Nowe zasady przewozu rowerów – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Nowe zasady przewozu rowerów

Przewóz roweru pociągiem ŁKA

Od 8 maja 2023 r. obowiązują nowe zasady przewozu rowerów pociągami ŁKA - wprowadzono płatny przewóz roweru w dni robocze, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego.

Rowerzyści mogą swobodnie przewozić swoje jednoślady pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, z poszanowaniem zasad przewozu rowerów.

Poniżej podajemy najważniejsze informacje dotyczące przewozu rowerów naszymi pociągami. Dowiesz się z nich kiedy przewóz roweru jest bezpłatny, a kiedy trzeba kupić bilet, gdzie kupić bilet i jak przewieźć rower.

Płatny przewóz rowerów

Od 12 stycznia 2024 r. opłata za przewóz roweru pociągiem ŁKA w relacji zgodnej z biletem na przejazd wynosi 8,40 zł, niezależnie od odległości przewozu. Na podróż powrotną trzeba nabyć odrębny bilet.

Płatny przewóz rowerów obowiązuje w dni robocze (poniedziałek - piątek), w godzinach szczytów przewozowych, tj. w godz. 6:00 – 8:00 oraz 14:00 – 17:00.

Gdy plan podróży przewiduje przejazd pociągiem z rowerem w ww. płatnych terminach, to podróżny zobowiązany jest zakupić bilet na jego przewóz.

Przykłady płatnego przewozu roweru:

Nieodpłatny przewóz rowerów

Obowiązuje w dni robocze poza płatnymi terminami, w weekendy, święta oraz dodatkowe dni nieodpłatnego przewozu rowerów w 2023 r. (wskazane poniżej).

Przewóz odbywa się na podstawie bezpłatnego kuponu na przewóz roweru, który wydawany jest do biletu na przejazd w określonej relacji.

Złożone rowery (w pokrowcu) i hulajnogi są przewożone bezpłatnie jako bagaż podręczny.

Bezpłatny kupon na przewóz roweru wydany do:

Jeżeli przewóz roweru jednak odbędzie się w płatnym terminie, to pomimo posiadania bezpłatnego kuponu na przewóz roweru, należy zakupić bilet na jego przewóz.

Przykłady bezpłatnego przewozu roweru:

Dodatkowe terminy nieodpłatnego przewozu rowerów w 2024 r.:

Gdzie można kupić bilet oraz pobrać bezpłatny kupon na przewóz roweru?

Bilet na rower oraz bezpłatny kupon na przewóz roweru można nabyć:

Nie ma możliwości zakupu biletu na rower oraz pobrania bezpłatnego kuponu w biletomatach znajdujących się na pokładzie pociągu.

Jeżeli  podróżny, kupując bilet na przejazd, nie kupił biletu lub nie pobrał bezpłatnego kuponu na przewóz roweru, może to zrobić przed wejściem do pociągu w kasie biletowej, u obsługi pociągu lub za pośrednictwem aplikacji/sklepu internetowego.

Od poniedziałku 3 lipca 2023 r. na platformie KOLEO wprowadzamy możliwość wydania samego biletu/kuponu na rower. Należy wybrać połączenie, w którym obowiązuje przewóz roweru na podstawie kuponu lub roweru, następnie wybrać z ofert Kupon/Bilet na rower i uzupełnić numer biletu podstawowego (seria i numer dokumentu uprawniającego do przejazdu) i wcisnąć przycisk "Dalej" aby kupić/pobrać bilet.

Jak wygląda przejazd pociągiem ŁKA z rowerem, na podstawie biletu innego przewoźnika?

W pociągach ŁKA honorowane są  bilety jednorazowe na przewóz rowerów wydane do biletów:

W płatnym terminie w pociągach „ŁKA” sp. z o.o. nie są honorowane bilety PR i KW sieciowe miesięczne na przewóz roweru.

Jeśli podróż odbywa się na podstawie biletu lokalnego transportu zbiorowego lub WBA, wówczas trzeba kupić bilet ŁKA na przewóz roweru lub pobrać bezpłatny kupon – w zależności od tego, w jakim terminie odbywa się przewóz.

Jak przewieźć rower pociągiem ŁKA?

Rower w pociągu powinien być przewożony:

W przypadku braku miejsca w pociągu lub sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu podróżnych i przejazdu, obsługa pociągu może odmówić przewozu roweru.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków przewozu rowerów zawarte są w Regulaminie obsługi podróżnych, odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt (RPO-ŁKA) oraz Taryfie przewozowej (ŁKA-TP) - dostępne na stronie Taryfy\Regulaminy.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.