Modernizacja linii sieradzkiej 2018-2020 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna


Modernizacja linii sieradzkiej 2018-2020

Od dnia 02 września 2018 r. do 20 października 2018 r. będzie obowiązywać czwarta w rocznym rozkładzie jazdy 2017/18 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej znacznie zmniejszy się przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola, jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji Łask i Zduńska Wola. Będzie to przyczyną wprowadzenia Zastępczej Komunikacji Autobusowej pomiędzy Łaskiem i Sieradzem.

Najważniejsze zmiany to:

- od 2 września ze względu na intensywne prace modernizacyjne pomiędzy Łaskiem i Zduńską Wolą, a także ze względu na przebudowę stacji Łask i Zduńska Wola w bezpośredniej relacji z Łodzi do Sieradza i z Sieradza do Łodzi przejedzie 8 pociągów.  4 w godzinach porannych do Łodzi i 4 w popołudniowych i wieczornych do Sieradza.
Wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa za wszystkie pozostałe pociągi, a dodatkowo za 10 pociągów o największej frekwencji podróżnych pojadą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Ze względu na wnioski podróżnych, autobusy zwykłe zatrzymają się również w pobliżu przystanku kolejowego Sieradz Męka. W pociągu spółki PKP InterCity 1611 pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Sieradz będą honorowane bilety ŁKA, co zapewni możliwość bezpośredniego dojazdu do Sieradza na godzinę 8:00

Poniżej przedstawiamy szczegóły rozkładu na linii sieradzkiej:

Linia Łódź Widzew/Kaliska – Sieradz

Na odcinku Łódź – Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA odjazdy z Łodzi Kaliskiej  o godzinie 15:22, 15:40, 15:58, 20:00, natomiast z Sieradza również 4 o godzinie 4:00, 4:22, 5:28 i 6:04. Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce (również w pobliżu stacji) i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482 – szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Aby zapewnić dojazd na godzinę 8:00 z Łodzi do Sieradza wprowadzone będzie honorowanie biletów ŁKA w pociągu PKP IC 1611 ASNYK na odcinku Łódź Chojny – Sieradz odjazd z Łodzi Chojen o 6:20, z Pabianic 6:40, przyjazd do Sieradza o godzinie 7:28. Z Łodzi Kaliskiej podjazd do Pabianic pociągiem Ł 11227 o godzinie 6.10, przyjazd do Pabianic 6:27. Ze względu na zmianę układu połączeń regionalnych i dalekobieżnych ponownie udało się zapewnić skomunikowanie porannego pociągu relacji Sieradz-Zgierz (przyjazd do Łodzi Kaliskiej 6.43, odjazd 6.49) z pociągiem relacji Łódź Widzew – Łask (przyjazd Łódź Kaliska 6.44), co umożliwi szybki dojazd z Łodzi Widzewa do stacji Łódź Żabieniec.

Postoje zastępczej komunikacji autobusowej:

ŁASK - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa
BORSZEWICE - Ostrówek, przystanek autobusowy
ZDUŃSKA WOLA - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny
MĘCKA WOLA - Stawiszcze, przystanek autobusowy
SIERADZ MĘKA - skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki), przystanek autobusowy
SIERADZ MĘKA- ul. Uniejowska - wiadukt
SIERADZ WARTA - ul. Sienkiewicza (Rondo), przystanek autobusowy
SIERADZ - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa

W pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej brak jest możliwości przewozu rowerów i nieskładanych wózków dziecięcych. Przewóz osób na wózkach inwalidzkich jest możliwy wyłącznie po zgłoszeniu takiej potrzeby na 24 godziny przed planowanym wyjazdem.

Schemat komunikacji zastępczej Łask-Sieradz

Do pobrania:

Regulamin komunikacji zastępczej - plik pdf

Regulamin komunikacji zastępczej od 2 września 2018 r. pdf

Miejsca postoju komunikacji zastępczej - plik jpg