Nowy rozkład jazdy 2023 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Nowy rozkład jazdy 2023


INFORMACJA ARCHIWALNA


8 grudnia 2022 r. 

Grafika informuje o nowych połączeniach ŁKA do Opoczna i Skaryżsko-Kamiennej. 17 połączeń, ok. 78 minut czasu przejazdu i atrakcyjne ceny biletów.

Od 11 grudnia br. zacznie obowiązywać nowy roczny rozkład jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, który zakłada obsługę nowych relacji – Opoczna i Skarżyska Kamiennej. 

Oprócz obsługi linii kolejowej nr 25 na odcinku do Skarżyska-Kamiennej, zaplanowano również:

Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA w pierwszym cyklu zamknięciowym obowiązującym od 11 grudnia 2022 r. do 11 marca 2023 r. 

Linia Łódź Fabryczna – Opoczno – Skarżysko Kamienna

Od 11 grudnia ŁKA rozpocznie obsługę linii Łódź  - Opoczno – Skarżysko Kamienna. Dzięki uruchomieniu połączeń mieszkańcy powiatu opoczyńskiego zyskają szybkie, komfortowe i tanie połączenia ze stolicą regionu. Czas przejazdu między Łodzią a Opocznem szacowany jest na 78 minut. Bezpośrednią relację Łódź – Opoczno – Łódź obsługiwać będzie 12 pociągów, natomiast kolejnych 5 składów pojedzie na odcinku Koluszki – Opoczno oraz Tomaszów Maz. – Opoczno – Tomaszów Maz. Poza granicę województwa, do Skarżyska – Kamiennej, miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim, będzie można podróżować 3 parami pociągów. Uruchomienie tych połączeń było możliwe dzięki zakupowi 5 pociągów o napędzie elektryczno – spalinowym (tzw. hybryd), które mogą obsługiwać niezelektryfikowane odcinki kolejowych tras. 

Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew 

Dzięki zakończeniu prac remontowych na stacji Łódź Chojny, zwiększy się liczba połączeń na linii obwodowej. Na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Widzew pojedzie 108 pociągów, natomiast na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz 89 pociągów.

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Stoki

Na tym odcinku kursować będzie łącznie 40 pociągów, obsługując m.in. bezpośrednie połączenia do Sieradza i Głowna oraz z Łodzi Fabrycznej do Zgierza i Głowna.

Linia Poznań - Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna 

Na linii sieradzkiej połączenia obsługiwać będzie 35 pociągów. W godzinach szczytu jednostki pojadą ze stacji Łódź Kaliska co pół godziny, 10 i 40 minut po pełnej godzinie.  

W soboty uruchomiony zostanie poranny pociąg przyspieszony do Poznania (godz. 9:10), który dotrze do stolicy Wielkopolski w południe. Wyjazd z Poznania zaplanowano o godz. 16:41, natomiast przyjazd do Łodzi Kaliskiej o godz. 19:36.

W dni robocze nadal będzie kursować para pociągów przyspieszonych – poranny z Sieradza i popołudniowy z Łodzi, z rekordowym czasem przejazdu – 29 minut z Łodzi do Zduńskiej Woli i 40 minut do Sieradza. Dodatkowo, pociąg przyspieszony popołudniowy pojedzie 
w bezpośredniej relacji Zgierz – Sieradz.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica/Radom

Linię obsłuży 18 pociągów. Rozszerzona zostanie oferta połączeń do/z Radomia do dwóch par kursujących w weekendy.
Pojawi się nowe połączenie z Drzewicy o godzinie 5:01, które zapewni dojazd do Łodzi na godzinę 7:00. W Drzewicy zostaną zachowane skomunikowania z pociągami spółki Koleje Mazowieckie kursującymi do i z Radomia. Ponadto, codziennie o godzinie 22:37 z Koluszek do Drzewicy kursować będzie Kolejowa Komunikacja Autobusowa . Połączenie to skomunikowane będzie w Koluszkach w dni robocze z pociągiem z Łodzi, a w weekendy z pociągiem ŁKA Sprinter z Warszawy. 

Linia Skierniewice –  Łowicz – Kutno

Za wszystkie pociągi w tej relacji pojadą autobusy (46), co jest podyktowane stworzeniem optymalnego rozkładu jazdy, który nie jest możliwy do realizacji pociągami. Powodem utrudnień są trwające prace związane z przebudową stacji Kutno i linii kolejowej na odcinku Kutno – Łowicz. Aby zrekompensować uciążliwości związane z dłuższym czasem przejazdu autobusami, wyznaczono dodatkowe miejsca postojów autobusów na odcinku Skierniewice – Łowicz, a kontynuowanie dalszej podróży pociągami możliwe będzie od stacji Skierniewice. 

Linia Łódź – Łowicz

Oferta na tej linii zwiększy się o 2 pary pociągów, czyli łącznie będą 34 połączenia. 

Zaplanowano 1 parę połączeń przyspieszonych z Łowicza do Łodzi. Pociąg pojedzie do/z Łodzi Widzewa, a od Łodzi Kaliskiej w kategorii ŁP z ograniczoną liczbą zatrzymań do/z Łowicza. Pociąg będzie kursował w dni robocze, z postojami jedynie na stacji Łódź Żabieniec, Łódź Radogoszcz Zachód, Zgierz, Stryków, Głowno, Łowicz Przedmieście, Łowicz Główny. Przejazd do Łodzi Kaliskiej w porannym szczycie zajmie 52 min., natomiast do Łowicza w szczycie popołudniowym 50 min. Skróci to czas przejazdu na wskazanym odcinku o około 10 minut. Pociąg do Łodzi Kaliskiej przyjedzie o godzinie 7:45, odjedzie o godzinie 15:47.

W godzinach szczytu popołudniowego pociągi z Łodzi pojadą co pół godziny, 17 i 47 minut po pełnej godzinie.

Linia Łódź – Kutno

Linię obsługiwać będzie 27 pociągów, z których dwie pary, tak jak obecnie, pojadą do/z Torunia Wschodniego przez Toruń Główny. Najszybsze jednostki pokonają odcinek Kutno – Łódź  Kaliska w zaledwie 64 minuty.

Nadal prowadzona będzie przebudowa stacji Kutno. W związku z tym, na odcinku Zgierz – Zgierz Północ - Ozorków – Witonia – Kutno za wybrane pociągi pojadą autobusy. 

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków pasażerowie ŁKA będą mogli skorzystać z przejazdu pociągami spółki PKP Intercity.

Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice – Warszawa

Zmniejszą się utrudnienia w podróżowaniu, w wyniku ograniczenia zakresu prac w okresie zimowym, przy budowie bezkolizyjnych przejazdów kolejowo – drogowych w Bedoniu i Gałkówku. 

W relacji Łódź - Skierniewice – Łódź pojedzie 39 pociągów. Natomiast z Łodzi do/z Żakowic/Koluszek będzie kursowało aż 71 jednostek. Dodatkowo pomiędzy Łodzią a Koluszkami nadal obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów w pociągach ŁKA i PKP Intercity. 
Postępująca przebudowa stacji Warszawa Zachodnia oraz ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Włochy i Warszawa Zachodnia, powodują ograniczenie przepustowości,  zmiany godzin kursowania, a także wydłużenie czasu przejazdu pociągów, zwłaszcza 
w kierunku Łodzi (pociągi kierowane są wolniejszą trasą objazdową).

Pomimo znaczących utrudnień zachowano kursowanie 9 par pociągów ŁKA SPRINTER, łączących Łódź z Warszawą. Jedna para pociągów pojedzie przez główne stacje kolejowe stolicy, czyli Warszawę Zachodnią, Warszawę Centralną i Warszawę Wschodnią.

W dniach 25 lutego – 11 marca 2023 r. ze względu na powyższe prace, wybrane pociągi pojadą do/z Warszawy Gdańskiej lub do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.