Łódź - Warszawa – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

zbliżenie na sylwetkę Flirta 3 ŁKA na nim ikony zalet ŁKA komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Łódź - Warszawa

Zachęcamy do podróżowania w weekendy i święta pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź Fabryczna- Warszawa Wschodnia. ŁKA oferuje najszybsze i najtańsze połączenia. Dodatkowo w ramach oferty „ŁKA łączy z Łodzią” oraz oferty „ŁKA łączy z Warszawą” pasażerowie mogą kontynuować podróż komunikacją miejską w Warszawie i w Łodzi.

Pociągi ŁKA Sprinter kursują na odcinku Łódź - Warszawa w weekendy i święta.

PRZEBUDOWA STACJI WARSZAWA ZACHODNIA

Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz rozpoczęcia przebudowy dalekobieżnej linii średnicowej nastąpią zamiany w kursowaniu pociągów ŁKA SPRINTER pomiędzy Łodzią a Warszawą.

W związku z tym funcjonuje stacja Warszawa Główna, na której w dniach 12 i 18 grudnia będzie kończyć i rozpoczynać bieg 5 par pociągów ŁKA SPRINTER. Pozostałe 4 pary pojada do stacji Warszawa Wschodnia przez Warszawę Śródmieście lub do Warszawy Centralnej.

Od dnia 19 grudnia wszystkie 9 par pociągów ŁKA SPRINTER będzie kurowało w relacjach do/ z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Śródmieście lub do/z Warszawy Centralnej.

Duże ułatwienie to możliwość podróży przez 75 minut środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie –tramwaje, autobusy i metro.

Aby ułatwić Podróżnym planowanie podróży do i ze stolicy po wprowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury czyli spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe zmianach zostaną zamieszczone na naszej stronie dodatkowe informacje, a rozkłady jazdy będą podane osobno dla pociągów ŁKA SPRINTER.

Ze względu na prace remontowe pomiędzy stacjami Rogów – Płyćwia prowadzone w weekendy pociągi ŁKA SPRINTER pojadą ze zmienionym rozkładem jazdy.

 

Schemat pokazujące możliwość skorzystania z przystanków komunikacji miejskiej, nieopodal stacji Warszawa Główna
Od dnia 19 grudnia 2021 roku na stacji Warszawa Zachodnia zostaną udostępnione perony nr 6 i nr 9

Dostęp do peronu nr 6 będzie możliwy z peronu nr 5 poprzez kładkę dla pieszych oraz od strony ul. Tunelowej również kładką dla pieszych.

Dostęp do peronu nr 9 będzie możliwy dotychczasową drogą dojścia od ul. Tunelowej, a następnie przejściem pod torami, a także od strony Alei PrymasaTysiąclecia bezpośrednio przejściem pod torami.

Dostęp do peronów nr 1 - 5 będzie zapewniony jak dotychczas tj. przejściem pod torami od strony Alei Jerozolimskich, oraz od strony ul. Tunelowej kładką dla pieszych.

Schemat remontu peronów na dworcy Warszawa Zachodnia. Treść obrazka opisana powyżej.

 

ROZKŁAD

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów znajdą Państwo w zakładce "Rozkłady Jazdy".
 

CENY BILETÓW

ŁKA oferuje najtańszą ofertę biletów na przejazd „Łódzkie Bliżej Ciebie” 

 

Opis oferty "Łódzkie bliżej Ciebie" - plik PDF

Cennik do oferty "Łódzkie bliżej Ciebie" - plik PDF - ważny do 14 lipca 2021 r.

Cennik do oferty "Łódzkie bliżej Ciebie" - plik PDF - ważny od 15 lipca 2021 r.

Na przejazd w jedną stronę:

Na przejazd w dwie strony "tam i z powrotem" – bilet obowiązuje 2 dni (licząc od godziny wskazanej na bilecie do godziny 24:00 drugiego dnia ważności biletu – przejazd „z powrotem” drugiego dnia możliwy gdy będzie uruchomione połączenie obsługiwane przez „ŁKA” sp. o.o.):

GDZIE KUPIĆ

Bilety przez Internet na przejazd ŁKA można kupić między innymi tutaj:

https://koleo.pl/

http://m.skycash.com

www.bilkom.pl

www.mpay.pl.

www.e-podroznik.pl

Bilety dostępne są również w kasach i biletomatach stacjonarnych na dworcach, w biletomatach w pociągach oraz u obsługi.

ZAREZERWUJ SOBIE DOBRE MIEJSCE

Od 31 marca 2018 roku na podróż pociągiem ŁKA Sprinter możesz zakupić bilet z gwarantowanym miejscem do siedzenia.
Zakup takiego biletu odbywa się w aplikacji i na stronie Koleo.pl.
Wejdź na koleo.pl i zapewnij sobie wygodną podróż.

KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ Z BILETEM ŁKA

Warunki oferty "ŁKA łączy z Łodzią"

szczegóły oferty  (plik PDF)

Warunki oferty "ŁKA łączy z Warszawą"

szczegóły oferty  (plik PDF)

HONOROWANIE Z PKP INTERCITY

W okresie od 14 marca 2021 r. do  31 grudnia 2022 r. obowiązuje:

Honorowanie obejmuje ważne bilety (w tym na przewóz bagażu lub psa) wydane na przejazdy pociągami ŁKA Sprinter oraz ważne bilety (w tym na przewóz bagażu lub psa) wydane na przejazdy pociągami PKP IC.

HONOROWANIE Z KOLEJAMI MAZOWIECKIMI

W okresie od 29 sierpnia 2021 r. do 21 grudnia 2022 r. w pociągach „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej” sp. z o.o. (dalej: „ŁKA” sp. z o.o.) kategorii ŁKA Sprinter oraz 
w pociągach „Kolei Mazowieckich-KM” sp. z o.o. (dalej: KM) będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów na odcinkach:

Honorowanie dotyczyć będzie wszystkich biletów KM oraz „ŁKA” sp. z o.o. (kategorii ŁKA Sprinter) w terminach kursowania pociągów kategorii ŁKA Sprinter.
Podróżni z biletami KM będą mogli przewieźć bagaż/psa/rower pociągiem ŁKA Sprinter na podstawie ważnego biletu na przejazd, natomiast bilety „ŁKA” sp. z o.o. na przewóz bagażu lub psa, nieodpłatny kupon na przewóz roweru będą honorowane w pociągach KM.

Honorowanie może przestać obowiązywać po wprowadzeniu przepisami prawa obostrzeń dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19 i koniecznością ograniczenia liczby podróżnych przewożonych jednocześnie danym pociągiem. 

ROZKŁADY JAZDY  KOMUNIKACJI W WARSZAWIE

Dotarcie do dworców czasowo nieobsługiwanych przez ŁKA z powodu modernizacji Warszawskiego Węzła Kolejowego, możliwe będzie innymi środkami transportu miejskiego takimi jak: kolej podmiejska - KM lub SKM, tramwaje, autobusy i metro.

Rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie (SKM)

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich (KM)

Rozkład jazdy Warszawskiego Transportu Publicznego (tramwaje i autobusy)

Rozkład jazdy Metra Warszawskiego

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.