie poinformowana z przynajmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem w sposób zgodny z § 28 pkt 2 Regulaminu RPO-ŁKA. W przypadku braku takiego zgłoszenia pomoc udzielana jest wyłącznie w sytuacji obecności obsługi busa. Wykluczeniu podlega pomoc w zakresie dotarcia na przystanek – takiej pomocy w przypadku przystanków zastępczej komunikacji autobusowej nie udziela również PKP S.A. lub PKP PLK S.A.

Więcej informacji na temat organizacji przewozów na modernizowanej linii nr 14 znajduje się pod linkiem: https://lka.lodzkie.pl/Modernizacja-linii-sieradzkiej-2018-2020/

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.