Listopadowa korekta rozkładu jazdy – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Loteria ŁKA - zaszczep się i wygrywaj. Łączna wartość nagród wynosi niemal 70 tysięcy złotych. Szczegóły w linku.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Listopadowa korekta rozkładu jazdy

Korekta rozkładu jazdy pociągów ŁKA obowiązująca od 7 listopada do 11 grudnia 2021 r.

Linia kutnowska i obwodowa

Kontynuowana będzie przebudowa stacji Łódź Kaliska, co spowoduje utrudnienia w obrębie stacji oraz ruch jednotorowy na szlaku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec.

Pomimo utrudnień wprowadzone zostaną cykliczne odjazdy pociągów kursujących w relacji Łódź Kaliska – Zgierz – Łódź Kaliska:

Wszystkie pociągi kursujące na odcinku Zgierz – Kutno zostaną zastąpione autobusami.

Komunikację zastępczą uzupełnią 3 pary autobusów SPRINTER, które pojadą bez postojów na odcinku Zgierz – Kutno.

Linia sieradzka

Nadal kursować będzie 1 para pociągów przyśpieszonych ŁKA z Sieradza do Łodzi
i z powrotem.

Ze względu na prowadzane prace mostowe, za wybrane pociągi na odcinku Zduńska Wola – Sieradz pojadą autobusy zastępcze.

Linia łowicka

Kontynuacja modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów
i przyjazdów pociągów.

Wszystkie pociągi kursujące na odcinku Domaniewice – Łowicz Główny - ze względu na modernizację linii i mostów - zastąpione zostaną  zastępczą komunikacją autobusową.

Linia Skierniewice – Łowicz - Kutno

Prowadzona modernizacja linii i stacji na odcinku Kutno – Łowicz oraz całkowita przebudowa linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny spowodowały, iż za większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno -  Skierniewice pojadą na całej trasie autobusy zastępcze. Jedynie pierwsze dwa poranne połączenia z Kutna do Skierniewic oraz ostatnie popołudniowe ze Skierniewic do Kutna, będą realizowane komunikacją pociągową.

Linia Łódź Fabryczna - Tomaszów Mazowiecki - Drzewica

Kontynuowane będzie połączenie kolejowo – autobusowe, które zapewni dojazd do Łodzi na godzinę 6:00 i powrót po godzinie 22:00. Na odcinku Tomaszów Mazowiecki  - Koluszki – Tomaszów Mazowiecki pojadą szybkie busy, które w Koluszkach zostaną skomunikowane z pociągami jadącymi do i z Łodzi Fabrycznej przez Łódź Widzew.

Utrzymane zostaną skomunikowania 6 pociągów do/z Drzewicy z pociągami spółki Koleje Mazowieckie – KM w kierunku Radomia.

Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia

Nadal kursować będzie 9 par pociągów ŁKA Sprinter w weekendy i dni świąteczne.

4 pary pociągów zostaną skierowane do/z stacji Warszawa Wschodnia przez Warszawę Śródmieście; pozostałe pojadą do stacji Warszawa Główna.

Dużym ułatwieniem dla pasażerów jest możliwość kontynuowania podróży przez 75 minut środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie – tramwajami, autobusami i metrem.

Wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów w pociągach spółki Koleje Mazowieckie pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

Szczegóły dostępne są pod linkiem: https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.