Modernizacja linii sieradzkiej 2018-2020 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Modernizacja linii sieradzkiej 2018-2020

Od dnia 10 czerwca 2018 r. do 1 września 2018 r. będzie obowiązywać trzecia w rocznym rozkładzie jazdy 2017/18 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej znacznie zmniejszy się przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola, jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji Łask i Zduńska Wola. Będzie to przyczyną wprowadzenia Zastępczej Komunikacji Autobusowej pomiędzy Łaskiem i Sieradzem. Aby jednak zminimalizować utrudnienia wprowadzimy 14 autobusów przyspieszonych, dzięki czemu czas podróży z Łodzi do Sieradza wydłuży się tylko o 6 minut w porównaniu z przejazdem pociągu.

Dla podróżnych, którzy korzystają z naszych pociągów pomiędzy Łodzią i Pabianicami pomimo utrudnień na dalszej części trasy sieradzkiej przygotowaliśmy 6 dodatkowych połączeń, dzięki czemu obydwa miasta połączy aż 40 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ciągu dnia.

Najważniejsze zmiany to:

- od 10 czerwca ze względu na intensywne prace modernizacyjne pomiędzy Łaskiem i Zduńską Wolą, a także ze względu na przebudowę stacji Łask i Zduńska Wola w bezpośredniej relacji z Łodzi do Sieradza i z Sieradza do Łodzi przejedzie 8 pociągów. 4 w godzinach porannych do Łodzi i 4 w popołudniowych do Sieradza. Wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa za wszystkie pozostałe pociągi, a dodatkowo za 14 pociągów o największej frekwencji podróżnych pojadą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. W pociągu spółki PKP InterCity 1611 pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Sieradz będą honorowane bilety ŁKA, co zapewni możliwość bezpośredniego dojazdu do Sieradza na godzinę 8:00

Poniżej przedstawiamy szczegóły rozkładu na linii sieradzkiej:

Linia Łódź Widzew/Kaliska – Sieradz

  1. Rozpocznie się całkowita przebudowa linii na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola – Sieradz, która potrwa około dwóch lat. Na odcinku Łódź – Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA odjazdy z Łodzi Kaliskiej  o godzinie 15:08, 15:39, 17:11 i 18:38, natomiast z Sieradza również 4 o godzinie 4:00, 4:29, 4:47 i 6:21. Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482 – szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Pomiędzy Łodzią a Pabianicami pojedzie aż 40 pociągów ŁKA w ciągu dnia – w godzinach szczytu popołudniowego pociągi pojadą co 15 minut o godzinie 15:39, 15:53 i 16:08. Aby zapewnić dojazd na godzinę 8:00 z Łodzi do Sieradza wprowadzone będzie honorowanie biletów ŁKA w pociągu PKP IC 1611 ASNYK na odcinku Łódź Chojny – Sieradz odjazd z Łodzi Chojen o 6:30, przyjazd do Sieradza o godzinie 7:45. Z Łodzi Kaliskiej podjazd do Łodzi Chojen pociągiem Ł 11303 o godzinie 6:13.

Postoje zastępczej komunikacji autobusowej:

ŁASK - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa
BORSZEWICE - Ostrówek, przystanek autobusowy
ZDUŃSKA WOLA - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny
MĘCKA WOLA - Stawiszcze, przystanek autobusowy
SIERADZ MĘKA - skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki), przystanek autobusowy
SIERADZ WARTA - ul. Sienkiewicza (Rondo), przystanek autobusowy
SIERADZ - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa

W pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej brak jest możliwości przewozu rowerów i nieskładanych wózków dziecięcych. Przewóz osób na wózkach inwalidzkich jest możliwy wyłącznie po zgłoszeniu takiej potrzeby na 24 godziny przed planowanym wyjazdem.

Schemat lokalizacji przystanków komunikacji zastępczej.

Do pobrania:

Regulamin komunikacji zastępczej - plik pdf

Miejsca postoju komunikacji zastępczej - plik jpg

Rozkład jazdy 10.06 - 1.09.2018 r. - plik pdf