Po drodze z koleją - linia ŁA1 Zelów - Łask – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Po drodze z koleją - linia ŁA1 Zelów - Łask


INFORMACJA ARCHIWALNA


 

                                       Łódź, 11 października 2023 r.

 

Logo "Po drodze z koleją". Innowacyjny projekt likwidacji wyklkuczenia komunikacyjnego w województwie łódzkim.

Pierwsza linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA zostanie uruchomiona na odcinku Zelów - Łask

Mapa przedstawiająca połączenia kolejowe ŁKA w województwie łódzkim oraz trasę autobusu KKA ŁA1

Regularne połączenia ruszą już od 12 listopada 2023 r. Na początek przewoźnik zaplanował uruchomienie 14 par autobusów, które będą dowoziły mieszkańców okolicznych miejscowości do stacji kolejowej w Łasku i z powrotem.

Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż. A to wszystko na jednym bilecie wg taryfy kolejowej. Dzięki temu, dojazd do stolicy regionu z miejscowości oddalonych od stacji kolejowych będzie łatwy, tani i komfortowy. I tak np. student za jednorazowy przejazd z Zelowa do Łodzi Kaliskiej zapłaci 8,92 zł, natomiast koszt biletu miesięcznego dla niego na tej trasie wyniesie 173,56 zł. Korzystając tylko z połączeń autobusowych, za jednorazowy przejazd z Łasku do Zelowa zapłaci 3,58 zł.

Z 33% zniżki mogą skorzystać nauczyciele przy jednorazowych przejazdach KKA, którym taka ulga nie przysługuje u innych przewoźników autobusowych.

Lista przystanków na trasie Zelów - Łask w kolejności. Zelów - Bachorzyn - Buczek - Wygwizdów - Wla Buczkowska - Czestków - Mauryca - Gorczyn - Łask.

Mieszkańcy Zelowa i okolic zyskali 28 dogodnych połączeń autobusowych, z których będą mogli korzystać podróżując do szkoły i pracy, niezależnie od tego, czy planują kontynuować podróż pociągiem ŁKA.

Do końca tego roku przejazdy autobusami będą bezpłatne. Natomiast od stycznia 2024 r. pasażerowie będą podróżowali na biletach zakupionych wg taryfy ŁKA, czyli z uwzględnieniem zniżek kolejowych. Wielokanałowy system dystrybucji biletów łączonych (na autobus i pociąg) zapewni naszym klientom swobodę wyboru najwygodniejszej formy zakupu.

Gdzie kupisz bilt? w biletoamcie w autobusie i na dworcu, w sklepach internetowych, w aplikacjach na telefon, u obsługi pociągu.

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym to jeden z priorytetów Samorządu Województwa Łódzkiego, który pozyskał środki z rządowego programu Polski Ład na zakup 20 niskoemisyjnych autobusów. Inwestycja pozwoliła na integrację połączeń autobusowych z siecią połączeń kolejowych oraz zwiększenie oferty przewozowej w regionie.

 

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy 12 listopada - 10 grudnia 2023 r. - plik pdf
Rozkład jazdy 11 grudnia 2023 r. - 10 marca 2024 r. - plik pdf

 

Cennik

Przykładowy cennik dla wybranych połączeń- plik pdf.

 

Folder informacyjny

Folder informacyjny - plik pdf.

 

Poniżej fotorelacja z konferencji prasowej:

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.