Po drodze z koleją - linia ŁA5 Będzelin - Koluszki - Budziszewice – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Po drodze z koleją - linia ŁA5 Będzelin - Koluszki - Budziszewice

                        

           Łódź, 29 grudnia 2023 r.

 

Logo "Po drodze z koleją". Innowacyjny projekt likwidacji wyklkuczenia komunikacyjnego w województwie łódzkim.

Czwarta linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA zostanie uruchomiona na odcinku Będzelin - Koluszki - Budziszewice.

Mapa przedstawiająca połączenia kolejowe ŁKA w województwie łódzkim oraz trasy autobusów KKA.

Regularne połączenia ruszą od 1 lutego 2024 r. Przewoźnik zaplanował uruchomienie 14 par autobusów, które będą dowoziły mieszkańców Budziszewic oraz Będzelina i okolic do stacji kolejowej Koluszki i z powrotem. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż. A to wszystko na jednym bilecie wg taryfy kolejowej. Z 33% zniżki mogą skorzystać nauczyciele przy jednorazowych przejazdach KKA, którym taka ulga nie przysługuje u innych przewoźników autobusowych. Dzięki temu, dojazd do stolicy regionu z miejscowości oddalonych od stacji kolejowych będzie łatwy, tani i komfortowy. Mieszkańcy zyskali dogodne połączenia autobusowe, z których będą mogli korzystać podróżując do szkoły i pracy, niezależnie od tego, czy planują kontynuować podróż pociągiem ŁKA.

Do końca 31 sierpnia 2024 roku przejazdy autobusami będą bezpłatne.

 

Lista przystanków na trasie Budziszewice- Koluszki - Będzelin w kolejności: Budziszewice, Budziszewice Kościół, Regny Jednostka Wojskowa, Regny Kaplica, Regny Leśniczówka, Redzeń Stary, Redzeń Nowy, Słotwiny PKP, Koluszki Partyzantów, Koluszki 11 Listopada, Koluszki Dworzec PKP, Koluszki Brzezińska/Żeromskiego, Koluszki Brzezińska Rondo, Żakowice Piotrkowska 1, Żakowice Piotrkowska 2, Różyca, Żakowice Pł PKP, Będzelin Główna.

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy 1 lutego - 10 marca 2024 r. - plik pdf

Folder informacyjny

Folder informacyjny - plik pdf.

 

Poniżej zdjęcia z konferencji prasowej w Koluszkach, 29 grudnia 2023 r. – prezentacja nowej oferty komunikacyjnej WŁ na linii Będzelin - Koluszki - Budziszewice.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.