Nowy RJ pociągów ŁKA 2024 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Nowy RJ pociągów ŁKA 2024

Łódź, dnia 7 grudnia 2023 r.

Grafika z logo ŁKA oraz sylwetą pociągu rysunkowego, napis Nowy rozkład jazdy 2023/2024

Od 10 grudnia 2023 r. zacznie obowiązywać nowy roczny rozkład jazdy pociągów, który zakłada zwiększenie liczby połączeń realizowanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Planowana praca eksploatacyjna wzrośnie z 6,2 mln do 6,4 mln pockm. ŁKA przestanie obsługiwać trasę do Torunia, zwiększy natomiast częstotliwość kursowania pociągów w granicach województwa łódzkiego, gdzie praca eksploatacyjna wzrośnie o ok. 400 tys. pockm.

Jednocześnie w okresie od 10 grudnia 2023 r. do 9 marca 2024 r. obowiązywać będzie pierwszy cykl zamknięciowy. Poniżej najważniejsze zmiany:

Od 15 stycznia 2024 r. rozpocznie się budowa nowego przystanku Łódź Zarzew, który w niedalekiej przyszłości ułatwi dojazd ze wschodnich osiedli mieszkaniowych i zakładów pracy.

Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew

Ze względu na budowę tuneli pomiędzy stacjami Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/ Łódź Żabieniec, zostanie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec.

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec - Zgierz obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów przewoźników ŁKA i PKP IC.

Na odcinku Łódź Chojny – Łódź Widzew przez Łódź Olechów i Łódź Andrzejów zostaną uruchomione 4 pary pociągów wahadłowych, ułatwiających komunikację ze strefą przemysłową w pobliżu stacji Łódź Olechów, zwłaszcza na godzinę 6:00,14:00 i 22:00.

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Marysin, Łódź Stoki

Na stałe uruchomione zostanie poranne połączenie z Ozorkowa do Łodzi Fabrycznej przez Łódź Stoki, Łódź Widzew. Pociąg zapewnia m.in. dogodny dojazd na godzinę 8:00 do Centrum Kliniczno – Dydaktycznego, w pobliżu przystanku Łódź Stoki.

Linia Poznań - Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna

Od 10 grudnia br. pasażerowie ŁKA będą mogli korzystać z nowego przystanku Pabianice Północne.

Na wniosek podróżnych,  przewoźnik uruchomi połączenia zapewniające dojazd do Zduńskiej Woli na godzinę 7:00 i 8:00.

Poranne pociągi z Sieradza po godzinie 5:00 i 6:00 pojadą bezpośrednio do Zgierza przez Łódź Żabieniec, bez konieczności przesiadania się na remontowanej stacji Łódź Kaliska.  

Na stacji Łask podróżni mają możliwość przesiadki na skomunikowane z pociągami ŁKA autobusy KKA, kursujące do Zelowa.

Linia Łódź Fabryczna – Opoczno – Skarżysko Kamienna

Zwiększy się liczba połączeń z Tomaszowa Mazowieckiego do Końskich.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki - Drzewica - Radom

Zostanie uruchomiony nowy przystanek Kosów, w pobliżu Radomia. Na stacji Drzewica pociągi ŁKA będą dogodnie skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich kursujących do/z Radomia.

Linia Skierniewice -  Łowicz – Kutno

Za wybrane pociągi w tej relacji pojadą autobusy. Kursy autobusowe będą realizowane nowoczesnym taborem, z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Zwiększy się liczba połączeń obsługiwanych pociągami. Składy kursujące dotychczas tylko w dni robocze, pojadą również w weekendy.
Dokładamy starań, aby obsługa autobusami była komfortowa dla naszych pasażerów,  pomimo dłuższego czasu przejazdu. Służą temu m.in. kolejne miejsca postojów na odcinku Skierniewice – Łowicz.

Na odcinku Kutno – Łowicz Główny obowiązuje atrakcyjna oferta cenowa „Bilet Promocyjny”.

Linia Łódź  - Kutno

Uruchomiony zostanie nowy przystanek Jedlicze koło Zgierza.

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy spółkami ŁKA i PKP IC.

Na wniosek podróżnych, w dni wolne od pracy zwiększy się liczba popołudniowych i wieczornych kursów w kierunku Łodzi.
Pociągi ŁKA będą dogodnie skomunikowane w Kutnie z pociągami REGIO kursującymi do/z Torunia.

Linia Łódź  - Łowicz Główny

Zostanie uruchomiony nowy przystanek Zgierz Rudunki. W godzinach porannych i południowych zwiększy się liczba połączeń aglomeracyjnych do/z Głowna i Strykowa.

Linia Łódź  - Piotrków Trybunalski - Radomsko

Od 11 grudnia br. uruchomiona zostanie kolejna linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej  na odcinku Będków – Rokiciny. Autobusy zostaną skomunikowane z pociągami ŁKA na stacji Rokiciny. 

W związku z zakończeniem budowy tunelu w Gałkówku, relacje wszystkich pociągów kursujących do /z Radomska zostaną wydłużone do stacji Łódź Fabryczna.

Linia Łódź – Koluszki - Skierniewice – Warszawa

Z Łodzi do Warszawy będzie kursowało 11 par Sprinterów, czyli o 2 pary więcej niż dotychczas. Wszystkie pociągi pojadą w relacji Łódź Fabryczna  - Warszawa Główna przez Warszawę Zachodnią. Większość składów pokona odcinek z Łodzi Widzewa do Warszawy Zachodniej w niespełna 70 minut.

Na odcinku Łódź - Koluszki cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA i PKP IC.

Na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy przewoźnikami ŁKA (ŁKA Sprinter) a PKP IC oraz KM.

Rozkłady jazdy ŁKA

Grafika z napisem 4 nowe przystanki: Pabianice Północ, Jedlicze k. Zgierza, Zgierz Rudunki oraz Kosó koło Radomia.

Grafika z napisem zwiększamy pracę eksploatacjną: z 6,2 mln pockm w 2023 r. do 6,4 mln pockm w 2024 r.

Grafika z napisem nowe linie KKA: Ozorków - Parzęczew, Będków - Rokiciny. ruszamy od 11 grudnia.

Grafika z napisem Więcej połączeń, Łódź - Skierniewice +1, Łódź - Warszawa +4, Łódź - Sieradz +4, Łódź - Radomsko +2, Łódź - Zgierz +8.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.