Marcowa korekta rozkładu jazdy – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Animowany obrazek pociągu jako uzupełnienie bannera

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Marcowa korekta rozkładu jazdy

7 marca 2024 r.

Korekta rozkładu jazdy pociągów ŁKA obowiązująca od 10 marca do 8 czerwca 2024 r.

10 marca br. zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów, która uwzględnia zaplanowane przez PKP PLK prace modernizacyjne na liniach obsługiwanych przez ŁKA.

W nowym rozkładzie:

Nowości w Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA:


Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA

Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew  

Ze względu na budowę tuneli pomiędzy stacjami Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/ Łódź Żabieniec zostanie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec.

Aby ułatwić przesiadki pasażerom podróżującym z kierunku Zgierza w kierunku Pabianic, po godzinie 6:00 i 7:00 rano wybrane pociągi przyjadą i odjadą z zachodnich peronów stacji Łódź Kaliska.

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec - Zgierz obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA i PKP IC.

Ze względu na utrudnienia związane z budową nowego przystanku kolejowego Łódź Zarzew, w dniach 10 – 29 marca oraz 5 – 18 maja zostanie zamknięty naprzemiennie jeden tor na odcinku Łódź Chojny – Łódź Widzew. Spowoduje to znaczne ograniczenie przepustowości  
i skierowanie wielu pociągów przez Łódź Olechów.  

Aby zminimalizować utrudnienia dla podróżnych w wybranych pociągach PKP IC w godzinach porannych i popołudniowych zostaną wprowadzone postoje na przystankach Łódź Pabianicka i Łódź Dąbrowa. 
Informujemy, że w okresach: 
•    od 10 marca do 29 marca 2024 r.,
•    od 5 maja do 18 maja 2024 r. 
na linii tramwajowej nr „14” na odcinku od Bandurskiego/Dw. Łódź Kaliska do Dw. Łódź Dąbrowa oraz od Dw. Łódź Dąbrowa do Bandurskiego / Dw. Łódź Kaliska będą honorowane bilety „relacyjne” jednorazowe oraz okresowe: tygodniowe, miesięczne, kwartalne ważne na przejazdy pociągami „ŁKA” sp. z o.o. na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Widzew/Łódź Widzew – Łódź Kaliska - zgodnie z terminem obowiązywania danego biletu. 
Zasady przewozu rzeczy, psa i roweru będą odbywały się zgodnie z przepisami obowiązującymi w lokalnym transporcie zbiorowym w Łodzi. 

Pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Łódź Widzew przez Łódź Olechów i Łódź Andrzejów zostaną uruchomione pociągi wahadłowe, co ułatwi komunikację ze strefą przemysłową znajdującą się w pobliżu stacji Łódź Olechów.

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Marysin, Łódź Stoki

Zostaną uruchomione pociągi z/do Pabianic, które zapewnią m.in. bezpośrednie połączenie Zgierza z Pabianicami przez Łódź Kaliską.
Linia Poznań - Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna  .

Poranne pociągi z Sieradza po godzinie 5:00 i 6:00 pojadą bezpośrednio do Zgierza przez Łódź Żabieniec, bez konieczności przesiadki na remontowanej stacji.  

Pociąg łączący Łódź z Poznaniem w weekend majowy oraz na przełomie maja i czerwca będzie kursował codziennie. Łask jest stacją przesiadkową w ramach KKA ŁKA – linia ŁA1. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż w kierunku Łodzi lub Sieradza.  

Linia Łódź Fabryczna – Opoczno – Skarżysko-Kamienna

W dniach 15 – 26 kwietnia PKP PLK planuje naprawę toru pomiędzy stacjami Opoczno i Końskie. W związku z tym, za pociągi zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Końskie – Skarżysko Kamienna.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom

Na stacji Drzewica zostaną zachowane wygodne skomunikowania z pociągami Kolei Mazowieckich do i z Radomia.

Linia Skierniewice –  Łowicz – Kutno

10 par pociągów będzie kursowało w relacji Skierniewice – Łowicz – Kutno. Autobusy pojadą jako uzupełnienie oferty, aby zapewnić połączenia we wnioskowanych przez podróżnych godzinach. Kursy będą obsługiwane wygodnymi, klimatyzowanymi pojazdami,  
z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Dokładamy starań, aby obsługa autobusami była komfortowa dla naszych pasażerów, pomimo dłuższego czasu przejazdu. Służą temu m.in. dodatkowe miejsca postojów  na odcinku Skierniewice – Łowicz.  

Linia Łódź – Kutno

Ozorków Nowe Miasto jest stacją przesiadkową w ramach KKA ŁKA – linia ŁA6. Rozkład jazdy autobusów został  tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż w kierunku Łodzi lub Kutna.  

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA i PKP IC.

W dni wolne od pacy utrzymana zostanie większa liczba popołudniowych i wieczornych kursów w kierunku Łodzi.  
Pociągi ŁKA będą dogodnie skomunikowane w Kutnie z pociągami REGIO do i z Torunia. Pociągi zapewnią również możliwość dojazdu i powrotu podróżnym jadącym do i z Berlina  oraz Poznania. Od stycznia 2024 r. w pociągach ŁKA honorowane są bilety międzynarodowe PKP IC.  

Linia Łódź – Łowicz Główny

Od 10 marca pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku Stare Grudze.  
W godzinach porannych i popołudniowych zwiększona zostanie liczba połączeń bezpośrednich do i z Głowna oraz Strykowa.  

Linia Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko

Rokiciny są stacją przesiadkową w ramach KKA ŁKA – linia ŁA7. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż w kierunku Łodzi lub Piotrkowa Trybunalskiego.  

Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice – Warszawa

11 par pociągów ŁKA SPRINTER będzie kursowało w relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Główna przez Warszawę Zachodnią. Większość z nich pokona dystans pomiędzy Łodzią Widzewem a Warszawą Zachodnią w czasie poniżej 70 minut i będą to nadal najszybsze połączenia na tej trasie.

Na odcinku Łódź - Koluszki cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów ŁKA w pociągach PKP Intercity.  
Na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście pasażerowie podróżujący SPRINTERAMI będą mogli skorzystać z przejazdów pociągami spółki PKP IC lub Koleje Mazowieckie.

Pociągi kategorii ŁP Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna wytrasowane zostały z maksymalną prędkością 160 km/h, co pozwoliło na skrócenie czasu przejazdu między miastami do 48 min.  

Rozkłady jazdy pociągów ŁKA.

 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.