Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA - informacje 2022 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA - informacje 2022


INFORMACJA ARCHIWALNA


30.04.2022 r.

Majówka to najlepszy moment na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z partnerami z województwa łódzkiego przygotowała specjalne oferty, z których będzie można korzystać aż do końca października.  

Celem akcji „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA” jest zachęcenie pasażerów do podróży po naszym regionie, a także promocja atrakcji turystycznych. Z roku na rok - dzięki kolejnym instytucjom, które dołączają do współpracy - możemy zaproponować naszym pasażerom coraz bardziej atrakcyjną formę poznania regionu. W tym  sezonie ze specjalnych ofert będą mogli skorzystać ci, którzy wybiorą się z nami do Drzewicy, Rogowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Tumu oraz Skierniewic. 

Folder z atrakcjami "Zajrzyj w łódzkie 2022" - plik pdf

Zapraszamy do poznawania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, nieskażone, idealne do aktywnego wypoczynku środowisko naturalne oraz liczne zabytki. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny tabor, który gwarantuje bezpieczne i komfortowe podróże. Liczne udogodnienia, w tym dla rodzin z dziećmi, krótkie czasy przejazdu  oraz atrakcyjna oferta biletowa  i wielokanałowy system sprzedaży biletów to nasze atuty, dzięki którym podróżowanie staje się przyjemnością. Do większości atrakcji turystycznych w regionie, dojazd ŁKA zajmuje maksymalnie godzinę.

Zniżki na bilety wstępu do atrakcji obowiązują przy posiadaniu ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego". 

Dowiedz się więcej o ofercie "Wspólny Bilet Samorządowy". 

Mapa województwa łódzkiego z zaznaczoną lokalizacją miejscowości wymienionych niżej w tekście.

  1. Skierniewice
  2. Rogów
  3. Drzewica
  4. Tomaszów Mazowiecki
  5. Atrakcje ziemi łęczyckiej
  6. Łódź
  7. Spała i Inowłódz

SKIERNIEWICE

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - lokomotywę parową i elementy sterowania ruchem na terenie parowozowni w Skierniewicach.

Parowozownia w Skierniewicach - Oferta specjalna ”Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice" - powrót gratis. 

Termin: 7, 14 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3, 10, 11 września, 1 października 2022 r.

Aby skorzystać z oferty, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie).  

Regulamin oferty - plik pdf


ROGÓW

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - kolej wąskotorową na szlaku i widok na teren arboretum z kwitnącymi krzewami i drzewami.

Oferta specjalna „Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa”

Termin:  niedziele od 24 kwietnia do 2 października oraz dodatkowo 2, 3 maja, 16, 17, 18 czerwca i 15 sierpnia 2022 roku.  

Oferta uprawnia pasażerów do przejazdów na preferencyjnych warunkach, na podstawie ważnego danego dnia biletu jednorazowego na pociąg ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z/do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz pociąg FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąskotorowy – Jeżów. Podróżni korzystający z ww. oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość (10%-20%) będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości.

Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć:

Regulamin oferty - pdf   

Tańsze bilety dla pasażerów ŁKA do Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie

Dzięki współpracy ŁKA z Leśnym Zakładem Doświadczalnym SGGW w Rogowie, pasażerowie z biletem ŁKA w relacji do Rogowa*  mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką: 

Arboretum:

Muzeum Lasu i Drewna:

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


DRZEWICA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - zbiornik wodny z rowerami wodnymi i kajakami na nim i budynek RCK w Drzewicy.

 

Lokalne połączenia autobusowe realizowane na terenie Gminy Drzewica skomunikowane są z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę kolejową Łódź – Drzewica / Drzewica – Łódź.  Autobusy zatrzymują się na przystanku przy ul. Kolejowej w Drzewicy - ok. 200 m od stacji kolejowej.

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W DRZEWICY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na wypożyczanie sprzętu wodnego - deski SUP, kajaki, rowery wodne wynoszące 20% ceny normalnej. 

Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie ważnego danego dnia biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

REGIONALNE CENTRUM KULTURY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na koncerty, kabarety, spektakle teatralne, wydarzenia artystyczne – cena biletu niższa o 10,00 zł.

Specjalny cennik dla pasażerów ŁKA na seanse kinowe:

Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


TOMASZÓW MAZOWIECKI

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - płytę lodowiska, budynek młynyu w skansenie i podziemną trasę w grocie nagórzyckiej.

Efektem współpracy ŁKA z samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest bezpłatna komunikacja miejska po mieście w ramach oferty specjalnej ŁKA "Z biletem ŁKA po Tomaszowie Mazowieckim" dla podróżnych posiadających ważny danego dnia bilet jednorazowy na przejazd pociągiem ŁKA w relacji z/do Tomaszowa Mazowieckiego. Ponadto nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek (do 30%), na zakup biletów wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej.

ARENA LODOWA 

Tomaszowskie Centrum Sportu przygotowało zniżki na pełną ofertę Areny Lodowej dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki*. Pasażerowie mogą zakupić bilety wg oferty realizowanej dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie „Karty Tomaszowianina”.

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

SKANSEN RZEKI PILICY I PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „GROTY NAGÓRZYCKIE”

Miejskie Centrum Kultury  wprowadziło zniżki na bilety wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie” dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Cena biletu normalnego została obniżona do ceny biletu ulgowego (z 18,00 zł na 13,00 zł).

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


ŁĘCZYCA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - bramę wejściową do grodziska i młyn w skansenie.

GRODZISKO W TUMIE I SKANSEN "ŁĘCZYCKA ZAGRODA CHŁOPSKA" W KWIATKÓWKU K. ŁĘCZYCY

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach współpracy wprowadza zniżki dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Łęczycy*. Cena biletu normalnego zostaje obniżona do ceny biletu ulgowego (z 20,00 zł do 14,00 zł). 

 * Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego".

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


ŁÓDŹ

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - centralną halę aquaparku z basenami.

AQUAPARK FALA

Tańsze o 10% bilety wstępu czekają na miłośników wodnych atrakcji oferowanych przez aquapark ( baseny i sauny). Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie w kasie ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego". 

Oferta obowiązuje od 1 kwietnia do 30 grudnia 2022 r.  


SPAŁA I INOWŁÓDZ

BUNKIER W KONEWCE

Obiekt powstał podczas II wojny światowej celem zapewnienia ochrony pociągów sztabowych przywożących hitlerowskich dowódców do Naczelnego Dowództwa Wojskowego „Wschód”, mieszczącego się w Spale. Jest to jeden z najdłuższych schronów kolejowych, jakie zbudowano w czasie II wojny światowej. Obiekt długości 380 m o przekroju ostrołuku z podstawą 15 m i wysokości 9 m mógł pomieścić pociąg sztabowy liczący 12-18 wagonów. Pierwotne założenia nie zostały jednak spełnione - do bunkra nigdy nie wjechał pociąg sztabowy. Niemcy przeznaczyli schron na magazyn amunicji. Do zwiedzania udostępniony jest cały bunkier kolejowy wraz z ciekawą ekspozycją oraz bunkry techniczne.

Konewka, 97-215 Inowłódz
www.bunkierkonewka.eu 
Godziny otwarcia:
wtorek – piątek 11.00-18.00
sobota – niedziela 10.00-18.00

Z biletem ŁKA bilet normalny w cenie ulgowego.

PUNKTY GASTRONOMICZNE

Restauracja Gęś i Wino
Klimatyczna restauracja położona na Szlaku Kulinarnym Województwa Łódzkiego; w menu m. in. dania z gęsiny, ryb, grzybów z lasów spalskich, jagód i miodu oraz mięsa z restauracyjnej wędzarni.
ul. Hubala 15, Spała | www. gesiwino.pl
Z biletem ŁKA 10% zniżki na menu.

Turbina Ogródek letni
Obiekt położony w malowniczym centrum Spały z widokiem na staw na rzece Gaci. W menu przekąski, kawa, zimne napoje.
ul. Piłsudskiego, Spała
Z biletem ŁKA 10% zniżki na menu.

Olimpijska Sport Bar & Pizza
Ulubione miejsce spotkań polskich i światowych sław sportu. Wystrój wnętrza to ciekawy zbiór wielu pamiątek sportowych - zdjęć, koszulek, dyplomów, medali i innych rekwizytów, a także biblioteczka, która zawiera literaturę o tematyce sportowej. W ofercie gastronomicznej m.in. pizza. 
Al. Mościckiego 17, Spała | www. olimpijska.com.pl
Z biletem ŁKA 10% zniżki na menu.

Carska Wieża
Budynek restauracji przylega do dawnej wieży wodociągowej wybudowanej pod koniec XIX w. na życzenie cara Aleksandra III. W menu m.in. lody własnej produkcji, kawa, ciasto oraz pizza.
Al. Mościckiego 13, Spała | www.carskawieza.pl 
Z biletem ŁKA 10% zniżki na lody.

Restauracja „Rzemiosło Smaku” 
Znajduje się w historycznym miejscu Spały, gdzie w przeszłości zatrzymywał się m.in. prezydent Ignacy Mościcki. Obiekt oferuje całoroczne miejsca noclegowe, a restauracja dania kuchni polskiej, potrawy z dziczyzny, a także świeże desery i wypiekane na miejscu ciasta. 
ul. Mościckiego 19, Spała | www.savoy.com.pl 
Z biletem ŁKA 15% na całą ofertę.

OBIEKTY NOCLEGOWE

Hotel Mościcki**** 
zlokalizowany jest w centrum Spały. Oferuje noclegi w przestronnych pokojach, sale konferencyjne oraz doskonałą regionalną kuchnię. 
ul. Nadpiliczna 2, Spała | www.hotelmoscicki.pl 
Z biletem ŁKA 10% zniżki na usługi noclegowe i gastronomiczne.

Willa Amber Zakościele
Położona jest nad rzeką Pilicą, w odległości 400 m od kościoła św. Idziego. Oferuje noclegi, usługi cateringowe, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, paintball. 
Zakościele 22a, Inowłódz | www.amber.travel
Z biletem ŁKA 10% zniżki na wszystkie usługi.

Rezydencja Spalska
Obiekt oferuje noclegi w centrum Spały.
ul. Wojciechowskiego 15, Spała
www.rezydencjaspalska.pl
Z biletem ŁKA 10% zniżki na usługi hotelarskie.

„Savoy” Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy
Znajduje się w historycznym miejscu Spały, gdzie w przeszłości zatrzymywał się m.in. prezydent Ignacy Mościcki. Obiekt oferuje całoroczne miejsca noclegowe, a restauracja dania kuchni polskiej, potrawy z dziczyzny, a także świeże desery i wypiekane na miejscu ciasta. 
ul. Mościckiego 19, Spała | www.savoy.com.pl 
Z biletem ŁKA 15% zniżki na całą ofertę.

KULTURA I REKREACJA

Centralny Ośrodek Sportu 
Obiekt słynie z profesjonalnej kompleksowej bazy treningowo-pobytowej służącej kadrze olimpijskiej i narodowej kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Ośrodek jest dostępny także dla gości indywidualnych, którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas. Posiada bogate zaplecze odnowy biologicznej i rehabilitacji. 
Al. Mościckiego 6 | www.spala.cos.pl
Z biletem ŁKA 10% zniżki na basen, 5% do komnaty solnej.

Galeria autorska Czarna Kura 
Oferta galerii skierowana jest dla szczególnie wymagających odbiorców, poszukujących unikatowych produktów i najwyższej jakości oraz ceniących prawdziwe rzemiosło. 
Plac Kazimierza Wielkiego 26, Inowłódz
www.galeriaczarnakura.pl 
Z biletem ŁKA 10% zniżki na całą ofertę.

Galeria Simcinów
Autorska galeria i pracownia Anny i Jarosława Luterackich to wyjątkowe miejsce w Inowłodzu, które koniecznie trzeba odwiedzić. W ofercie m.in. ceramika użytkowa, biżuteria, pamiątki z regionu i wiele innych artystycznych przedmiotów. 
Plac Kazimierza Wielkiego 21A, Inowłódz 
Fb: @GaleriaSimcinow
Z biletem ŁKA 10% zniżki na całą ofertę.

Przystań „Plaża”
Wypożyczalnia sprzętu wodnego, organizacja spływów kajakowych po rzece Pilicy. Prywatna plaża, miejsce na ognisko i grilla, domki letniskowe, pole namiotowe z węzłem sanitarnym.  Noclegi w zabytkowej willi w Inowłodzu 
Zakościele 60A, Inowłódz | www.kajakiplaza.pl 
Z biletem ŁKA 10% zniżki na wszystkie usługi.

paAGAj
Wypożyczalnia kajaków, organizacja spływów na wielu różnorodnych trasach dostosowanych do potrzeb i możliwości uczestników. Organizacja wycieczek rowerowych promujących walory przyrodniczo – krajobrazowe Doliny Pilicy.
www.kajaki-pilica.pl 
Z biletem ŁKA 10% zniżki na wypożyczenie kajaków.


MOBILNY EKO PUNKT ŁKA

Zdjęcia przedstawiają atrakcje opisane poniżej - przyczepę wysawienniczą i ludzi korzystających z zawartych w niej atrakcji.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego mobilnego stoiska podczas wybranych wydarzeń plenerowych, które będą odbywać się na terenie województwa łódzkiego.

O terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco w mediach społecznościowych.  Eko punkt jest wyposażony w interaktywne urządzenia, dzięki którym mieszkańcy naszego regionu mają dostęp nie tylko do oferty ŁKA, ale także otrzymują informacje na temat atrakcji turystycznych regionu oraz ekologicznych aspektów podróżowania. Na stoisku odbywają się warsztaty edukacyjne i quizy skierowane do różnych grup odbiorców.  

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.