Łódź - Warszawa – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Loteria ŁKA - zaszczep się i wygrywaj. Łączna wartość nagród wynosi niemal 70 tysięcy złotych. Szczegóły w linku.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Łódź - Warszawa

Zachęcamy do podróżowania w weekendy i święta pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź Fabryczna- Warszawa Wschodnia. ŁKA oferuje najszybsze i najtańsze połączenia. Dodatkowo w ramach oferty „ŁKA łączy z Łodzią” oraz oferty „ŁKA łączy z Warszawą” pasażerowie mogą kontynuować podróż komunikacją miejską w Warszawie i w Łodzi.

Pociągi ŁKA Sprinter kursują na odcinku Łódź - Warszawa w weekendy i święta.

PRZEBUDOWA STACJI WARSZAWA ZACHODNIA

UWAGA

Od dnia 7 listopada 2021 r. nie będzie możliwości obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się na terenie całej stacji Warszawa Zachodnia.

Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz rozpoczęcia przebudowy dalekobieżnej linii średnicowej nastąpią zamiany w kursowaniu pociągów ŁKA SPRINTER pomiędzy Łodzią a Warszawą. 

W związku z tym otwarta zostanie stacja Warszawa Główna, na której będą kończyć i rozpoczynać bieg 4 pary pociągów ŁKA SPRINTER. Dwie pary pojadą przez dworzec Warszawa Śródmieście do Warszawy Wschodniej z zatrzymaniem na przystankach Warszawa Ochota, Powiśle i Stadion. Jedna para pojedzie do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną, jedna do Warszawy Centralnej. Ostatnia dziewiąta para pojedzie w soboty do i z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną, natomiast w niedzielę do i z Warszawy Głównej.

Duże ułatwienie to możliwość podróży przez 75 minut środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie –tramwaje, autobusy i metro.

Aby ułatwić Podróżnym planowanie podróży do i ze stolicy po wprowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury czyli spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe zmianach zostaną zamieszczone na naszej stronie dodatkowe informacje, a rozkłady jazdy będą podawane na krótsze okresy czasu osobno dla pociągów ŁKA SPRINTER.

 

 

ROZKŁAD

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów znajdą Państwo w zakładce "Rozkłady Jazdy".
 

CENY BILETÓW

ŁKA oferuje najtańszą ofertę biletów na przejazd „Łódzkie Bliżej Ciebie” 

 

Opis oferty "Łódzkie bliżej Ciebie" - plik PDF

Cennik do oferty "Łódzkie bliżej Ciebie" - plik PDF - ważny do 14 lipca 2021 r.

Cennik do oferty "Łódzkie bliżej Ciebie" - plik PDF - ważny od 15 lipca 2021 r.

Na przejazd w jedną stronę:

Na przejazd w dwie strony "tam i z powrotem" – bilet obowiązuje 2 dni (licząc od godziny wskazanej na bilecie do godziny 24:00 drugiego dnia ważności biletu – przejazd „z powrotem” drugiego dnia możliwy gdy będzie uruchomione połączenie obsługiwane przez „ŁKA” sp. o.o.):

GDZIE KUPIĆ

Bilety przez Internet na przejazd ŁKA można kupić między innymi tutaj:

https://koleo.pl/

http://m.skycash.com

www.bilkom.pl

www.mpay.pl.

www.e-podroznik.pl

Bilety dostępne są również w kasach i biletomatach stacjonarnych na dworcach, w biletomatach w pociągach oraz u obsługi.

ZAREZERWUJ SOBIE DOBRE MIEJSCE

Od 31 marca 2018 roku na podróż pociągiem ŁKA Sprinter możesz zakupić bilet z gwarantowanym miejscem do siedzenia.
Zakup takiego biletu odbywa się w aplikacji i na stronie Koleo.pl.
Wejdź na koleo.pl i zapewnij sobie wygodną podróż.

KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ Z BILETEM ŁKA

Warunki oferty "ŁKA łączy z Łodzią"

szczegóły oferty  (plik PDF)

Warunki oferty "ŁKA łączy z Warszawą"

szczegóły oferty  (plik PDF)

HONOROWANIE Z PKP INTERCITY

W okresie od 14 marca 2021 r. do  31 grudnia 2021 r. obowiązuje:

Honorowanie obejmuje ważne bilety (w tym na przewóz bagażu lub psa) wydane na przejazdy pociągami ŁKA Sprinter oraz ważne bilety (w tym na przewóz bagażu lub psa) wydane na przejazdy pociągami PKP IC.

Podróżni ŁKA Sprinter na przejazd pociągami PKP IC muszą posiadać odpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia w danym pociągu (miejscówkę). Miejscówki można nabyć w kasie biletowej lub przez system e-IC oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator. 

Zakup miejscówki w pociągu PKP IC u drużyny konduktorskiej jest możliwy wyłącznie od stacji, na której nie ma kasy biletowej lub kasa jest nieczynna. 

Podróżni ŁKA Sprinter, którzy nie zakupią przed podróżą miejscówki muszą przed wejściem do pociągu PKP IC zgłosić drużynie konduktorskiej zamiar przejazdu danym pociągiem. Konduktor sprzeda miejscówkę tylko w miarę wolnych miejsc do siedzenia w pociągu PKP IC. W sytuacji, gdy w pociągu PKP IC nie będzie wolnych miejsc do siedzenia, skorzystanie z przejazdu nie jest możliwe. 

Po upływie terminu honorowania lub po zakończeniu terminu ważności biletu, do którego były zakupione miejscówki – podróżni ŁKA Sprinter mogą ubiegać się o zwrot należności za wykorzystane miejscówki. W tym celu powinni składać wnioski o zwrot należności na zasadach określonych w Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „PKP Intercity” (RPO-IC).   

HONOROWANIE Z KOLEJAMI MAZOWIECKIMI

W okresie od 29 sierpnia 2021 r. do 11 grudnia 2021 r. w pociągach „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej” sp. z o.o. (dalej: „ŁKA” sp. z o.o.) kategorii ŁKA Sprinter oraz 
w pociągach „Kolei Mazowieckich-KM” sp. z o.o. (dalej: KM) będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów na odcinkach:

Honorowanie dotyczyć będzie wszystkich biletów KM oraz „ŁKA” sp. z o.o. (kategorii ŁKA Sprinter) w terminach kursowania pociągów kategorii ŁKA Sprinter.
Podróżni z biletami KM będą mogli przewieźć bagaż/psa/rower pociągiem ŁKA Sprinter na podstawie ważnego biletu na przejazd, natomiast bilety „ŁKA” sp. z o.o. na przewóz bagażu lub psa, nieodpłatny kupon na przewóz roweru będą honorowane w pociągach KM.

Honorowanie może przestać obowiązywać po wprowadzeniu przepisami prawa obostrzeń dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19 i koniecznością ograniczenia liczby podróżnych przewożonych jednocześnie danym pociągiem. 

ROZKŁADY JAZDY  KOMUNIKACJI W WARSZAWIE

Dotarcie do dworców czasowo nieobsługiwanych przez ŁKA z powodu modernizacji Warszawskiego Węzła Kolejowego, możliwe będzie innymi środkami transportu miejskiego takimi jak: kolej podmiejska - KM lub SKM, tramwaje, autobusy i metro.

Rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie (SKM)

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich (KM)

Rozkład jazdy Warszawskiego Transportu Publicznego (tramwaje i autobusy)

Rozkład jazdy Metra Warszawskiego

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.