Remonty i utrudnienia 2019-2020 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Remonty i utrudnienia 2019-2020

LINIA KOLEJOWA NR 16 - TRASA ŁÓDŹ WIDZEW-ZGIERZ przez Łódź Stoki

Uprzejmie informujemy, że w okresie 20 X 2019 r. – 21 XII 2019 r. wyłączony zostanie z eksploatacji odcinek linii Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Stoki.

Powyższe spowodowane jest budową lub przebudową przestanków położonych na tym odcinku. Wybudowane zostaną nowe przystanki Łódź Warszawska i Łódź Radogoszcz Wschód. Przebudowane zostaną przystanki Łódź Stoki, Łódź Marysin i Łódź Arturówek. Na czas modernizacji ww. przystanki osobowe będą obsługiwane pojazdami Lokalnego Transportu Zbiorowego Miasta Łodzi (MPK Łódź).

Dodatkowo we wszystkich pociągach spółki PKP Intercity, które pojadą przez Łódź Dąbrowę, Chojny, Pabianicką, Kaliską, Żabieniec i Radogoszcz Zachód na odcinku Łódź Widzew – Zgierz będą honorowane bilety ważne na przejazd pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

W terminie od 20 października 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. wprowadza się honorowanie biletów ŁKA zgodnie z poniższym:

  1. bilety ŁKA strefowe: jednorazowe i okresowe honorowane są w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego na liniach autobusowych Z45 i Z46 na odcinku od granic Miasta Łodzi do Zgierza (obszar strefy 2);
  2. bilety ŁKA odcinkowe okresowe oraz jednorazowe (relacyjne), wydane na przejazd z/do p.o  Łódź Arturówek, Łódź Marysin, Łódź Stoki honorowane są na liniach autobusowych Z45 i Z46 lokalnego transportu zbiorowego na odcinku od granic Miasta Łodzi do Zgierza - obszar strefy 2 (lub odwrotnie) oraz na wszystkich innych liniach lokalnego transportu zbiorowego na terenie Miasta Łodzi, przy czym kierunek podróży pasażera musi być zbieżny z relacją wskazaną na bilecie „ŁKA” sp. z o.o.
  3. w pociągach „PKP Intercity” S.A. na odcinku Łódź Widzew – Zgierz (przez Łódź Kaliską) lub odwrotnie wprowadza się honorowanie wszystkich ważnych biletów na przejazdy pociągami „ŁKA” sp. z o.o. W celu nadania cech ważności (legalizacji) biletu jednorazowego „kartonikowego” należy zgłosić się do Kierownika pociągu/Konduktora, który zamieszcza na odwrotnej stronie biletu datę i godzinę od której rozpoczyna się termin ważności biletu oraz kasuje go za pomocą znakownika.

Ulotki zawierające alternatywne trasy dojazdu komunikacją miejską między stacjami kolejowymi:

LINIA KOLEJOWA NR 14 - TRASA ŁÓDŹ KALISKA-SIERADZ

10 czerwca 2018 r zarządca infrastruktury PKP PLK rozpoczął remont linii kolejowej nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Prace prowadzone będą etapami na poszczególnych odcinkach. Realizacja inwestycji ma skrócić czas przejazdu o 15 minut. Prędkość składów pasażerskich wzrośnie do 120 km/h. Poprawi się też standard stacji i przystanków kolejowych. Oprócz wymiany torów i trakcji, przebudowanych i wyremontowanych zostanie pięć wiaduktów, 12 mostów kolejowych i 12 przepustów.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się do końca 2020 roku.

Realizacja inwestycji wiąże się z koniecznością czasowego zamknięcia linii kolejowej oraz wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Dla wygody pasażerów autobusy oraz miejsca postojów komunikacji zastępczej zostały oznaczone w widoczny sposób. Informacje o postojach znajdą Państwo także na dworcach oraz w ulotkach z rozkładem jazdy. W pojazdach wprowadzono możliwość zakupu biletów u kierowcy.

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Postoje zastępczej komunikacji autobusowej zwykłej Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w zmienionej organizacji ruchu:

ŁÓDŹ KALISKA - przyjazd/odjazd sprzed stacji kolejowej od strony Al. Unii Lubelskiej oraz przy stacji Łódź Pabianicka i CH Port Łódź na ul. Pabianickiej przy Długiej (przystanki MPK).
LUBLINEK - ul. Pabianicka/Chocianowicka; przystanek autobusowy MPK - dojazd do/z Łodzi Lublinka: autobus linii 68.
PABIANICE - przy stacji kolejowej ul. Łaska    
CHECHŁO - ul. Pabianicka P.A. w pobliżu stacji kolejowej    
DOBROŃ - ul. Pabianicka/Wrocławska P.A.    
KOLUMNA - przy stacji kolejowej ul. Torowa    
ŁASK - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa    
BORSZEWICE - Ostrówek, przystanek autobusowy    
ZDUŃSKA WOLA - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny   

W pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej brak jest możliwości przewozu rowerów i nieskładanych wózków dziecięcych. Przewóz osób na wózkach inwalidzkich jest możliwy wyłącznie po zgłoszeniu takiej potrzeby na 24 godziny przed planowanym wyjazdem.

Schemat komunikacji zastępczej Łask-Sieradz

Do pobrania:

Regulamin komunikacji zastępczej od 9 grudnia 2018 r. wraz ze zmianą nr 1-2 pdf
Miejsca postoju komunikacji zastępczej - plik jpg