Modernizacja linii sieradzkiej 2018-2020 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Modernizacja linii sieradzkiej 2018-2020

Od dnia 21 października 2018 r. do 8 grudnia 2018 r. będzie obowiązywać piąta w rocznym rozkładzie jazdy 2017/18 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej znacznie zmniejszy się przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola - Sieradz, jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji Łask i Zduńska Wola. Będzie to przyczyną wprowadzenia Zastępczej Komunikacji Autobusowej pomiędzy Łaskiem i Sieradzem, a także wydłużonych postojów na stacji Zduńska Wola dla części pociągów.

Najważniejsze zmiany to:

- od 21 października ze względu na intensywne prace modernizacyjne pomiędzy Łaskiem i Zduńską Wolą, a także ze względu na przebudowę stacji Łask i Zduńska Wola w bezpośredniej relacji z Łodzi do Sieradza i z Sieradza do Łodzi przejedzie 8 pociągów. 4 w godzinach porannych do Łodzi i 4 w popołudniowych i wieczornych do Sieradza. Wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa za wszystkie pozostałe pociągi,  a dodatkowo za 12 pociągów o największej frekwencji podróżnych pojadą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Będzie kursował również autobus w relacji Zduńska Wola – Łask od pociągu 11420/1, który ma wyznaczony 34 minutowy postój w Zduńskiej Woli (17:08/17:42) oraz autobus z Łasku do Zduńskiej Woli o godzinie 17:16 zapewniający możliwość kontynuowania podróży w kierunku Sieradza pociągiem 11420/1 odjazd ze Zduńskiej Woli o 17:42.  Ze względu na wnioski podróżnych, autobusy zwykłe zatrzymają się również w pobliżu przystanku kolejowego Sieradz Męka.

Poniżej przedstawiamy szczegóły rozkładu na linii sieradzkiej:

Linia Łódź Widzew/Kaliska – Sieradz

Na odcinku Łódź – Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA odjazdy z Łodzi Kaliskiej  o godzinie 15:46, 16:13, 18:53, 19:51, natomiast z Sieradza również 4 o godzinie 4:00, 4:30, 5:34 i 6:54. Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce (również w pobliżu stacji) i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482 – szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.

W godzinach od 11:00 do 15:10 będzie wprowadzona całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Lublinek – Pabianice - Sieradz. W tych godzinach wszystkie połączenia na całej trasie Łódź Kaliska - Sieradz będą obsługiwane autobusami komunikacji zastępczej.

Postoje zastępczej komunikacji autobusowej:

ŁÓDŹ KALISKA - przy stacji kolejowej od strony Al. Unii Lubelskiej    
LUBLINEK - ul. Sanitariuszek P.A. Dworzec Łódź Lublinek     
PABIANICE - przy stacji kolejowej ul. Łaska    
CHECHŁO - ul. Pabianicka P.A. w pobliżu stacji kolejowej    
DOBROŃ - ul. Pabianicka/Wrocławska P.A.    
KOLUMNA - przy stacji kolejowej ul. Torowa    
ŁASK - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa    
BORSZEWICE - Ostrówek, przystanek autobusowy    
ZDUŃSKA WOLA - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny    
MĘCKA WOLA - Stawiszcze, przystanek autobusowy    
SIERADZ MĘKA - ul. Uniejowska/wiadukt, P.A. (TYLKO ZKA ŁKA) oraz skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki)    
SIERADZ WARTA - ul. Sienkiewicza (Rondo), przystanek autobusowy    
SIERADZ - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa   

W pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej brak jest możliwości przewozu rowerów i nieskładanych wózków dziecięcych. Przewóz osób na wózkach inwalidzkich jest możliwy wyłącznie po zgłoszeniu takiej potrzeby na 24 godziny przed planowanym wyjazdem.

Schemat komunikacji zastępczej Łask-Sieradz

Do pobrania:

Regulamin komunikacji zastępczej od 9 grudnia 2018 r. pdf

Miejsca postoju komunikacji zastępczej - plik jpg