ŁKA najlepsza w tworzeniu świata bez barier – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

zbliżenie na sylwetkę Flirta 3 ŁKA na nim ikony zalet ŁKA komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

ŁKA najlepsza w tworzeniu świata bez barier

Łódzka Kolej Aglomeracyjna - spółka samorządu województwa łódzkiego została laureatem międzynarodowej nagrody w dziedzinie dostępności. Lista wyróżnionych została opublikowana w piątek, 3 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami.

Międzynarodowe grono ekspertów ze 180 krajów doceniło spółkę jako jedyną z Polski w programie ZERO PROJECT. Jest to międzynarodowy projekt skoncentrowany na wdrażaniu Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych i tworzeniu świata bez barier. Co roku wyróżniane są praktyki z jednego z czterech obszarów tematycznych. Tym razem była to dostępność.
- ŁKA wdraża jednolitą politykę dostępności, która otwiera kolej dla niepełnosprawnych. Jest też partnerem w ramach rządowego programu Dostępność PLUS – podkreśla marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Wśród innowacji w pociągach ŁKA eksperci docenili m.in. oznaczenia numeru siedzeń w alfabecie Braille`a i znacznikiem NFC, możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego przez obsługę pociągu, podnośniki dla wózków inwalidzkich uruchamiane przez pracowników obsługi i inne wyposażenie wnętrz składów.

W przyszłym tygodniu na konferencji prasowej podsumowującej działania ŁKA zaprezentujemy wszystkie nowości i udogodnienia dla pasażerów wprowadzone w ostatnim czasie, a także zdobyte nagrody.

Poniżej film prezentujący rozwiązania Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w zakresie dostępności:

Link do strony ZERO PROJECT:
https://zeroproject.org/awardees2022/

 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.