Relacja ze zwiedzania Zaplecza Technicznego 18.04 - 20.04.2023 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Relacja ze zwiedzania Zaplecza Technicznego 18.04 - 20.04.2023


INFORMACJA ARCHIWALNA


Nasze zaplecze techniczne cieszy się nieustającym zainteresowaniem fanów kolejowych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane przy budowie hali serwisowej zapewniają szczególną ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwo pracowników. Na terenie stacji serwisowej prowadzone są prace związane z przeglądami technicznymi, naprawą, myciem oraz bieżącym utrzymaniem taboru ŁKA. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania, czy ekologiczna myjnia. Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek? Na te i wiele innych pytań odpowiadali nasi pracownicy przez ostatnie trzy dni. Odwiedziło nas niemal 400 osób!

Dziękujemy wszystkim gościom - uczniom ze szkół z Łodzi i województwa oraz uczestnikom  XXII Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi. Już teraz informujemy, że planujemy kolejne wycieczki.  Więcej szczegółów podamy niebawem.  Poniżej dzielimy się fotorelacją z tego wydarzenia.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.