Sześć z czternastu zamówionych busów trafiło do ŁKA – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Sześć z czternastu zamówionych busów trafiło do ŁKA

Łódź, 22 marca 2024 r.

Na grafice zdjęcie busa oraz napis: udogodnienia dla podróżnych: liczba miejc siedzących 22, miejsce na wózek inwalidzki, sziedzenia wyposażone w pasy, łosowy oraz wizualny system informacji, bezpłatne wi-fi, gniazda USC A/C

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym to jeden z priorytetów Samorządu Województwa Łódzkiego, który pozyskał środki w kwocie 10 mln zł z Programu Inwestycyjnego Centralny Port Komunikacyjny, co umożliwiło zakup 14 busów (12 szt. + 2 szt. w opcji).

22 marca 2024 r. Wykonawca dostarczył do ŁKA pierwszą partię zamówionych pojazdów.

Zgodnie z umową, dostawa kolejnych busów nastąpi w terminach:

Dostarczone busy wyjadą na trasy województwa łódzkiego w czerwcu br. i będą obsługiwały linie Kolejowej Komunikacji Autobusowej. Inwestycja pozwoli na jeszcze lepszą integrację połączeń autobusowych z siecią połączeń kolejowych ŁKA oraz zwiększenie oferty przewozowej w regionie.

 Logo "Po drodze z koleją" oraz napis: innowacyjny projekt likwidacji wykluczenia komunikacyjnego w województwie łódzkim.
12 listopada 2023 r. miała miejsce inauguracja Kolejowej Komunikacji Autobusowej realizowanej przez ŁKA na zlecenie Samorządu Województwa Łódzkiego. Innowacyjny projekt zapewnia mieszkańcom miejscowości oddalonych od infrastruktury kolejowej łatwy dojazd do stacji i kontynuowanie podróży pociągiem.

W 2023 r. uruchomione zostały trzy linie:

W 2024 r. ruszyły linie:

Od 10 marca br. zostały wydłużone już funkcjonujące linie:

 Mapa przedstawia kontur województwa łódzkiego i zaznaczone tory kolejowe oraz trasy wymienione powyżej.
Oferta KKA cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego województwa – do końca lutego 2024 r. skorzystało z niej ponad 45 tys. osób.

 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.