Po drodze z koleją - linia ŁA7 Będków - Rokiciny – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Po drodze z koleją - linia ŁA7 Będków - Rokiciny


INFORMACJA ARCHIWALNA


                         

           Łódź, 20 listopada 2023 r.

 

Logo "Po drodze z koleją". Innowacyjny projekt likwidacji wyklkuczenia komunikacyjnego w województwie łódzkim.

Trzecia linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA zostanie uruchomiona na odcinku Będków - Rokiciny.

Mapa przedstawiająca połączenia kolejowe ŁKA w województwie łódzkim oraz trasę autobusu KKA ŁA7

Regularne połączenia ruszą od 11 grudnia 2023 r. Przewoźnik zaplanował uruchomienie 8 par autobusów, które będą dowoziły mieszkańców Będkowa i okolic do stacji kolejowej Rokiciny i z powrotem. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż. A to wszystko na jednym bilecie wg taryfy kolejowej. I tak np. student za jednorazowy przejazd z Będkowa do Łodzi Fabrycznej zapłaci 7,99 zł, natomiast koszt biletu miesięcznego dla niego na tej trasie wyniesie 166,01 zł. Z 33% zniżki mogą skorzystać nauczyciele przy jednorazowych przejazdach KKA, którym taka ulga nie przysługuje u innych przewoźników autobusowych. Dzięki temu, dojazd do stolicy regionu z miejscowości oddalonych od stacji kolejowych będzie łatwy, tani i komfortowy. Mieszkańcy zyskali dogodne połączenia autobusowe, z których będą mogli korzystać podróżując do szkoły i pracy, niezależnie od tego, czy planują kontynuować podróż pociągiem ŁKA.

Do końca tego roku przejazdy autobusami będą bezpłatne. Natomiast od stycznia 2024 r. pasażerowie będą podróżowali na biletach zakupionych wg taryfy ŁKA, czyli z uwzględnieniem zniżek kolejowych.

 

Lista przystanków na trasie Będków - Rokiciny, w kolejności Będków, Będków szkoła, Zacharz, Łazanów, Łazanów szkoła, Rokiciny 25 Rokiciny PKP

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy 9 czerwca 2024 r. -31 sierpnia 2024 r. - plik pdf

Cennik

Przykładowy cennik dla wybranych połączeń- plik pdf.

 

Folder informacyjny

Folder informacyjny - plik pdf.

 

Poniżej zdjęcia z konferencji prasowej w Będkowie, 20 listopada 2023 r.  – prezentacja nowej oferty komunikacyjnej WŁ na linii Będków - Rokiciny.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.