Punkt rzeczy znalezionych – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Punkt rzeczy znalezionych

W związku ze wzrostem liczby pasażerów (1 czerwca 2015 r. milionowy pasażer, 31 sierpnia 2015 r. 1,5-milionowy pasażer) coraz częściej zdarza się, że podróżni pozostawiają w pociągach swoje bagaże lub rzeczy. Dlatego właśnie ŁKA otworzyła Punkt Rzeczy Znalezionych.
 
Mieści się on przy al. Unii Lubelskiej 1 (przy dworcu Łódź Kaliska). Podróżni mogą dowiadywać się o pozostawione w pociągach ŁKA przedmioty pod numerem telefonu 887 870 351 od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 8 – 16.
 
Jeśli pasażer, który pozostawił swoją własność w pociągu nie zgłosi się do konduktora, ten ma obowiązek oddać rzecz do Punktu Rzeczy Znalezionych przy ŁKA. Będzie tam przechowywana przez 3 dni. Jeśli w tym czasie właściciel nie zgłosi się po jej odbiór, rzecz będzie przekazana do Punktu Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Łodzi.
 
Mamy nadzieję, że Punkt nie będzie miało zbyt wiele pracy, prosimy o zwracanie uwagi na przewożone rzeczy. Zabranie ich ze sobą zaoszczędzi zdenerwowania i poszukiwania zguby.
 
Odnośnik do Regulaminu znajduje się pod linkiem, § 22a